2018-12-15   21:38:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  13 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    768  57.00  1:58.07  2:59.43    4:00.30   
  Sigma Swim Birkerød  3:54.10                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    757  56.41  1:56.86  2:59.31    4:01.45   
  Esbjerg Svømmeklub  3:57.39                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    727  59.64  2:03.22  3:03.76    4:04.64   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.14                 
                     
Mads Holm  1998    723  59.87  2:02.16  3:04.05    4:05.18   
  Nakskov Svømme Klub  4:02.90                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    721  58.51  2:01.78  3:05.41    4:05.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:57.91                 
                     
Viktor Holm  1996    703  58.60  2:01.23  3:04.88    4:07.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:05.30                 
                     
Alexander Fenger  1999    691  1:00.91  2:03.91  3:06.56    4:08.83   
  Vejle Svømmeklub  4:10.26                 
                     
Alvi Hjelm  1996    691  1:00.19  2:04.18  3:06.33    4:08.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:01.37                 
                     
Mads Rishøj  1999    664  1:01.81  2:06.17  3:10.64    4:12.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:06.88                 
                     
10  Anders Nielsen  2001    659  59.28  2:02.78  3:07.40    4:12.84   
  Ringsted Svømme Klub  4:12.45                 
                     
11  Christian Rasmussen  1998    653  1:01.05  2:05.46  3:10.26    4:13.57   
  Holstebro Svømme Club  4:03.17                 
                     
12  Søren Villumsen  1998    643  1:01.30  2:06.72  3:11.32    4:14.90   
  Aalborg Svømmeklub  4:09.54                 
                     
13  Ferdinand Wahl  2000    631  1:01.75  2:06.44  3:11.61    4:16.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:12.54                 
                     
14  Marius Rasmussen  1999    627  1:01.69  2:07.13  3:11.98    4:17.04   
  Svømmeklubben Syd  4:12.97                 
                     
15  Mads Midtbøll  1998    597  1:00.95  2:06.89  3:14.29    4:21.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:13.30                 
                     
16  Markus Bøjsen  1999    580  1:01.59  2:08.61  3:15.15    4:23.84  Deltager ikke i finalen 
  Holbæk Svømme Klub  4:12.73                 
                     
17  Mads Ørsted Nielsen  1999    562  1:01.33  2:08.10  3:16.78    4:26.59  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:17.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark