2018-12-13   09:44:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  15 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Andersen  1995    708          25.16   
  Sigma Swim Allerød  25.02                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    696          25.30   
  Lyngby Svømmeklub  25.06                 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    694          25.33   
  Hvidovre Svømmeklub  25.53                 
Lasse Dall  1997    685          25.44   
  Odder Svømmeklub  24.86                 
Christian Holm Jørgensen  1999    665          25.69   
  Esbjerg Svømmeklub  25.57                 
Magnus Carstensen  1999    662          25.73   
  Ringsted Svømme Klub  25.81                 
Ralf Dalby  1995    644          25.97   
  Agfs Svømmeafdeling  26.35                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    639          26.03   
  Lyngby Svømmeklub  26.19                 
Claus Hansen  1995    638          26.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
10  Nicklas Rasmussen  1997    634          26.10   
  Agfs Svømmeafdeling  26.78                 
11  Tais Andkjær Kristensen  1999    631          26.15   
  Horsens Svømmeklub  26.42                 
12  Tomas Stensballe Larsen  2000    626          26.21   
  Gentofte Svømme Klub  26.77                 
13  Jens Bach  1997    623          26.25   
  Aalborg Svømmeklub  26.09                 
13  Simon B. Jeppesen  1997    623          26.25   
  Agfs Svømmeafdeling  26.18                 
15  Oliver Jacobsen  1997    614          26.38   
  Hvidovre Svømmeklub  26.56                 
16  Magnus Fallesen  1998    607          26.48   
  Agfs Svømmeafdeling  26.35                 
17  Lars Thor Sørensen  1999    607          26.49   
  Vest-Brøndby  26.33                 
18  Rune Friis Petersen  1996    592          26.71   
  Horsens Svømmeklub  26.80                 
19  Antoine Montier  1993    589          26.75   
  VAT Copenhagen-MK31  27.87                 
20  Joakim Brønnum  1997    573          26.99  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  26.34                 
21  Frederik Nerving  1997    569          27.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.68                 
22  Andreas Vestergaard  1999    563          27.15   
  Vest-Brøndby  27.92                 
23  Martin Szokody  1999    552          27.34   
  Ringsted Svømme Klub  27.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark