Resultater for Laviaarit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 13 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 toukokuu 2018 |
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | Cetus Espoo | 32.47 | 1:06.93 | |||||
2 | Katriin Hansalu | 2003 | Briis | 33.24 | 1:08.06 | |||||
3 | Laura Vitsut | 2004 | Briis | 34.32 | 1:10.11 | |||||
4 | Aada Rissanen | 2004 | Cetus Espoo | 34.63 | 1:10.51 | |||||
5 | Laura Lahtinen | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 34.81 | 1:12.50 | |||||
6 | Laura Nissi | 2004 | Simmis Wanda | 35.35 | 1:12.72 | |||||
7 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 35.48 | 1:13.06 | |||||
8 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | Gladius Kirkkonummi | 36.61 | 1:16.23 | |||||
9 | Jutta Jauhiainen | 2004 | Cetus Espoo | 37.41 | 1:16.39 | |||||
10 | Liinu Louhikoski | 2004 | Vanders | 35.42 | 1:16.46 | |||||
11 | Aliina Karvonen | 2004 | Simmis Wanda | 37.18 | 1:16.58 | |||||
12 | Eevi Peltonen | 2004 | Uimaseura Aquila | 37.36 | 1:16.63 | |||||
13 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.93 | 1:16.65 | |||||
14 | Anna Edwards | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 37.03 | 1:16.92 | |||||
15 | Sini Korin | 2003 | Nokian Pyry | 37.73 | 1:18.27 | |||||
16 | Diana Seiger | 2003 | Cetus Espoo | 38.12 | 1:18.59 | |||||
17 | Janna Salminen | 2003 | Lahden Uimaseura | 39.44 | 1:18.85 | |||||
18 | Iida Herrala | 2004 | Simmis Wanda | 38.72 | 1:20.08 | |||||
19 | Annika Alanen | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 39.19 | 1:20.15 | |||||
20 | Helmi Ahonen | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 40.49 | 1:22.01 | |||||
21 | Martina Uusitalo | 2003 | Cetus Espoo | 40.65 | 1:22.32 | |||||
22 | Julia Romo | 2003 | Lahden Uimaseura | 40.36 | 1:22.34 | |||||
23 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.89 | 1:22.36 | |||||
24 | Iiris Jämsä | 2004 | Mikkelin Uimaseura | 40.20 | 1:22.38 | |||||
25 | Essi Loponen | 2004 | Simmis Wanda | 40.78 | 1:22.87 | |||||
26 | Siiri Kokko | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 39.95 | 1:23.12 | |||||
27 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 40.74 | 1:23.42 | |||||
28 | Sanni Valtanen | 2004 | Simmis Wanda | 41.79 | 1:23.63 | |||||
29 | Ethel Piksilä | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 40.67 | 1:24.57 | |||||
30 | Edit Kull | 2003 | Cetus Espoo | 41.24 | 1:24.89 | |||||
31 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | Cetus Espoo | 41.67 | 1:25.74 | |||||
32 | Vilja Rautell | 2004 | Octopus Lohja | 42.41 | 1:25.96 | |||||
33 | Helle Peill | 2003 | Cetus Espoo | 41.64 | 1:26.13 | |||||
34 | Sanna Valkonen | 2003 | Cetus Espoo | 42.61 | 1:27.95 | |||||
35 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 43.49 | 1:28.99 | |||||
36 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 43.72 | 1:29.99 | |||||
37 | Delia Helena Aho | 2003 | Cetus Espoo | 44.27 | 1:30.62 | |||||
38 | Peppi Särkelä | 2004 | Simmis Wanda | 45.67 | 1:31.04 | |||||
39 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 45.54 | 1:33.80 | |||||
40 | Kia Kivelä | 2003 | Nummelan Kisaajat | 46.52 | 1:35.52 | |||||
41 | Aava Merikanto | 2004 | Simmis Wanda | 48.10 | 1:37.60 | |||||
42 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 48.52 | 1:41.54 | |||||
- | Nanna Sinerkari | 2004 | Helsingfors Simsällskap | DNS | ||||||
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.33 | 1:05.39 | |||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.00 | 1:08.13 | |||||
3 | Vilma Iisalo | 2001 | Raision Urheilijat | 33.08 | 1:08.64 | |||||
4 | Aino Otava | 1999 | Cetus Espoo | 33.85 | 1:08.73 | |||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | Vanders | 34.64 | 1:10.84 | |||||
6 | Siri Auvinen | 2002 | Cetus Espoo | 34.45 | 1:11.13 | |||||
7 | Charlotte Ingberg | 2002 | Octopus Lohja | 34.50 | 1:11.64 | |||||
8 | Grete Anette Treiman | 2002 | Audentes Sportsclub | 33.78 | 1:11.68 | |||||
9 | Jonna Jauhiainen | 2000 | Cetus Espoo | 35.11 | 1:12.18 | |||||
10 | Pia Peräjoki | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 35.55 | 1:12.97 | |||||
11 | Nina Haltia | 1999 | Vanders | 34.57 | 1:13.14 | |||||
12 | Sini Silvennoinen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.11 | 1:13.60 | |||||
13 | Daniela Nummi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 35.39 | 1:13.61 | |||||
14 | Olivia Weuro | 2002 | Raision Urheilijat | 36.20 | 1:13.75 | |||||
15 | Siiri Jämsä | 2002 | Mikkelin Uimaseura | 35.47 | 1:14.19 | |||||
16 | Helmi Tossavainen | 2002 | Cetus Espoo | 36.12 | 1:14.86 | |||||
17 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 36.05 | 1:14.99 | |||||
18 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.64 | 1:15.05 | |||||
19 | Jenni Alanen | 2002 | Cetus Espoo | 37.11 | 1:16.42 | |||||
20 | Siiri Välimaa | 2002 | Tuusulan Uimaseura | 38.53 | 1:19.70 | |||||
21 | Milli Kosunen | 2002 | Cetus Espoo | 39.46 | 1:21.19 | |||||
22 | Vilja Laaksonen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 38.77 | 1:21.83 | |||||
23 | Aino Lehtinen | 2001 | Cetus Espoo | 40.56 | 1:22.88 | |||||
24 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 40.27 | 1:23.61 | |||||
25 | Maari Sinivuori | 2001 | Tuusulan Uimaseura | 40.69 | 1:24.50 | |||||
26 | Cami Wacklin | 2002 | Cetus Espoo | 41.41 | 1:25.01 | |||||
27 | Sarah Tepponen | 2001 | Helsingin Uimarit | 41.24 | 1:25.57 | |||||
28 | Laura Pitkänen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 40.14 | 1:26.25 | |||||
29 | Tuike Hakala | 2001 | Cetus Espoo | 42.07 | 1:28.51 | |||||
30 | Fenja Zeiler | 2001 | Tuusulan Uimaseura | 46.28 | 1:34.18 | |||||
31 | Aida Ahlgren | 2002 | Cetus Espoo | 49.16 | 1:40.70 | |||||
- | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DNS | ||||||
- | Peppi Siirtola | 2002 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Noora Kokko | 2001 | Helsingin Uimarit | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 13 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:07 |