Tulokset Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag Indl 09.30
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
685 |
27.26 |
1:02.99 |
1:38.83 |
|
2:09.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
669 |
27.14 |
1:00.69 |
1:40.13 |
|
2:10.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
669 |
26.92 |
1:00.78 |
1:39.79 |
|
2:10.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
665 |
27.54 |
1:02.44 |
1:38.28 |
|
2:10.59 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
659 |
27.16 |
1:02.77 |
1:39.90 |
|
2:10.96 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
644 |
28.35 |
1:02.69 |
1:41.13 |
|
2:11.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Holm |
1996 |
|
635 |
28.97 |
1:03.26 |
1:42.43 |
|
2:12.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
634 |
27.63 |
1:03.37 |
1:39.31 |
|
2:12.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
625 |
27.85 |
1:04.12 |
1:41.98 |
|
2:13.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
619 |
27.16 |
1:04.96 |
1:41.41 |
|
2:13.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
590 |
29.08 |
1:04.87 |
1:42.57 |
|
2:15.92 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
582 |
28.58 |
1:02.73 |
1:43.01 |
|
2:16.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
571 |
28.79 |
1:04.83 |
1:44.99 |
|
2:17.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
554 |
27.64 |
1:04.10 |
1:45.56 |
|
2:18.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
540 |
27.39 |
1:03.86 |
1:48.93 |
|
2:19.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
537 |
28.45 |
1:08.08 |
1:46.00 |
|
2:20.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
522 |
29.68 |
1:08.38 |
1:49.21 |
|
2:21.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|