2018-08-20   13:14:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.44  1:02.32  1:41.56    2:12.65   
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.83  1:03.33  1:43.99    2:16.63   
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    28.78  1:05.80  1:46.45    2:18.78   
Matteus Miilpalu  2002  Ujumise spordiklubi    29.41  1:06.34  1:47.47    2:19.30   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsällskap    29.18  1:07.80  1:47.84    2:19.95   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    30.57  1:07.70  1:48.06    2:20.87   
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    29.27  1:09.47  1:48.48    2:20.91   
Matias Hjelm  2002  Vanders    29.12  1:11.42  1:51.72    2:23.50   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.60  1:07.75  1:50.79    2:23.65   
10  Jere Broman  2002  Nokian Pyry    32.37  1:11.39  1:52.73    2:25.65   
11  Oskari Aalto  2002  Cetus Espoo    29.53  1:09.84  1:52.55    2:27.39   
12  Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    32.74  1:11.64  1:53.75    2:27.81   
13  Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    32.88  1:12.10  1:53.99    2:28.31   
14  Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    32.34  1:11.99  1:56.16    2:29.19   
15  Danila Shishinin  2002  ORCA Helsinki    33.46  1:15.01  1:59.93    2:34.43   
16  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    32.36  1:12.61  2:00.32    2:35.50   
17  Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    32.14  1:13.51  2:05.93    2:42.52   
18  Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda    35.12  1:20.07  2:06.09    2:43.61   
19  Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    37.07  1:21.37  2:06.88    2:45.37   
20  Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    38.11  1:25.13  2:20.25    3:01.36   
21  Sami Pönkä  2003  Vanders    38.28  1:28.60  2:20.77    3:03.22   
22  Niko Silander  2003  Cetus Espoo    54.67  1:50.95  3:00.27    3:47.67   
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsällskap            DNS   
Lauri Cederberg  2003  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
Matias Ola  2002  ORCA Helsinki            DNS   
Leo Parviainen  2003  Nummelan Kisaajat            DSQ  SU 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erik Nurmi  2001  Vanders    27.09  1:02.67  1:40.74    2:11.99   
Jonni Aho  1999  Cetus Espoo    29.60  1:07.35  1:47.85    2:21.14   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    28.64  1:07.79  1:50.55    2:22.27   
Isak Gramén  2001  Cetus Espoo    30.21  1:05.57  1:47.08    2:22.28   
Pyry Nurminen  2001  ORCA Helsinki    32.24  1:11.71  1:51.60    2:24.10   
Rasmus Kannus  2000  Briis    32.19  1:10.11  1:53.75    2:25.44   
Hugo Enroth  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.63  1:12.26  1:54.16    2:27.64   
Anton Theo Girlin  2001  Briis    31.54  1:11.65  1:57.38    2:31.86   
Henri Koski  2000  Gladius Kirkkonummi    30.53  1:12.77  1:58.57    2:33.30   
10  Roland Erich Uriko  2001  Audentes Sportsclub    31.14  1:14.29  2:07.31    2:45.45   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner