Results for Magplasket 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10, 9oY, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ksenia Sinii | 2009 | Lysekils Simsällskap | 29.07 | ||||||
2 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 34.33 | ||||||
- | Jessica Doering | 2009 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10, 9oY, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 20.58 | ||||||
2 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 21.21 | ||||||
3 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 21.34 | ||||||
4 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 21.86 | ||||||
5 | Alma Olsson | 2008 | Uddevalla Sim | 22.96 | ||||||
6 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 23.35 | ||||||
7 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 23.56 | ||||||
8 | Alma Erlandsson | 2008 | Uddevalla Sim | 24.39 | ||||||
9 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10, 9oY, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 18.42 | ||||||
2 | Christopher Calek | 2009 | Göteborg Sim | 22.27 | ||||||
3 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 25.52 | ||||||
4 | Jakob Högstedt | 2009 | Göteborg Sim | 27.82 | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10, 9oY, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 18.53 | ||||||
2 | Lio Barber | 2008 | Lysekils Simsällskap | 25.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 42.95 | ||||||
2 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 43.29 | ||||||
3 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 43.73 | ||||||
4 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 44.98 | ||||||
5 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 45.34 | ||||||
6 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 45.50 | ||||||
7 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 48.35 | ||||||
8 | Jenny Borg | 2007 | Uddevalla Sim | 49.97 | ||||||
9 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 52.19 | ||||||
10 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 52.38 | ||||||
11 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 58.23 | ||||||
- | Alva Carlen | 2007 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 36.50 | ||||||
2 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 36.94 | ||||||
3 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 37.85 | ||||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 38.47 | ||||||
5 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 40.66 | ||||||
6 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 41.10 | ||||||
7 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 42.81 | ||||||
8 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 43.27 | ||||||
9 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 44.91 | ||||||
10 | Tilde Hamrin | 2006 | Göteborg Sim | 45.04 | ||||||
11 | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | 46.38 | ||||||
12 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 47.26 | ||||||
13 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 48.38 | ||||||
14 | Astrid Älmegran | 2006 | Uddevalla Sim | 49.44 | ||||||
15 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 58.90 | ||||||
- | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Ingrid Nilsson | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 32.62 | ||||||
2 | Stina Klara Brokstorp | 2005 | Göteborg Sim | 32.87 | ||||||
3 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 32.91 | ||||||
4 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 34.71 | ||||||
5 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 36.04 | ||||||
6 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.03 | ||||||
7 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 39.14 | ||||||
8 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.53 | ||||||
9 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 41.07 | ||||||
10 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 41.20 | ||||||
11 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 44.77 | ||||||
12 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 45.47 | ||||||
- | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Calvin Lindén | 2007 | Göteborg Sim | 43.07 | ||||||
2 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 49.25 | ||||||
3 | Hampus Finnilä | 2007 | Lysekils Simsällskap | 54.47 | ||||||
4 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 57.05 | ||||||
5 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 1:04.79 | ||||||
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 37.55 | ||||||
2 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 41.11 | ||||||
3 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 41.46 | ||||||
4 | Elias Lai | 2006 | Göteborg Sim | 42.14 | ||||||
5 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 42.51 | ||||||
6 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 43.88 | ||||||
7 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 45.84 | ||||||
8 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 48.75 | ||||||
9 | Pål Hassellöf | 2006 | Göteborg Sim | 51.99 | ||||||
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.92 | ||||||
2 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 37.00 | ||||||
3 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.16 | ||||||
4 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 38.56 | ||||||
5 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.34 | ||||||
6 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 41.47 | ||||||
7 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 42.04 | ||||||
8 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.74 | ||||||
9 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 50.47 | ||||||
10 | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | 51.62 | ||||||
- | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 5, 4X50m Frisim Mixed 9oY, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Lysekil SS Mix | 0 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Lysekil SS Mix 2 | 0 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 6, 4X50m Frisim Mixed 10, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Lysekil SS Mix | 0 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 1:33.04 | ||||||
2 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 1:34.41 | ||||||
3 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 1:36.32 | ||||||
4 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 1:36.45 | ||||||
5 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 1:36.76 | ||||||
6 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 1:38.12 | ||||||
7 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 1:39.86 | ||||||
8 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 1:42.22 | ||||||
9 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 1:43.26 | ||||||
10 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 1:44.12 | ||||||
11 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 1:44.19 | ||||||
12 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 1:44.31 | ||||||
13 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 1:53.80 | ||||||
14 | Agnes Haglund | 2007 | Simklubben S 02 | 1:54.48 | ||||||
15 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 1:55.86 | ||||||
- | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Jenny Bergqvist | 2007 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jenny Borg | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Tea Jälevik | 2007 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 1:18.52 | ||||||
2 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 1:24.44 | ||||||
3 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 1:26.42 | ||||||
4 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 1:26.59 | ||||||
5 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 1:27.11 | ||||||
6 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 1:29.45 | ||||||
7 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 1:30.96 | ||||||
8 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 1:31.70 | ||||||
9 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 1:33.56 | ||||||
10 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 1:39.34 | ||||||
11 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 1:40.03 | ||||||
12 | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | 1:43.68 | ||||||
13 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 1:45.09 | ||||||
14 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 1:45.37 | ||||||
15 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 1:55.31 | ||||||
16 | Ingrid Nilsson | 2006 | Göteborg Sim | 1:56.89 | ||||||
17 | Thyra Clarelind | 2006 | Uddevalla Sim | 2:01.23 | ||||||
18 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 2:07.51 | ||||||
- | Astrid Älmegran | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Saga Theorin | 2006 | Simklubben S 02 | DNF | ||||||
- | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 1:18.97 | ||||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 1:19.27 | ||||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 1:20.80 | ||||||
4 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 1:23.69 | ||||||
5 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:25.22 | ||||||
6 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:27.18 | ||||||
7 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 1:29.77 | ||||||
8 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 1:30.43 | ||||||
9 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 1:38.42 | ||||||
10 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 1:40.44 | ||||||
- | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 1:36.55 | ||||||
2 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 1:44.04 | ||||||
3 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 1:45.03 | ||||||
4 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 1:54.55 | ||||||
5 | Hampus Finnilä | 2007 | Lysekils Simsällskap | 1:55.00 | ||||||
- | Victor Rudolfsson | 2007 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 1:21.30 | ||||||
2 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 1:26.15 | ||||||
3 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 1:26.32 | ||||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 1:29.33 | ||||||
5 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 1:29.95 | ||||||
6 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 1:34.07 | ||||||
7 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 1:36.15 | ||||||
8 | Elias Lai | 2006 | Göteborg Sim | 1:36.67 | ||||||
9 | Pål Hassellöf | 2006 | Göteborg Sim | 1:49.15 | ||||||
10 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 1:50.53 | ||||||
11 | Viktor Nilsson | 2006 | Lysekils Simsällskap | 1:58.51 | ||||||
- | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:19.29 | ||||||
2 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 1:20.34 | ||||||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 1:23.74 | ||||||
4 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 1:26.45 | ||||||
5 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:28.00 | ||||||
6 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:28.93 | ||||||
7 | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | 1:29.94 | ||||||
8 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:30.59 | ||||||
9 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:31.51 | ||||||
10 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:36.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 9, 25m Frisim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ksenia Sinii | 2009 | Lysekils Simsällskap | 21.44 | ||||||
2 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 21.78 | ||||||
3 | Hillevi Barber | 2009 | Lysekils Simsällskap | 24.11 | ||||||
4 | Ebba Berggren | 2010 | Föreningen Ale Simmarna | 24.40 | ||||||
5 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 26.45 | ||||||
6 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 26.46 | ||||||
7 | Jessica Doering | 2009 | Lysekils Simsällskap | 27.16 | ||||||
8 | Sierra Maisa | 2011 | Lysekils Simsällskap | 42.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 10, 25m Frisim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 16.69 | ||||||
2 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 20.12 | ||||||
3 | Elliot Wesley | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 22.58 | ||||||
4 | Jakob Högstedt | 2009 | Göteborg Sim | 22.65 | ||||||
5 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 23.62 | ||||||
- | Christopher Calek | 2009 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 11, 50m Frisim Fl 11, 10, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 37.88 | ||||||
2 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 39.13 | ||||||
3 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 39.67 | ||||||
4 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 39.71 | ||||||
5 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 40.31 | ||||||
6 | Alma Erlandsson | 2008 | Uddevalla Sim | 40.46 | ||||||
7 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 44.70 | ||||||
8 | Alma Olsson | 2008 | Uddevalla Sim | 45.74 | ||||||
9 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 50.37 | ||||||
10 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 53.47 | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Fl 11, 10, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 34.31 | ||||||
2 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 36.24 | ||||||
3 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 36.83 | ||||||
4 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 37.06 | ||||||
5 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 37.68 | ||||||
6 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 37.81 | ||||||
7 | Jenny Bergqvist | 2007 | Lysekils Simsällskap | 38.27 | ||||||
8 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 39.26 | ||||||
9 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 39.49 | ||||||
10 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 40.17 | ||||||
11 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 40.41 | ||||||
12 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 40.79 | ||||||
13 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 41.22 | ||||||
14 | Jenny Borg | 2007 | Uddevalla Sim | 43.17 | ||||||
15 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 43.33 | ||||||
16 | Tea Jälevik | 2007 | Lysekils Simsällskap | 43.87 | ||||||
17 | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | 45.30 | ||||||
18 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 47.08 | ||||||
19 | Agnes Haglund | 2007 | Simklubben S 02 | 50.16 | ||||||
20 | Alva Vestergren Lindroth | 2007 | Göteborg Sim | 51.57 | ||||||
21 | Isolde Ljungberg | 2007 | Lysekils Simsällskap | 53.84 | ||||||
- | Nova Rohlin | 2007 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 12, 50m Frisim Po 11, 10, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 36.56 | ||||||
2 | Villem Topp | 2008 | Simklubben Vänersborg | 45.52 | ||||||
3 | Lio Barber | 2008 | Lysekils Simsällskap | 50.07 | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Po 11, 10, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 38.04 | ||||||
2 | Calvin Lindén | 2007 | Göteborg Sim | 38.20 | ||||||
3 | Walter Jerling | 2007 | Simklubben S 02 | 38.85 | ||||||
4 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 40.63 | ||||||
5 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 43.84 | ||||||
6 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 44.12 | ||||||
7 | Hampus Finnilä | 2007 | Lysekils Simsällskap | 45.57 | ||||||
8 | Victor Rudolfsson | 2007 | Göteborg Sim | 48.40 | ||||||
9 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 48.51 | ||||||
10 | Joel Persson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 49.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 13, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 31.91 | 1:05.78 | |||||
2 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 35.38 | 1:12.65 | |||||
3 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 35.25 | 1:13.20 | |||||
4 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 35.17 | 1:13.22 | |||||
5 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 36.97 | 1:16.64 | |||||
6 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 37.38 | 1:17.18 | |||||
7 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 36.66 | 1:17.65 | |||||
8 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 38.87 | 1:19.15 | |||||
9 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 38.96 | 1:21.28 | |||||
10 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 38.91 | 1:22.22 | |||||
11 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 42.04 | 1:25.96 | |||||
12 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 40.74 | 1:28.43 | |||||
13 | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | 42.97 | 1:29.21 | |||||
14 | Tilde Hamrin | 2006 | Göteborg Sim | 43.28 | 1:30.65 | |||||
15 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 43.71 | 1:31.32 | |||||
16 | Astrid Älmegran | 2006 | Uddevalla Sim | 42.32 | 1:33.67 | |||||
17 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 48.10 | 1:40.87 | |||||
18 | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | 46.84 | 1:41.74 | |||||
19 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 48.82 | 1:44.20 | |||||
20 | Thyra Clarelind | 2006 | Uddevalla Sim | 49.14 | 1:44.95 | |||||
- | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 31.60 | 1:06.98 | |||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 33.11 | 1:08.13 | |||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 34.11 | 1:11.47 | |||||
4 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.20 | 1:11.58 | |||||
5 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 34.66 | 1:12.00 | |||||
6 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.74 | 1:12.73 | |||||
7 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 35.64 | 1:14.07 | |||||
8 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 36.83 | 1:17.37 | |||||
9 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 38.04 | 1:23.20 | |||||
10 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 40.86 | 1:27.37 | |||||
11 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 44.51 | 1:33.55 | |||||
- | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 14, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 33.84 | 1:10.43 | |||||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 36.91 | 1:15.89 | |||||
3 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 37.43 | 1:19.23 | |||||
4 | Elias Lai | 2006 | Göteborg Sim | 37.83 | 1:19.27 | |||||
5 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 37.74 | 1:19.60 | |||||
6 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 39.31 | 1:19.93 | |||||
7 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 38.74 | 1:23.40 | |||||
8 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 39.99 | 1:23.88 | |||||
9 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 43.68 | 1:26.99 | |||||
10 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 42.09 | 1:27.50 | |||||
11 | Pål Hassellöf | 2006 | Göteborg Sim | 46.38 | 1:35.71 | |||||
12 | Viktor Nilsson | 2006 | Lysekils Simsällskap | 45.52 | 1:39.81 | |||||
13 | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | 48.32 | 1:45.32 | |||||
14 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 51.33 | 1:55.14 | |||||
15 | Axel Smith | 2006 | Göteborg Sim | 53.30 | 2:00.94 | |||||
- | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | DNF | ||||||
- | Noah Bodestig | 2006 | Lysekils Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.48 | 1:08.44 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 33.37 | 1:09.17 | |||||
3 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 33.56 | 1:10.16 | |||||
4 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 35.68 | 1:17.18 | |||||
5 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.35 | 1:17.84 | |||||
6 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.15 | 1:19.55 | |||||
7 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.89 | 1:21.92 | |||||
8 | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | 38.48 | 1:23.95 | |||||
9 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 39.14 | 1:26.30 | |||||
10 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 40.74 | 1:26.53 | |||||
11 | Carl Thiger | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 40.90 | 1:26.74 | |||||
12 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 42.00 | 1:27.78 | |||||
13 | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | 39.24 | 1:29.40 | |||||
14 | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | 47.61 | 1:43.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 38.01 | 1:17.50 | |||||
2 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 40.71 | 1:23.08 | |||||
3 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 41.83 | 1:25.65 | |||||
4 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 43.05 | 1:28.41 | |||||
5 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 43.13 | 1:28.68 | |||||
6 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 44.77 | 1:31.53 | |||||
7 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 45.04 | 1:34.22 | |||||
8 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 46.51 | 1:36.29 | |||||
9 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 48.54 | 1:37.84 | |||||
10 | Tilde Hamrin | 2006 | Göteborg Sim | 47.90 | 1:38.08 | |||||
11 | Astrid Älmegran | 2006 | Uddevalla Sim | 49.62 | 1:45.73 | |||||
12 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 51.70 | 1:46.63 | |||||
13 | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | 53.59 | 1:48.89 | |||||
14 | Thyra Clarelind | 2006 | Uddevalla Sim | 53.45 | 1:52.58 | |||||
15 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 58.32 | 2:01.53 | |||||
- | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 38.29 | 1:17.48 | |||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 38.36 | 1:18.82 | |||||
3 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.75 | 1:19.98 | |||||
4 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 39.36 | 1:20.04 | |||||
5 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 39.29 | 1:22.49 | |||||
6 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 41.67 | 1:23.79 | |||||
7 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.43 | 1:27.77 | |||||
8 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.20 | 1:28.16 | |||||
9 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 42.92 | 1:31.79 | |||||
10 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 49.69 | 1:42.80 | |||||
11 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 51.14 | 1:47.81 | |||||
- | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 40.69 | 1:24.73 | |||||
2 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 42.20 | 1:26.16 | |||||
3 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 42.79 | 1:27.51 | |||||
4 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 44.11 | 1:29.82 | |||||
5 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 45.97 | 1:33.57 | |||||
6 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 49.07 | 1:36.51 | |||||
7 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 50.41 | 1:39.79 | |||||
8 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 51.01 | 1:42.55 | |||||
9 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 51.64 | 1:44.25 | |||||
10 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 53.19 | 1:53.25 | |||||
11 | Pål Hassellöf | 2006 | Göteborg Sim | 56.72 | 1:53.94 | |||||
12 | Viktor Nilsson | 2006 | Lysekils Simsällskap | 55.37 | 1:55.03 | |||||
13 | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | 57.30 | 1:55.47 | |||||
14 | Axel Smith | 2006 | Göteborg Sim | 56.31 | 1:59.24 | |||||
- | Elias Lai | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Noah Bodestig | 2006 | Lysekils Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 37.25 | 1:18.16 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 40.07 | 1:22.22 | |||||
3 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.52 | 1:24.38 | |||||
4 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 40.99 | 1:24.71 | |||||
5 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.17 | 1:26.87 | |||||
6 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 42.63 | 1:27.48 | |||||
7 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.48 | 1:29.71 | |||||
8 | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | 43.91 | 1:32.76 | |||||
9 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 46.23 | 1:34.02 | |||||
10 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.62 | 1:36.99 | |||||
11 | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | 52.79 | 1:46.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 17, 50m Ryggsim Fl 11, 10, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 42.95 | ||||||
2 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 44.37 | ||||||
3 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 45.26 | ||||||
4 | Alma Erlandsson | 2008 | Uddevalla Sim | 46.72 | ||||||
5 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 47.70 | ||||||
6 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 47.99 | ||||||
7 | Alma Olsson | 2008 | Uddevalla Sim | 54.76 | ||||||
8 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 58.61 | ||||||
9 | Emelie Bäckvall | 2008 | Lysekils Simsällskap | 1:20.19 | ||||||
- | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Fl 11, 10, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 40.55 | ||||||
2 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 41.90 | ||||||
3 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 43.43 | ||||||
4 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 43.63 | ||||||
5 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 43.83 | ||||||
6 | Tea Jälevik | 2007 | Lysekils Simsällskap | 43.86 | ||||||
7 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 44.75 | ||||||
8 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.00 | ||||||
9 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.30 | ||||||
10 | Jenny Borg | 2007 | Uddevalla Sim | 46.47 | ||||||
11 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 46.99 | ||||||
12 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 47.47 | ||||||
13 | Nova Rohlin | 2007 | Simklubben S 02 | 47.63 | ||||||
14 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 48.23 | ||||||
15 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 48.92 | ||||||
16 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 49.00 | ||||||
17 | Jenny Bergqvist | 2007 | Lysekils Simsällskap | 49.48 | ||||||
18 | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | 52.23 | ||||||
19 | Alva Vestergren Lindroth | 2007 | Göteborg Sim | 57.18 | ||||||
20 | Isolde Ljungberg | 2007 | Lysekils Simsällskap | 57.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 18, 50m Ryggsim Po 11, 10, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 43.78 | ||||||
2 | Lio Barber | 2008 | Lysekils Simsällskap | 1:01.12 | ||||||
- | Albin Wiik | 2008 | Simklubben S 02 | DNF | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Po 11, 10, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 44.30 | ||||||
2 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 44.56 | ||||||
3 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 46.76 | ||||||
4 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 49.67 | ||||||
5 | Victor Rudolfsson | 2007 | Göteborg Sim | 53.72 | ||||||
6 | Hampus Finnilä | 2007 | Lysekils Simsällskap | 55.19 | ||||||
7 | Joel Persson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 1:01.31 | ||||||
- | Erik Vidarsson | 2007 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 19, 25m Ryggsim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ksenia Sinii | 2009 | Lysekils Simsällskap | 23.80 | ||||||
2 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 25.04 | ||||||
3 | Ebba Berggren | 2010 | Föreningen Ale Simmarna | 26.83 | ||||||
4 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 27.33 | ||||||
5 | Jessica Doering | 2009 | Lysekils Simsällskap | 27.55 | ||||||
6 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 28.33 | ||||||
7 | Nicella Ljungberg | 2009 | Lysekils Simsällskap | 29.21 | ||||||
8 | Hillevi Barber | 2009 | Lysekils Simsällskap | 29.71 | ||||||
9 | Sierra Maisa | 2011 | Lysekils Simsällskap | 37.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 20, 25m Ryggsim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Calek | 2009 | Göteborg Sim | 22.12 | ||||||
2 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 22.76 | ||||||
3 | Elliot Wesley | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 23.49 | ||||||
4 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 23.56 | ||||||
5 | Jakob Högstedt | 2009 | Göteborg Sim | 26.58 | ||||||
6 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 28.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 21, 4X50m Frisim Mixed 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Göteborg Mix 1 | 0 | Göteborg Sim | 2:22.72 | ||||||
Albert Lindroth | 2005 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 33.74 | 1:08.91 | |||||||
Linda Asterling | 2005 | 36.50 | 1:45.41 | |||||||
Hugo Sinclair | 2005 | 37.31 | 2:22.72 | |||||||
2 | Göteborg Mix 3 | 0 | Göteborg Sim | 2:40.17 | ||||||
Klara Rask | 2005 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Molly Dahlbäck | 2006 | 42.25 | 1:19.19 | |||||||
Emma Nedholm | 2005 | 40.81 | 2:00.00 | |||||||
Azad Inci | 2005 | 40.17 | 2:40.17 | |||||||
3 | Göteborg Mix 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:45.59 | ||||||
Pål Hassellöf | 2006 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Tilde Hamrin | 2006 | 40.71 | 1:24.03 | |||||||
Nils Lindblad | 2006 | 44.90 | 2:08.93 | |||||||
Erik Ulvdal | 2005 | 36.66 | 2:45.59 | |||||||
- | Lysekil SS Mix | 0 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
Noah Bodestig | 2006 | |||||||||
Tilda Holmberg | 2006 | |||||||||
Viktor Nilsson | 2006 | |||||||||
Jenny Bergqvist | 2007 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Göteborg Mix 1 | 0 | Göteborg Sim | 2:22.18 | ||||||
Lucas Larsson | 2006 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Elin Ha | 2006 | 33.44 | 1:08.81 | |||||||
Sofia Isberg | 2006 | 40.17 | 1:48.98 | |||||||
Ines Norlander | 2006 | 33.20 | 2:22.18 | |||||||
2 | S02 | 2007 | Simklubben S 02 | 2:22.25 | ||||||
Sara Avdic | 2006 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Lukas Olofsson | 2006 | 36.54 | 1:12.07 | |||||||
Tova Axelsson | 2007 | 33.99 | 1:46.06 | |||||||
Charlie Zhu | 2006 | 36.19 | 2:22.25 | |||||||
3 | Göteborg Mix 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:26.77 | ||||||
Max Ha | 2006 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Jonathan Larsson | 2006 | 34.87 | 1:08.24 | |||||||
Unni Sponga | 2006 | 38.51 | 1:46.75 | |||||||
Elsie Nysten | 2006 | 40.02 | 2:26.77 | |||||||
4 | Lysekil SS Mix | 0 | Lysekils Simsällskap | 2:48.39 | ||||||
Noah Bodestig | 2006 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Tilda Holmberg | 2006 | 42.35 | 1:23.33 | |||||||
Viktor Nilsson | 2006 | 45.16 | 2:08.49 | |||||||
Jenny Bergqvist | 2007 | 39.90 | 2:48.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2018 |
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Göteborg Mix 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:35.38 | ||||||
Calvin Lindén | 2007 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Elin Johannesson | 2007 | 40.60 | 1:19.74 | |||||||
Tuva Johannesson | 2007 | 38.40 | 1:58.14 | |||||||
Hannes Aminoff | 2009 | 37.24 | 2:35.38 | |||||||
2 | Göteborg Mix | 0 | Göteborg Sim | 2:40.03 | ||||||
Viktor de Jonge | 2007 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Livia Ek | 2007 | 38.33 | 1:19.50 | |||||||
Moa Hein | 2008 | 39.94 | 1:59.44 | |||||||
Beatrice Stucinskas | 2007 | 40.59 | 2:40.03 | |||||||
3 | S02 | 2007 | Simklubben S 02 | 2:42.77 | ||||||
Selma Holmqvist | 2007 | 44.83 | 44.83 | |||||||
Mio Hernandez | 2007 | 42.78 | 1:27.61 | |||||||
Louise Ahlstedt | 2008 | 37.99 | 2:05.60 | |||||||
Walter Jerling | 2007 | 37.17 | 2:42.77 | |||||||
4 | Lysekil SS Mix | 0 | Lysekils Simsällskap | 3:13.27 | ||||||
Tea Jälevik | 2007 | 43.80 | 43.80 | |||||||
Hampus Finnilä | 2007 | 46.66 | 1:30.46 | |||||||
Isolde Ljungberg | 2007 | 57.25 | 2:27.71 | |||||||
Emilia Bengtler | 2007 | 45.56 | 3:13.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:09 |