2018-08-20   11:12:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:05   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    27.81  58.15  1:29.19    1:59.50   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsällskap    27.82  59.54  1:31.64    2:02.30   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsällskap    28.28  59.89  1:31.61    2:02.85   
Erik Asmus  2002  Ujumise spordiklubi    28.64  1:00.28  1:32.05    2:02.99   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.64  1:01.00  1:32.96    2:03.79   
Matteus Miilpalu  2002  Ujumise spordiklubi    29.25  1:01.83  1:34.20    2:05.27   
Oskari Aalto  2002  Cetus Espoo    28.03  59.88  1:32.97    2:05.78   
Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki    28.04  59.19  1:32.28    2:05.90   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    29.15  1:01.18  1:34.08    2:06.93   
10  Elias Laine  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.20  1:00.87  1:34.25    2:07.29   
11  Jere Broman  2002  Nokian Pyry    29.42  1:02.32  1:35.70    2:08.47   
12  Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    29.74  1:02.97  1:36.13    2:09.37   
13  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    30.02  1:03.86  1:38.59    2:12.57   
14  Kirill Tšalov  2003  Kalevi Ujumiskool    29.40  1:03.33  1:38.70    2:12.92   
15  Joel Korhonen  2002  Helsingin Uimarit    29.34  1:03.20  1:39.85    2:13.91   
16  Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsällskap    30.66  1:04.89  1:40.11    2:14.42   
17  Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit    30.42  1:04.39  1:39.83    2:14.66   
18  Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    31.19  1:05.99  1:42.04    2:16.61   
19  Henry Nyman  2003  Helsingfors Simsällskap    30.69  1:05.76  1:42.11    2:16.83   
20  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    30.51  1:04.94  1:41.49    2:16.88   
21  Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    31.27  1:06.43  1:41.98    2:17.20   
22  Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura    30.36  1:06.23  1:42.83    2:17.58   
23  Onni Järvinen  2002  Helsingfors Simsällskap    30.92  1:06.76  1:43.31    2:18.48   
24  Elias Filippovits  2002  ORCA Helsinki    30.52  1:05.85  1:43.03    2:19.14   
25  Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    30.57  1:05.38  1:43.13    2:19.45   
26  Juho Marjala  2003  Simmis Wanda    31.30  1:06.75  1:43.34    2:19.70   
27  Daniel Ruotsi  2002  Gladius Kirkkonummi    32.46  1:09.17  1:48.25    2:25.26   
28  Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo    32.80  1:09.95  1:48.83    2:27.27   
29  Joona Lehtonen  2003  Vanders    33.98  1:11.62  1:51.01    2:28.90   
30  Jerry Saarelma  2003  Octopus Lohja    34.14  1:13.18  1:55.20    2:34.78   
31  Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda    33.80  1:14.48  1:56.89    2:36.77   
32  Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    34.28  1:16.77  2:01.27    2:41.77   
33  Henrik Purokoski  2002  Cetus Espoo    37.49  1:19.57  2:05.33    2:50.40   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsällskap            DNS   
Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    25.78  56.03  1:27.58    1:58.28   
Kirill Egorov  2000  Helsingfors Simsällskap    27.71  57.26  1:28.03    1:59.31   
Christoffer Fredriksson  1997  Cetus Espoo    27.54  57.44  1:28.91    1:59.40   
Elias Kuusisto  1999  Raision Urheilijat    28.46  58.73  1:29.57    2:00.05   
Reko Patinen  1998  Nummelan Kisaajat    27.74  58.71  1:30.44    2:00.73   
Uku Pärismaa  2001  Briis    28.04  59.00  1:31.09    2:01.56   
Aleksander Kirs  2001  Kalevi Ujumiskool    29.02  1:01.25  1:33.39    2:01.75   
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo    28.87  1:00.74  1:32.71    2:03.71   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    28.09  1:00.05  1:32.97    2:04.85   
10  Miika Pentti  1997  Cetus Espoo    27.28  57.67  1:30.12    2:05.02   
11  Rasmus Virta  1998  Cetus Espoo    29.90  1:03.03  1:36.12    2:08.12   
12  Elias Soukola  1999  Järvenpään Uintiklubi    29.36  1:01.51  1:34.96    2:08.85   
13  Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.83  1:02.03  1:37.03    2:10.31   
14  Edvin Põiklik  2000  Audentes Sportsclub    29.42  1:02.49  1:36.09    2:10.36   
15  Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    31.84  1:06.54  1:40.69    2:13.16   
16  Rasmus Kannus  2000  Briis    30.05  1:03.76  1:39.72    2:13.80   
17  Georgy Babenov  2000  ORCA Helsinki    29.42  1:03.22  1:38.62    2:13.92   
18  Rasmus Sarre  2001  ORCA Helsinki    30.34  1:05.17  1:41.19    2:16.46   
19  Lukas Vahtera  2001  Simmis Wanda    30.35  1:05.97  1:43.24    2:19.96   
20  Jani Savander  1999  Uinti Hyvinkää    31.99  1:08.64  1:45.01    2:22.46   
21  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda    32.99  1:09.79  1:47.56    2:25.43   
22  Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo    34.94  1:14.57  1:55.43    2:34.73   
23  Perttu Ylä-Sahra  1994  Kampuksen Plaani    37.50  1:18.03  2:01.75    2:45.48   
Teodor Juko Hiiemaa  2001  Briis            DNS   
Timi Torkkel  2001  Hämeenlinnan Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner