2019-11-16   22:47:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Viborg Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Sølvsten Biler A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Kromann Møller  2006    299  42.79  1:30.30  2:20.10    3:02.20   
  Agfs Svømmeafdeling  3:05.73                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006    281  45.18  1:34.06  2:24.50    3:05.85   
  Silkeborg Svømmeklub  3:02.16                 
                     
Marie Bertram  2006    266  42.50  1:33.45  2:27.32    3:09.43   
  Aarhus Swim  3:10.73                 
                     
Mia Borup Mølgaard  2006    259  47.06  1:32.24  2:30.72    3:11.15   
  Silkeborg Svømmeklub  3:13.84                 
                     
Laura Wittenhagen  2006    255  47.17  1:34.35  2:29.98    3:12.00   
  Silkeborg Svømmeklub  3:13.91                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    247  46.80  1:39.90  2:32.21    3:14.01   
  Kolding SK  3:12.76                 
                     
Nanna Højstrøm  2007    245  46.66  1:33.69  2:29.44    3:14.72   
  Kolding SK  3:14.32                 
                     
Paula Lindberg  2007    234  45.11  1:33.79  2:33.64    3:17.73   
  Silkeborg Svømmeklub  3:16.73                 
                     
Filucca Bing Lauritzen  2007    229  51.41  1:39.83  2:37.56    3:19.15   
  Silkeborg Svømmeklub  3:25.97                 
                     
10  Klara Ledager Lauritsen  2007    213  45.02  1:39.01  2:37.68    3:23.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Frida Damm Thorsell  2007    181  51.67  1:47.51  2:49.90    3:35.41   
  Aarhus Swim  3:37.33                 
                     
12  Katharina Primdal Dam  2006    175  49.59  1:45.07  2:48.39    3:37.65   
  Kolding SK                   
                     
13  Sarah Manicus Jensen  2007    162  57.92  1:51.70  2:57.28    3:43.41   
  Silkeborg Svømmeklub  3:41.31                 
                     
14  Natasha Do Jespersen  2007    158  52.40  1:51.00  2:53.93    3:45.00   
  Viborg Svømme Klub  3:54.13                 
                     
15  Laura Fjord Kristensen  2006    156  57.73  1:50.53  2:55.17    3:46.36   
  Herning Svømmeklub  4:00.16                 
                     
16  Lærke Ljungberg Kristense  2007    150  57.42  1:55.44  2:56.99    3:49.09   
  Silkeborg Svømmeklub  3:55.51                 
                     
17  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007    136  1:01.10  1:57.38  3:03.94    3:56.58   
  Silkeborg Svømmeklub  3:55.30                 
                     
18  Frida Hinge  2008    111  2:07.45  3:11.06  4:13.35    4:13.35   
  Silkeborg Svømmeklub  4:15.59                 
                     
19  Sarah Lyse Søe  2007    99  1:02.66  2:14.25  3:24.63    4:23.29   
  Odder IGF                   
                     
Mathilde D. Liboriussen  2007              DNS   
  Viborg Svømme Klub  4:01.65                 
                     
Simone Trekær Klausen  2007              DSQ  ej forts bev 75m 
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Sølvsten Biler A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Nørtoft  2004    492  34.07  1:12.20  1:58.86    2:34.28   
  Kolding SK  2:38.69                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    409  35.97  1:17.18  2:07.84    2:44.10   
  Kolding SK  2:43.33                 
                     
Ester Lauritsen  2005    407  35.71  1:20.02  2:06.39    2:44.35   
  Silkeborg Svømmeklub  2:45.54                 
                     
Karla Kristensen  2005    355  38.10  1:21.84  2:12.76    2:51.95   
  Kolding SK  3:00.39                 
                     
Line Knudsen  2005    332  41.47  1:27.73  2:17.52    2:55.90   
  Silkeborg Svømmeklub  2:58.26                 
                     
Mille Veiler  2005    332  38.83  1:25.95  2:17.32    2:55.93   
  Kolding SK  3:01.28                 
                     
Nanna Langvad  2005    331  38.71  1:24.05  2:17.13    2:56.10   
  Aarhus Swim  3:06.66                 
                     
Silke Maria Pjengaard  2005    314  40.65  1:26.89  2:19.47    2:59.27   
  Silkeborg Svømmeklub  2:54.98                 
                     
Caden Halle  2005    313  40.62  1:25.69  2:20.03    2:59.41   
  Odder IGF  3:01.71                 
                     
10  Emma Blix Kristensen  2005    272  45.14  1:34.92  2:25.71    3:07.89   
  Aarhus Swim  3:08.65                 
                     
11  Mille E. S. Jensen  2005    270  43.34  1:32.54  2:24.82    3:08.45   
  Silkeborg Svømmeklub  3:14.05                 
                     
12  Ane K. Zachariassen  2005    241  42.28  1:33.96  2:33.65    3:15.62   
  Brædstrup Svømmeklub  3:23.38                 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Sølvsten Biler A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca E. Jacobsen  2003    588  32.03  1:07.61  1:51.05    2:25.45   
  Viborg Svømme Klub  2:25.23                 
                     
Sarah Bundgaard  2003    529  31.60  1:10.08  1:55.19    2:30.64   
  Viborg Svømme Klub  2:33.82                 
                     
Katrine Skyt Nielsen  2003    209  46.22  1:37.43  2:42.13    3:25.04   
  Odder IGF  3:20.49                 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Sølvsten Biler A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Trine G. Sørensen  1997    441  34.13  1:15.88  2:03.48    2:39.98   
  Brædstrup Svømmeklub  2:41.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark