Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Mandag 17.00
Resultat Løb 43 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 657 | 29.07 | 59.86 | |||||
Kalundborg SK | 59.98 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 629 | 29.57 | 1:00.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.66 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 627 | 28.76 | 1:00.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 626 | 28.74 | 1:00.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.97 | |||||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 622 | 29.58 | 1:00.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.27 | |||||||||
6 | Anna Toft Petersen | 2004 | 612 | 29.72 | 1:01.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
7 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 607 | 29.48 | 1:01.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 588 | 30.01 | 1:02.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.20 | |||||||||
9 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 584 | 29.80 | 1:02.26 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.92 | |||||||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | 581 | 29.83 | 1:02.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 576 | 30.20 | 1:02.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 576 | 29.79 | 1:02.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.05 | |||||||||
13 | Sarah Carugati | 2004 | 574 | 29.92 | 1:02.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.98 | |||||||||
14 | Martha Bjerg | 2004 | 569 | 30.80 | 1:02.80 | |||||
Lyseng IF | 1:03.02 | |||||||||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | 563 | 30.22 | 1:03.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.28 | |||||||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 560 | 30.33 | 1:03.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
17 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 556 | 30.87 | 1:03.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.57 | |||||||||
18 | Aurelia Pedersen | 2004 | 552 | 30.53 | 1:03.43 | |||||
H2Odense | 1:03.98 | |||||||||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | 552 | 30.80 | 1:03.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
20 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 545 | 30.53 | 1:03.73 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
21 | Signe Krag Andersen | 2004 | 542 | 29.81 | 1:03.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.91 | |||||||||
22 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 540 | 30.20 | 1:03.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
23 | Christina M. Glargaard | 2004 | 540 | 30.29 | 1:03.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
24 | Frederikke Falk-List | 2004 | 536 | 30.66 | 1:04.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.88 | |||||||||
25 | Emma Stoltz | 2004 | 532 | 30.89 | 1:04.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.92 | |||||||||
26 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 529 | 30.28 | 1:04.35 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.75 | |||||||||
27 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 527 | 30.57 | 1:04.42 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
28 | Wilma Anker | 2004 | 527 | 31.39 | 1:04.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.02 | |||||||||
29 | Freja Friborg | 2004 | 527 | 30.92 | 1:04.44 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.02 | |||||||||
30 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 524 | 31.08 | 1:04.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
30 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 524 | 30.42 | 1:04.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.81 | |||||||||
32 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 524 | 31.15 | 1:04.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.87 | |||||||||
33 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 524 | 30.28 | 1:04.57 | |||||
Kolding SK | 1:05.35 | |||||||||
33 | Liva Søby | 2004 | 524 | 30.77 | 1:04.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.17 | |||||||||
35 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 523 | 31.17 | 1:04.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.19 | |||||||||
36 | Emma Ekman | 2004 | 520 | 30.88 | 1:04.70 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:04.33 | |||||||||
37 | Anastasia Smirnov | 2004 | 520 | 30.65 | 1:04.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
38 | Caroline Holm | 2004 | 519 | 31.13 | 1:04.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.81 | |||||||||
39 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 514 | 31.28 | 1:04.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
40 | Anna Nørskov | 2004 | 513 | 31.08 | 1:05.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
41 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 511 | 31.38 | 1:05.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.51 | |||||||||
42 | Laura L. Hørning | 2004 | 510 | 31.05 | 1:05.13 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
43 | Anna Larsen | 2004 | 506 | 31.23 | 1:05.33 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.47 | |||||||||
43 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 506 | 31.81 | 1:05.33 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
45 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 503 | 31.09 | 1:05.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
46 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 503 | 31.33 | 1:05.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.23 | |||||||||
47 | Anne Terp | 2004 | 501 | 30.93 | 1:05.52 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:05.23 | |||||||||
48 | Frida Saks Justesen | 2004 | 499 | 31.49 | 1:05.60 | |||||
Lyseng IF | 1:05.26 | |||||||||
49 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 496 | 31.24 | 1:05.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.00 | |||||||||
50 | Victoria Underbjerg | 2004 | 489 | 31.97 | 1:06.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
51 | Nønne Christensen | 2004 | 488 | 31.42 | 1:06.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.15 | |||||||||
52 | Thea Kaiser | 2004 | 487 | 32.14 | 1:06.13 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.77 | |||||||||
53 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 487 | 31.68 | 1:06.16 | |||||
JGI Svømning | 1:06.41 | |||||||||
54 | Anne Sofie Evald | 2004 | 486 | 31.75 | 1:06.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.81 | |||||||||
55 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 485 | 31.62 | 1:06.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.51 | |||||||||
56 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 484 | 31.63 | 1:06.30 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
57 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 472 | 32.67 | 1:06.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.01 | |||||||||
58 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 472 | 31.82 | 1:06.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
59 | Line Thode Møller | 2004 | 470 | 31.63 | 1:06.95 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
60 | Karoline Kristensen | 2004 | 467 | 31.93 | 1:07.08 | |||||
DeltaSwim | 1:05.77 | |||||||||
61 | Ida Juul Grønning | 2004 | 454 | 32.13 | 1:07.69 | |||||
H2Odense | 1:07.28 | |||||||||
62 | Pernille Nedergaard | 2004 | 448 | 33.15 | 1:08.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
63 | Nicoline Hansen | 2004 | 446 | 32.09 | 1:08.11 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.07 | |||||||||
64 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 445 | 32.93 | 1:08.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.22 | |||||||||
65 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 440 | 31.81 | 1:08.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.67 | |||||||||
66 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 438 | 32.28 | 1:08.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
67 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 411 | 32.95 | 1:09.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.31 | |||||||||
68 | Anja Xin Andersen | 2004 | 404 | 33.36 | 1:10.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.76 | |||||||||
- | Zophia Henriks | 2004 | Akut syg | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |