2018-12-15   21:47:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  13 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Beckmann  1997    807  28.03        59.75   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  58.95                 
                     
Caroline Erichsen  1998    787  28.18        1:00.24   
  Sigma Swim Birkerød  59.19                 
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    741  28.78        1:01.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.85                 
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    723  29.97        1:01.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.79                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    723  28.80        1:01.98   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.50                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    711  29.54        1:02.32   
  Holstebro Svømme Club  1:02.32                 
                     
Regitze Gaard  2001    711  29.14        1:02.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.87                 
                     
Ellen Nielsen  2001    679  29.79        1:03.29   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.76                 
                     
Maj Howardsen  1997    679  29.71        1:03.30   
  Sigma Swim Allerød  1:03.30                 
                     
10  Cecilie Wiuff  2000    678  29.92        1:03.33   
  JGI Svømning  1:02.95                 
                     
11  Luna Donde Feilberg  2000    674  30.13        1:03.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.16                 
                     
12  Marie Voigt Lauridsen  1995    673  29.65        1:03.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.19                 
                     
13  Lisa Schøn  1999    654  29.82        1:04.08   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.28                 
                     
14  Camilla Dufour  1996    647  29.66        1:04.33   
  Sigma Swim Allerød  1:02.94                 
                     
15  Liva Schmid  2000    638  29.85        1:04.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.03                 
                     
16  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    631  29.75        1:04.85  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:02.47                 
                     
17  Julie Krøyer Svendsen  2002    622  30.15        1:05.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.44                 
                     
18  Signe Villumsen  2001    620  30.68        1:05.23   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.95                 
                     
19  Katrine Tetzschner Madsen  2000    603  30.32        1:05.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.37                 
                     
20  Cecilie Lykke Hansen  1999    601  30.90        1:05.90   
  Odder Svømmeklub  1:06.35                 
                     
21  Ida Maria Nielsen  2000    598  30.13        1:06.01   
  Holbæk Svømme Klub  1:04.13                 
                     
22  Victoria Vorm  2001    596  30.64        1:06.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.03                 
                     
23  Clara Schade Cantby  2000    595  29.91        1:06.12   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.01                 
                     
24  Amalie Bærentsen  2000    576  30.41        1:06.84  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  1:04.13                 
                     
25  Helena V. Elling  2000    563  30.36        1:07.35   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.59                 
                     
26  Katja Kjær Nielsen  2002    555  31.43        1:07.69   
  Ringsted Svømme Klub  1:07.41                 
                     
27  Freja Gram  1999    543  31.39        1:08.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.65                 
                     
28  Alma Bendix Dahl  2005    532  31.81        1:08.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.42                 
                     
29  Kristine Mikkelsen  2000    527  31.58        1:08.88   
  Hvidovre Svømmeklub  1:07.18                 
                     
30  Freja A. Skov  2000    485  32.17        1:10.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.66                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark