Resultater for Wadköpingsdoppet 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 21, 100m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.96 | 1:02.76 | |||||
2 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.66 | 1:08.46 | |||||
3 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.81 | 1:08.47 | |||||
4 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.90 | 1:09.57 | |||||
5 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 33.17 | 1:09.80 | |||||
6 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 32.95 | 1:09.92 | |||||
7 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:10.69 | |||||
8 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.28 | 1:10.95 | |||||
9 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.34 | 1:11.82 | |||||
10 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.79 | 1:12.22 | |||||
11 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 33.84 | 1:12.60 | |||||
12 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.02 | 1:12.76 | |||||
13 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.67 | 1:14.83 | |||||
14 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.28 | 1:16.54 | |||||
15 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.75 | 1:17.16 | |||||
16 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.14 | 1:17.36 | |||||
17 | Alvin Silow | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.40 | 1:18.87 | |||||
18 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.72 | 1:19.11 | |||||
19 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 35.31 | 1:19.19 | |||||
20 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 36.10 | 1:19.56 | |||||
21 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 37.63 | 1:21.31 | |||||
22 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.00 | 1:26.00 | |||||
23 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 39.83 | 1:27.38 | |||||
24 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 43.85 | 1:29.93 | |||||
25 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.97 | 1:33.79 | |||||
Gren 21, 100m Medley C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 34.69 | 1:12.98 | |||||
2 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.27 | 1:16.06 | |||||
3 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.77 | 1:17.91 | |||||
4 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 37.66 | 1:21.56 | |||||
5 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.39 | 1:22.79 | |||||
6 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 39.30 | 1:25.28 | |||||
7 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 39.41 | 1:26.55 | |||||
8 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 39.83 | 1:26.79 | |||||
9 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 42.62 | 1:32.36 | |||||
10 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 43.30 | 1:33.06 | |||||
11 | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 50.32 | 1:44.15 | |||||
- | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |