2018-10-22   14:08:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl 09.30

Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  14 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    702  31.12  1:06.25  1:41.56    2:17.02   
  Aalborg Svømmeklub  2:13.31                 
                     
Regitze Gaard  2001    697  31.22  1:06.58  1:41.92    2:17.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.01                 
                     
Maj Howardsen  1997    694  31.57  1:06.45  1:41.65    2:17.53   
  Sigma Swim Allerød  2:12.85                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    691  30.85  1:06.19  1:41.87    2:17.75   
  Sigma Swim Allerød  2:12.84                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    687  32.48  1:07.46  1:42.56    2:17.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.03                 
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    634  31.37  1:07.52  1:44.12    2:21.76   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.69                 
                     
Victoria Vorm  2001    623  32.41  1:09.15  1:45.59    2:22.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.44                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    570  32.05  1:08.82  1:47.11    2:26.89   
  Ringsted Svømme Klub  2:26.62                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    562  31.85  1:08.89  1:47.47    2:27.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.66                 
                     
10  Ida Maria Nielsen  2000    503  33.10  1:11.42  1:51.39    2:33.12   
  Holbæk Svømme Klub  2:32.78                 
                     
11  Alma Bendix Dahl  2005    488  32.86  1:11.86  1:53.85    2:34.68   
  Helsingør Svømmeklub  2:30.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark