2018-08-20   09:07:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karl Johannes Visnapuu  2002  Ujumise spordiklubi    26.86        54.68   
Matteus Miilpalu  2002  Ujumise spordiklubi    27.23        55.49   
Erik Asmus  2002  Ujumise spordiklubi    27.01        56.43   
Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    27.28        56.67   
Rasmus Söderholm  2002  Helsingfors Simsällskap    27.48        56.98   
Mihkel Melker Marran  2003  Briis    27.67        57.35   
Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki    27.53        57.36   
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.15        57.74   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.10        57.75   
10  Elias Laine  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.70        58.18   
11  Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    28.00        58.55   
12  Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    28.47        59.24   
13  Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura    28.46        59.28   
14  Kirill Tšalov  2003  Kalevi Ujumiskool    28.43        59.30   
15  Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura    27.98        59.31   
16  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura    28.59        59.64   
17  Henri Heikkilä  2003  Uimaseura Aquila    28.90        1:00.18   
18  Alexander Fyhr  2002  Helsingfors Simsällskap    28.77        1:00.33   
19  Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    29.12        1:00.57   
20  Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    29.43        1:00.61   
21  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    28.98        1:00.65   
22  Markus Nuorinko  2003  Nummelan Kisaajat    29.12        1:00.71   
23  Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit    27.99        1:00.81   
24  Joel Korhonen  2002  Helsingin Uimarit    28.90        1:01.00   
25  Miro Merinen  2003  Simmis Wanda    29.73        1:01.25   
26  Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsällskap    29.50        1:01.26   
27  Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    29.29        1:01.51   
28  Santeri Berggren  2003  Octopus Lohja    29.45        1:01.56   
29  Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    29.24        1:01.74   
30  Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura    29.36        1:01.86   
31  Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura    29.28        1:02.14   
32  Onni Järvinen  2002  Helsingfors Simsällskap    29.61        1:02.33   
33  Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura    30.97        1:02.39   
34  Aki Hakkarainen  2003  Simmis Wanda    30.92        1:02.48   
35  Henry Nyman  2003  Helsingfors Simsällskap    29.47        1:02.49   
36  Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    30.57        1:04.20   
37  Muhammed Tantula  2002  Simmis Grani    31.64        1:04.35   
37  Oliver Hanhimäki  2003  Octopus Lohja    31.21        1:04.35   
39  Kirill Karppi  2002  Helsingin Uimarit    30.89        1:04.87   
40  Daniel Ruotsi  2002  Gladius Kirkkonummi    30.72        1:05.20   
41  Konsta Pekkala  2003  Simmis Wanda    29.91        1:05.23   
42  Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura    31.27        1:05.86   
43  Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda    31.60        1:06.49   
44  Lucas Tepponen  2003  Helsingin Uimarit    31.35        1:06.98   
45  Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi    31.67        1:07.10   
46  Karri Suuronen  2003  Cetus Espoo    31.27        1:07.20   
47  Matias Ola  2002  ORCA Helsinki    31.92        1:07.27   
48  Antti Malmberg  2003  Octopus Lohja    31.57        1:07.41   
49  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    32.84        1:07.47   
50  Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    32.24        1:07.97   
51  Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda    31.35        1:08.05   
52  Joona Lehtonen  2003  Vanders    33.19        1:08.39   
53  Otto Elvis Savolainen  2003  Mikkelin Uimaseura    32.16        1:09.56   
54  Otto Ahvonen  2003  Hämeenlinnan Uimaseura    31.99        1:09.71   
55  Santtu Kosunen  2003  Cetus Espoo    33.19        1:10.21   
56  Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    33.33        1:10.28   
57  Antti Pesonen  2003  Järvenpään Uintiklubi    33.73        1:10.52   
58  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    33.48        1:11.92   
59  Sami Pönkä  2003  Vanders    33.48        1:12.13   
60  Mikael Vatiainen  2003  Simmis Wanda    34.38        1:12.25   
61  Verneri Hauska  2003  Järvenpään Uintiklubi    34.31        1:12.29   
62  Oscar Taht  2003  Simmis Wanda    34.27        1:12.80   
63  Samuli Surakka  2003  Simmis Wanda    34.71        1:13.07   
64  Sebastian Stenbacka  2002  Octopus Lohja    33.58        1:14.18   
65  Mattias Janhunen  2003  Cetus Espoo    36.31        1:16.20   
66  Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    36.90        1:16.53   
67  Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo    41.17        1:26.55   
68  Niko Silander  2003  Cetus Espoo    39.70        1:28.36   
Sam Zamanimehr  2003  Cetus Espoo            DNF   
Olavi Saarinen  2002  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Alex Ahtiainen  2001  Ujumise spordiklubi    26.24        53.99   
Tony Eriksson  1995  Helsingfors Simsällskap    25.93        54.01   
Lassi Ohtonen  1992  Cetus Espoo    25.95        54.33   
Erik Nurmi  2001  Vanders    26.51        54.44   
Uku Pärismaa  2001  Briis    26.41        54.60   
Eetu Alitalo  1999  Cetus Espoo    26.14        54.78   
Eemil Kylmä  2001  Cetus Espoo    26.33        55.10   
Rando Vainikk  2000  Pärnu Spordikool    26.90        55.65   
Aleksander Kirs  2001  Kalevi Ujumiskool    27.37        55.66   
10  Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    27.77        56.65   
11  Kasper Envalds  2001  Vanders    27.51        57.10   
12  Anton Nuottajärvi  2000  Cetus Espoo    27.36        57.45   
13  KristjanKristjan Adamson  2000  Kalevi Ujumiskool    26.68        57.48   
14  Veeti Laine  2000  Cetus Espoo    28.31        57.86   
15  Henri Koski  2000  Gladius Kirkkonummi    27.47        58.26   
16  Mark Köök  2001  Audentes Sportsclub    28.16        58.33   
17  Georgy Babenov  2000  ORCA Helsinki    27.86        58.48   
18  Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    28.03        58.74   
19  Teodor Juko Hiiemaa  2001  Briis    27.71        58.77   
20  Edvin Põiklik  2000  Audentes Sportsclub    27.70        58.96   
21  Elias Soukola  1999  Järvenpään Uintiklubi    27.76        59.06   
22  Akseli Heino  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.70        59.12   
23  Isak Gramén  2001  Cetus Espoo    28.70        59.14   
24  Roland Erich Uriko  2001  Audentes Sportsclub    28.14        59.23   
25  Herman Widbom  2001  Cetus Espoo    28.58        59.39   
26  Rasmus Sarre  2001  ORCA Helsinki    28.48        1:00.22   
27  Anton Theo Girlin  2001  Briis    28.64        1:00.79   
28  Kristian Johansson  1969  Cetus Espoo    28.55        1:01.24   
29  Eetu Einto  2001  Vanders    29.16        1:01.50   
30  Pyry Kurunsaari  2001  Cetus Espoo    28.30        1:02.49   
31  Lukas Vahtera  2001  Simmis Wanda    29.32        1:02.66   
32  Leevi Korpinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.03        1:03.05   
33  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    30.45        1:03.11   
34  Victor Vardeka  2001  ORCA Helsinki    29.93        1:03.48   
35  Jani Savander  1999  Uinti Hyvinkää    29.87        1:04.07   
36  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    32.27        1:08.18   
37  Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo    32.22        1:09.51   
Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner