Resultat för Bockstensdoppet 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 6
Resultat Gren 117 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 117 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
16:01 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 117, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Marie Persdotter M |
2005 |
Asker Svømmeklubb |
|
41.32 |
1:27.39 |
2:14.93 |
|
3:00.31 |
|
2 |
Ane Hanh Basberg |
2005 |
Asker Svømmeklubb |
|
41.49 |
1:28.12 |
2:16.06 |
|
3:02.70 |
|
3 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
41.34 |
1:29.83 |
2:16.51 |
|
3:03.37 |
|
4 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
41.69 |
1:28.54 |
2:16.92 |
|
3:04.82 |
|
5 |
Olivia Olsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
41.92 |
1:27.76 |
2:18.01 |
|
3:04.86 |
|
6 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.53 |
1:29.74 |
2:18.44 |
|
3:05.33 |
|
7 |
Hilma Ihreborn |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
39.88 |
1:25.71 |
2:16.54 |
|
3:06.74 |
|
8 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
41.46 |
1:30.56 |
2:19.14 |
|
3:07.30 |
|
9 |
Alice Karlsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.26 |
1:29.98 |
2:19.55 |
|
3:08.45 |
|
10 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.97 |
1:31.60 |
2:21.05 |
|
3:09.37 |
|
11 |
Boel Jägerskog |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.12 |
1:30.06 |
2:20.19 |
|
3:09.82 |
|
12 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
42.60 |
1:31.32 |
2:20.27 |
|
3:10.02 |
|
13 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.12 |
1:35.82 |
2:26.59 |
|
3:14.56 |
|
14 |
Sofie Helena Østbye |
2005 |
Asker Svømmeklubb |
|
45.47 |
1:35.56 |
2:26.22 |
|
3:16.05 |
|
15 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
44.92 |
1:34.55 |
2:25.84 |
|
3:16.88 |
|
16 |
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
45.84 |
1:35.36 |
2:27.43 |
|
3:17.32 |
|
17 |
Filippa Höglund |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
45.44 |
1:36.46 |
2:28.37 |
|
3:17.44 |
|
18 |
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
45.45 |
1:35.76 |
2:27.60 |
|
3:19.18 |
|
19 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.00 |
1:34.75 |
2:29.40 |
|
3:22.24 |
|
20 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.01 |
1:36.86 |
2:29.85 |
|
3:22.27 |
|
21 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.25 |
1:36.52 |
2:29.90 |
|
3:22.82 |
|
22 |
Nadja Karlsson |
2004 |
Göteborg Sim |
|
46.23 |
1:39.41 |
2:31.57 |
|
3:23.11 |
|
23 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
44.35 |
1:35.15 |
2:28.75 |
|
3:24.67 |
|
24 |
Liv Hanh Basberg |
2004 |
Asker Svømmeklubb |
|
47.61 |
1:41.06 |
2:33.82 |
|
3:25.84 |
|
25 |
Nelly Haraldsson |
2004 |
Anderstorps Simsällskap |
|
47.18 |
1:39.02 |
2:32.72 |
|
3:26.58 |
|
26 |
Emelie Stridh |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
46.86 |
1:41.96 |
2:35.35 |
|
3:27.49 |
|
27 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
48.13 |
1:43.83 |
2:41.64 |
|
3:32.85 |
|
28 |
Kesia Steen |
2004 |
Asker Svømmeklubb |
|
50.58 |
1:47.35 |
2:43.14 |
|
3:39.30 |
|
- |
Anna Kis |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tilda Johansson Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
16:01 |
|