2019-06-17   15:37:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Bymesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Results
Aarhus Bymesterskaber 2018
Organizer:
Place: Hasle skole Aarhus Bymesterskabsforening
Pool: 25m Competition Date: Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018
Event 2, 200m Frisvømning Damer 2001 og ældre - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Cecilie Lykke Hansen 1999 Agfs Svømmeafdeling 569 2:13.65
50m: 31.43
100m: 1:05.08
(33.65)
150m: 1:39.94
(34.86)
200m: 2:13.65
(33.71)
2 Nanna Bøgild Lundahl 2001 Silkeborg Svømmeklub 446 2:24.94 +11.29
50m: 33.84
100m: 1:11.02
(37.18)
200m: 2:24.94
(2:24.94)
Event 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling 600 2:11.28
50m: 31.01
100m: 1:03.99
(32.98)
150m: 1:37.40
(33.41)
200m: 2:11.28
(33.88)
2 Emilie Wolf Sørensen 2003 Aarhus Swim 569 2:13.61 +2.33
50m: 31.91
100m: 1:05.82
(33.91)
150m: 1:40.22
(34.40)
200m: 2:13.61
(33.39)
3 Marie Christensen 2002 Agfs Svømmeafdeling 569 2:13.66 +2.38
50m: 31.34
100m: 1:05.12
(33.78)
150m: 1:39.64
(34.52)
200m: 2:13.66
(34.02)
4 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim 511 2:18.52 +7.24
50m: 32.94
100m: 1:07.45
(34.51)
150m: 1:43.12
(35.67)
200m: 2:18.52
(35.40)
5 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim 464 2:23.05 +11.77
50m: 34.29
100m: 1:10.76
(36.47)
200m: 2:23.05
(2:23.05)
6 Kathrine Bech Nielsen 2004 Odder Svømmeklub 460 2:23.45 +12.17
50m: 33.42
100m: 1:10.16
(36.74)
200m: 2:23.45
(2:23.45)
7 Laura Marie Dige 2004 Aarhus Swim 451 2:24.38 +13.10
50m: 33.42
100m: 1:09.29
(35.87)
150m: 1:46.49
(37.20)
200m: 2:24.38
(37.89)
8 Gro Sørensen 2002 Aarhus Swim 426 2:27.18 +15.90
50m: 34.55
100m: 1:11.75
(37.20)
150m: 1:49.71
(37.96)
200m: 2:27.18
(37.47)
9 Stine Bendixen Nissen 2004 Skanderborg Svømmeklub 421 2:27.75 +16.47
50m: 34.25
100m: 1:12.33
(38.08)
200m: 2:27.75
(2:27.75)
10 Agnes Bojsen Jensen 2004 Aarhus Swim 373 2:33.86 +22.58
50m: 35.68
100m: 1:14.85
(39.17)
150m: 1:54.48
(39.63)
200m: 2:33.86
(39.38)
11 Amalie Holst 2004 Skanderborg Svømmeklub 371 2:34.11 +22.83
50m: 35.00
100m: 1:14.03
(39.03)
150m: 1:54.35
(40.32)
200m: 2:34.11
(39.76)
12 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling 353 2:36.69 +25.41
50m: 34.81
100m: 1:14.41
(39.60)
150m: 1:55.55
(41.14)
200m: 2:36.69
(41.14)
Event 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Amalie Tolderlund 2005 Silkeborg Svømmeklub 443 2:25.29
50m: 34.19
100m: 1:11.51
(37.32)
200m: 2:25.29
(2:25.29)
2 Ida Emilie Hindberg 2005 Agfs Svømmeafdeling 440 2:25.59 +0.30
50m: 34.12
100m: 1:10.81
(36.69)
200m: 2:25.59
(2:25.59)
3 Laura G. Nedergaard 2005 Odder Svømmeklub 407 2:29.44 +4.15
50m: 35.05
100m: 1:13.36
(38.31)
150m: 1:51.98
(38.62)
200m: 2:29.44
(37.46)
4 Ester Lauritsen 2005 Silkeborg Svømmeklub 398 2:30.58 +5.29
50m: 35.44
100m: 1:14.27
(38.83)
150m: 1:52.90
(38.63)
200m: 2:30.58
(37.68)
5 Line Knudsen 2005 Silkeborg Svømmeklub 385 2:32.16 +6.87
50m: 34.78
100m: 1:13.77
(38.99)
150m: 1:53.33
(39.56)
200m: 2:32.16
(38.83)
6 Elea Amalie Poulsen 2006 Silkeborg Svømmeklub 323 2:41.30 +16.01
50m: 37.08
100m: 1:18.01
(40.93)
150m: 2:00.70
(42.69)
200m: 2:41.30
(40.60)
7 Freja Bjørn 2005 Aarhus Swim 312 2:43.30 +18.01
50m: 36.05
100m: 1:17.71
(41.66)
150m: 2:01.17
(43.46)
200m: 2:43.30
(42.13)
8 Sara Baumgartner 2005 Aarhus Swim 308 2:43.93 +18.64
50m: 36.88
100m: 1:19.11
(42.23)
150m: 2:02.60
(43.49)
200m: 2:43.93
(41.33)
9 Trine Lundø Michaelsen 2006 Silkeborg Svømmeklub 307 2:44.13 +18.84
50m: 37.73
100m: 1:19.18
(41.45)
150m: 2:02.21
(43.03)
200m: 2:44.13
(41.92)
10 Sigrid Poza-Frøkjær 2006 Aarhus Swim 287 2:47.81 +22.52
50m: 37.84
100m: 1:19.57
(41.73)
150m: 2:03.81
(44.24)
200m: 2:47.81
(44.00)
11 Julie Bjørn 2006 Silkeborg Svømmeklub 249 2:56.04 +30.75
50m: 39.90
100m: 1:24.55
(44.65)
150m: 1:46.81
(22.26)
200m: 2:56.04
(1:09.23)
12 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim 247 2:56.51 +31.22
50m: 39.21
100m: 1:23.37
(44.16)
150m: 1:47.32
(23.95)
200m: 2:56.51
(1:09.19)
13 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 241 2:57.80 +32.51
50m: 39.82
100m: 1:24.77
(44.95)
150m: 1:48.33
(23.56)
200m: 2:57.80
(1:09.47)
14 Therese T. Kallestrup 2006 Agfs Svømmeafdeling 234 2:59.60 +34.31
50m: 38.95
100m: 1:21.71
(42.76)
150m: 1:48.18
(26.47)
200m: 2:59.60
(1:11.42)
15 Emilie Staub Rasmussen 2006 Aarhus Swim 215 3:04.65 +39.36
50m: 40.48
100m: 1:27.61
(47.13)
150m: 2:16.50
(48.89)
200m: 3:04.65
(48.15)
16 Frida Dalsgaard Hansen 2006 Agfs Svømmeafdeling 188 3:13.09 +47.80
50m: 44.98
100m: 1:34.80
(49.82)
150m: 2:25.63
(50.83)
200m: 3:13.09
(47.46)
17 Loa Dam Heinsvig 2006 Odder Svømmeklub 182 3:15.22 +49.93
50m: 42.73
100m: 1:33.03
(50.30)
150m: 2:25.67
(52.64)
200m: 3:15.22
(49.55)
18 Siri-Maj Juel Holt 2006 Agfs Svømmeafdeling 178 3:16.79 +51.50
50m: 44.35
100m: 1:34.72
(50.37)
150m: 2:26.41
(51.69)
200m: 3:16.79
(50.38)
19 Josephine O. S. Nielsen 2006 Agfs Svømmeafdeling 109 3:51.53 +1:26.24
50m: 46.40
100m: 1:45.25
(58.85)
150m: 2:51.02
(1:05.77)
200m: 3:51.53
(1:00.51)
Event 2, 200m Frisvømning Damer 2007 og yngre - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim 242 2:57.55
50m: 40.68
100m: 1:26.32
(45.64)
150m: 2:10.99
(44.67)
200m: 2:57.55
(46.56)
2 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling 235 2:59.44 +1.89
50m: 40.09
100m: 1:24.99
(44.90)
150m: 1:49.48
(24.49)
200m: 2:59.44
(1:09.96)
3 Liva Marie Jensen 2007 Aarhus Swim 226 3:01.82 +4.27
50m: 39.78
100m: 1:25.78
(46.00)
150m: 2:14.35
(48.57)
200m: 3:01.82
(47.47)
4 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling 222 3:02.72 +5.17
50m: 40.71
100m: 1:28.31
(47.60)
150m: 2:16.71
(48.40)
200m: 3:02.72
(46.01)
5 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim 194 3:11.23 +13.68
50m: 43.86
100m: 1:31.13
(47.27)
150m: 1:51.10
(19.97)
200m: 3:11.23
(1:20.13)
6 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 161 3:23.45 +25.90
50m: 45.73
100m: 1:40.05
(54.32)
150m: 2:34.37
(54.32)
200m: 3:23.45
(49.08)
7 Karoline K. Jakobsen 2007 Aarhus Swim 148 3:29.17 +31.62
50m: 46.24
100m: 1:38.63
(52.39)
150m: 2:33.26
(54.63)
200m: 3:29.17
(55.91)
8 Frida Vermund Nierup-Ande 2009 Silkeborg Svømmeklub 131 3:37.68 +40.13
50m: 45.42
100m: 1:42.55
(57.13)
150m: 2:41.14
(58.59)
200m: 3:37.68
(56.54)
2018-09-01 10:59:02 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark