Resultater for Wadköpingsdoppet 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:23 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
26.10 |
54.34 |
1:23.02 |
|
1:51.66 |
|
2 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
27.08 |
56.33 |
1:25.65 |
|
1:54.83 |
|
3 |
Christopher Jedel |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
27.98 |
58.17 |
1:28.88 |
|
1:59.59 |
|
4 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.25 |
59.59 |
1:31.08 |
|
2:00.90 |
|
5 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
28.70 |
1:00.82 |
1:31.82 |
|
2:01.83 |
|
6 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
29.62 |
1:00.82 |
1:32.68 |
|
2:04.54 |
|
7 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.78 |
1:01.36 |
1:33.96 |
|
2:05.80 |
|
8 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
29.28 |
1:02.20 |
1:35.91 |
|
2:08.62 |
|
9 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.76 |
1:01.09 |
1:35.25 |
|
2:09.31 |
|
10 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
30.76 |
1:04.56 |
1:39.04 |
|
2:09.49 |
|
11 |
Parsa Najafi |
1999 |
Örebro Simallians |
|
30.79 |
1:04.84 |
1:40.52 |
|
2:14.44 |
|
12 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
29.38 |
1:03.08 |
1:39.67 |
|
2:17.26 |
|
13 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.83 |
1:05.04 |
1:41.19 |
|
2:17.76 |
|
14 |
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
32.30 |
1:08.28 |
1:46.55 |
|
2:24.38 |
|
- |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.16 |
59.10 |
1:30.12 |
|
2:00.26 |
|
2 |
Emil Kernen |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
28.55 |
59.43 |
1:31.59 |
|
2:03.70 |
|
3 |
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
28.23 |
1:00.18 |
1:32.28 |
|
2:04.59 |
|
4 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.08 |
1:01.35 |
1:34.42 |
|
2:06.49 |
|
5 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.93 |
1:03.81 |
1:36.99 |
|
2:09.62 |
|
6 |
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
29.64 |
1:03.36 |
1:37.74 |
|
2:10.98 |
|
7 |
Julius Grell |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
29.69 |
1:03.61 |
1:37.95 |
|
2:11.72 |
|
8 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
31.23 |
1:04.67 |
1:39.57 |
|
2:13.02 |
|
9 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.57 |
1:03.19 |
1:39.05 |
|
2:14.81 |
|
10 |
William Nordkvist |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
32.00 |
1:08.17 |
1:45.43 |
|
2:21.25 |
|
11 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
30.97 |
1:06.48 |
1:44.62 |
|
2:21.74 |
|
12 |
Oliver Edoff |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
31.45 |
1:06.33 |
1:43.96 |
|
2:22.04 |
|
13 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.46 |
1:09.21 |
1:46.48 |
|
2:23.25 |
|
14 |
Filip Håll |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
34.29 |
1:12.34 |
1:52.26 |
|
2:30.75 |
|
- |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
09:23 |
|