Tulokset Hela-uinnit 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 10 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tulostusaika | 12:17 | ||||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 toukokuu 2018 |
Laji 11, 50m pu N, T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 329 | 35.36 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.42 | |||||||||
2 | Hanna Törmä | 2007 | 222 | 40.34 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.51 | |||||||||
3 | Aino Laine | 2007 | 214 | 40.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.54 | |||||||||
4 | Minea Kumlander | 2007 | 193 | 42.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.32 | |||||||||
5 | Naomi Leo | 2007 | 174 | 43.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.13 | |||||||||
6 | Emilia Tähkänen | 2007 | 164 | 44.60 | ||||||
Uinti-Vakka | 45.53 | |||||||||
7 | Amanda Vuori | 2007 | 137 | 47.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.25 | |||||||||
8 | Vilma Saarimäki | 2007 | 134 | 47.68 | ||||||
Raision Urheilijat | 46.60 | |||||||||
9 | Saara Pakomäki | 2008 | 127 | 48.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.05 | |||||||||
10 | Sofia Danska | 2009 | 122 | 49.24 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 48.31 | |||||||||
11 | Sofia Maude | 2008 | 95 | 53.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 91 | 54.16 | ||||||
Raision Urheilijat | 52.39 | |||||||||
13 | Lotta Luotola | 2008 | 87 | 54.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.25 | |||||||||
14 | Veera Knuutila | 2008 | 83 | 55.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.67 | |||||||||
15 | Iina Pihlaja | 2008 | 80 | 56.62 | ||||||
Raision Urheilijat | 57.05 | |||||||||
16 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 79 | 56.78 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
17 | Emilie Sjösten | 2008 | 77 | 57.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:05.02 | |||||||||
18 | Vilja Suominen | 2009 | 53 | 1:04.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Malandra Anttonen | 2007 | 48 | 1:07.07 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:04.78 | |||||||||
20 | Iiris Paloposki | 2007 | 38 | 1:12.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:06.51 | |||||||||
21 | Elsa Hanski | 2008 | 29 | 1:18.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.37 | |||||||||
- | Lumia Ele | 2008 | DSQ | 40m | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.71 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Yasemin Yilmaz | 2007 | DSQ | 40m | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:11.38 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 11, 50m pu N, T-11, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | 676 | 27.83 | ||||||
Eura Swimming Team | 27.62 | |||||||||
2 | Laura Mäki | 1997 | 652 | 28.16 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.40 | |||||||||
3 | Paula Peltola | 2001 | 604 | 28.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.25 | |||||||||
4 | Alisa Ponomareva | 1991 | 542 | 29.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.37 | |||||||||
5 | Jenni Lampi | 2000 | 524 | 30.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.27 | |||||||||
6 | Salla Puhtimäki | 1998 | 517 | 30.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.24 | |||||||||
7 | Sini Silvennoinen | 2002 | 515 | 30.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.36 | |||||||||
8 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 513 | 30.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | 29.74 | |||||||||
9 | Minka Halava | 2001 | 488 | 31.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.82 | |||||||||
10 | Jenny Nieminen | 2001 | 462 | 31.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.76 | |||||||||
11 | Nita Tenho | 2004 | 444 | 32.00 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.85 | |||||||||
12 | Jenni Rantanen | 2001 | 440 | 32.11 | ||||||
HTU Stadi | 31.47 | |||||||||
13 | Oona Sirkiä | 2004 | 433 | 32.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.28 | |||||||||
14 | Senni Mattila | 2003 | 421 | 32.59 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.42 | |||||||||
15 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 415 | 32.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.36 | |||||||||
16 | Emilia Liven | 2002 | 371 | 33.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.11 | |||||||||
17 | Viola Penttilä | 2004 | 354 | 34.52 | ||||||
Swimming Team Rauma | 34.08 | |||||||||
18 | Maura Bergström | 2005 | 349 | 34.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.10 | |||||||||
19 | Jenni Lehtonen | 2000 | 339 | 35.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.85 | |||||||||
20 | Odelia Oinas | 2003 | 331 | 35.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.02 | |||||||||
21 | Viivi Nurmela | 2004 | 330 | 35.34 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 36.42 | |||||||||
22 | Sofia Karismaa | 2002 | 329 | 35.36 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.93 | |||||||||
23 | Anni Törmänen | 2005 | 299 | 36.50 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.30 | |||||||||
24 | Senni Tuominen | 2003 | 284 | 37.15 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.96 | |||||||||
25 | Noora Kekola | 2004 | 273 | 37.65 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 36.38 | |||||||||
26 | Kristina Grimbaum | 2005 | 264 | 38.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.29 | |||||||||
27 | Linnea Ström | 2003 | 258 | 38.33 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 43.35 | |||||||||
28 | Enna Simola | 1999 | 255 | 38.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.50 | |||||||||
29 | Bettina Sandelin | 2005 | 252 | 38.67 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.39 | |||||||||
30 | Viola Karismaa | 2005 | 247 | 38.93 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.70 | |||||||||
31 | Amanda Koistinen | 2005 | 246 | 38.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.35 | |||||||||
32 | Olivia Oinas | 2003 | 241 | 39.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.86 | |||||||||
33 | Ulla Haarala | 2004 | 218 | 40.56 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 41.52 | |||||||||
34 | Aino Lehtinen | 2005 | 203 | 41.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.78 | |||||||||
35 | Emma Loo | 2004 | 200 | 41.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.40 | |||||||||
36 | Aleksandra Hiekka | 2004 | 182 | 43.10 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.54 | |||||||||
37 | Nella Hyvärinen | 2004 | 171 | 43.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.36 | |||||||||
38 | Maija Gustafsson | 2004 | 159 | 45.08 | ||||||
Raision Urheilijat | 40.07 | |||||||||
39 | Aino Kajonen | 2005 | 144 | 46.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.07 | |||||||||
40 | Elina Toivonen | 2006 | 128 | 48.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.21 | |||||||||
41 | Alina Vanhatalo | 2006 | 118 | 49.72 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.64 | |||||||||
42 | Ella Jokioinen | 2006 | 57 | 1:03.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Anniina Ahonen | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:17 |