2018-10-16   20:44:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Finale 17.00

Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  15 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 30, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:42.08 2017-07-08 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Guns  1990    792          3:44.00   
  Farum Svømmeklub  3:42.08                 
  Magnus Jákupsson  1994      27.46  56.91      56.91   
  Philip Greve  1998      28.45  1:01.88      1:58.79   
  Niklas Hedegaard  1990      25.09  55.65      2:54.44   
  Kevin Witt Christensen  1995      23.67  49.56      3:44.00   
                     
Aalborg Herrer    747          3:48.44   
  Aalborg Svømmeklub  3:47.15                 
  Lars Lyhne  1999      29.41  1:01.47      1:01.47   
  Janus Meinert  1995      28.61  1:03.33      2:04.80   
  Viktor B. Bromer  1993      24.80  52.67      2:57.47   
  Jens Bach  1997      24.18  50.97      3:48.44   
                     
Agf Herrer  1995    738          3:49.36   
  Agfs Svømmeafdeling  3:49.02                 
  Kasper Schultz  1995      28.18  58.10      58.10   
  Tobias B. Bjerg  1998      28.67  1:02.40      2:00.50   
  Simon B. Jeppesen  1997      26.09  56.60      2:57.10   
  Magnus Fallesen  1998      24.94  52.26      3:49.36   
                     
Sigma Herrer 1    733          3:49.79   
  Sigma Swim  3:48.60                 
  Gustav Friberg  1997      27.78  58.56      58.56   
  Frederik Rindshøj  1999      30.14  1:04.29      2:02.85   
  Magnus Andersen  1995      25.70  56.53      2:59.38   
  Sebastian Tullberg  2000      24.08  50.41      3:49.79   
                     
Lyngby Herrer    687          3:54.83   
  Lyngby Svømmeklub  3:53.47                 
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      28.34  58.44      58.44   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      32.41  1:08.71      2:07.15   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      25.57  54.97      3:02.12   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      24.49  52.71      3:54.83   
                     
Gentofte Herrer 1  2000    655          3:58.59   
  Gentofte Svømme Klub  4:00.52                 
  Christoffer Vang-Jensen  2001      29.50  1:00.79      1:00.79   
  Peter Vangsgaard  2000      31.55  1:07.49      2:08.28   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      26.23  57.57      3:05.85   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      25.06  52.74      3:58.59   
                     
Holbæk Herrer    639          4:00.63   
  Holbæk Svømme Klub  3:56.94                 
  Jakob Schmidt  1999      29.47  1:00.54      1:00.54   
  Niels Ottosen  1998      29.35  1:04.65      2:05.19   
  Mads Ottosen  1997      27.87  1:00.20      3:05.39   
  Markus Bøjsen  1999      26.25  55.24      4:00.63   
                     
Vg 17 Herrer  1999    600          4:05.68   
  Vest-Brøndby  4:07.62                 
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      29.16  1:00.36      1:00.36   
  Casper Davidsen  1999      32.13  1:09.81      2:10.17   
  Lars Thor Sørensen  1999      27.24  1:00.61      3:10.78   
  Mathias Immerkjær  1999      25.37  54.90      4:05.68   
                     
Horsens Herrer 1    583          4:08.11   
  Horsens Svømmeklub  4:08.30                 
  Tais Andkjær Kristensen  1999      31.63  1:05.94      1:05.94   
  Esben Vad Arentoft  1999      29.98  1:05.61      2:11.55   
  Christian Koch  1998      27.70  1:01.09      3:12.64   
  Nicklas Steen Hansen  1999      26.45  55.47      4:08.11   
                     
Agf Herrer 2              DSQ  SW10.11 Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.89                 
  Nicklas Rasmussen  1997      31.13  1:03.09      1:03.09   
  Peter Mandrup Madsen  1997      34.15  1:14.83      2:17.92   
  Ralf Dalby  1995      26.94  1:02.59      3:20.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark