2018-08-18   12:39:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:13   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    32.75        1:08.68   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    32.93        1:10.09   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    35.53        1:13.55   
Nikolai Teiramaa  2006  Helsingfors Simsällskap    35.77        1:14.18   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    34.59        1:14.34   
Otso Heikkinen  2007  Helsingin Uimarit    36.12        1:14.52   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    35.40        1:15.32   
Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani    37.32        1:15.55   
Ilari Palva  2006  Helsingfors Simsällskap    36.64        1:15.95   
10  Nicolas Nyström  2008  Helsingfors Simsällskap    37.29        1:16.21   
11  Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    38.13        1:21.60   
12  André Salmi  2006  Simmis Grani    38.07        1:21.83   
13  Miklas Sarkkinen  2007  Helsingin Uimarit    39.45        1:23.15   
14  Daniel Guzhov  2006  Vanders    39.98        1:23.46   
15  Mikael Rasinmäki  2006  Cetus Espoo    39.94        1:24.51   
16  Aatto Korhonen  2006  Helsingin Uimarit    39.32        1:24.89   
17  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    39.84        1:25.19   
18  Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura    38.88        1:25.26   
19  Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo    39.54        1:25.30   
20  Okko Varpasuo  2006  Helsingfors Simsällskap    41.36        1:25.52   
21  Raman Bajalan  2007  Lahden Uimaseura    39.60        1:25.85   
22  Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura    40.65        1:26.24   
23  Olli Pesonen  2006  Helsingfors Simsällskap    40.34        1:26.54   
24  Jermu Jääskö  2006  Cetus Espoo    42.25        1:27.82   
25  Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura    42.72        1:28.95   
26  Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo    42.64        1:29.01   
27  Aaron Tikkanen  2006  Hyvinkään Uimaseura    42.19        1:29.19   
28  Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo    42.36        1:29.22   
29  Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo    41.63        1:29.92   
29  Veikko Moilanen  2007  Helsingin Uimarit    44.05        1:29.92   
31  Emil Tirkkonen  2006  Cetus Espoo    43.14        1:30.93   
32  Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo    43.18        1:31.93   
33  Henri Koskela  2007  Cetus Espoo    43.40        1:32.53   
34  Aleksi Salo  2008  Lahden Uimaseura    43.11        1:32.65   
35  Mikael Suni  2007  Cetus Espoo    44.38        1:32.85   
36  Veeti Inkilä  2006  Cetus Espoo    41.24        1:34.34   
37  Eljas Pekkola  2007  Cetus Espoo    43.85        1:34.91   
38  Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    45.45        1:35.03   
39  Matti Klümper  2008  Cetus Espoo    45.38        1:35.16   
40  Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo    46.36        1:36.93   
41  Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo    45.50        1:37.18   
42  Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura    46.49        1:37.19   
43  Patrik Ventus  2007  Simmis Grani    45.95        1:37.27   
44  Kasper Borremans  2006  Nurmijärven Uinti    46.91        1:37.43   
45  Olli Järvenpää  2006  Cetus Espoo    45.40        1:39.13   
46  Leevi Immonen  2007  Lahden Uimaseura    48.06        1:41.08   
47  Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo    50.82        1:43.68   
48  Onni Sidoroff  2006  Cetus Espoo    50.14        1:46.16   
49  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura    50.21        1:46.28   
50  Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo    56.43        1:58.58   
Adam Isaev  2008  Vanders            DNS   
Daniel Tapiovaara  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
MIhkel Pent  2005  Ujumise spordiklubi    29.76        1:00.86   
Leo Währn  2005  Vanders    30.82        1:03.71   
Aap Valter Metsa  2005  Ujumise spordiklubi    30.14        1:03.75   
Yury Smirnov  2005  Dolphin swimming school    30.65        1:05.06   
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    31.50        1:05.55   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    32.25        1:07.31   
Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi    32.31        1:07.59   
Mio Heinola  2005  Nummelan Kisaajat    33.89        1:09.27   
Hannes Villem Reimand  2005  Ujumise spordiklubi    33.30        1:09.51   
10  Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    34.36        1:09.88   
11  Valtteri Muranen  2005  Uimaseura Aquila    34.28        1:10.62   
12  Samuli Seger  2005  Octopus Lohja    34.58        1:13.01   
13  Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura    36.03        1:13.24   
14  Toni Muurman  2005  Haminan Uimaseura    35.65        1:13.63   
15  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    36.67        1:14.09   
16  Veikka Leväsalo  2005  Helsingfors Simsällskap    35.82        1:14.14   
17  Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    35.53        1:14.56   
18  Miska Sarkkinen  2005  Helsingin Uimarit    36.21        1:15.25   
19  Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura    35.86        1:15.43   
20  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda    37.41        1:16.80   
21  Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    37.15        1:16.96   
22  Ivan Gavrilov  2005  Cetus Espoo    37.15        1:18.72   
23  Sampo Nord  2005  Vanders    37.53        1:20.48   
24  Ahti Liimatainen  2005  Helsingin Uimarit    37.90        1:20.51   
25  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    38.88        1:20.54   
26  Tiger Tran  2005  Simmis Wanda    38.30        1:21.51   
27  Kasperi Haverinen  2005  Lahden Uimaseura    39.62        1:22.84   
28  Henri Hietto  2005  Simmis Wanda    37.95        1:23.92   
29  Pauli Rantatupa  2005  Cetus Espoo    41.08        1:25.81   
30  Artem Haikara  2005  Cetus Espoo    41.88        1:31.68   
31  Riku Forsberg  2005  Cetus Espoo    44.88        1:34.23   
32  Alvin Heinsalmi  2005  Helsingfors Simsällskap    44.77        1:34.80   
Miko Virtanen  2005  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    28.73        59.87   
Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    29.49        1:01.42   
Gellert: Kozár  2004  Cetus Espoo    29.76        1:03.57   
Jesse Hyppönen  2004  Lahden Uimaseura    30.88        1:03.68   
Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    31.39        1:04.04   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    30.96        1:04.86   
Jesper Isomaa  2004  Loimaan Uimaseura    30.85        1:05.67   
Ukko-pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi    30.59        1:05.79   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    31.90        1:05.91   
10  Samuel Saari  2004  Cetus Espoo    31.95        1:06.12   
11  Olli Havia  2004  Salon Uimarit    31.91        1:06.14   
12  Miska Törmi  2004  Octopus Lohja    32.05        1:06.77   
13  Viktor Asklöf  2004  Cetus Espoo    32.01        1:07.34   
14  Samuli Masalin  2004  Cetus Espoo    33.02        1:08.64   
15  Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    32.80        1:08.69   
16  Samuel Rooke  2004  Uinti Hyvinkää    32.75        1:09.55   
17  Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    34.02        1:11.53   
18  Leo Zurban  2004  Cetus Espoo    34.79        1:11.88   
19  Joonas Patrik Pylvänäinen  2004  Cetus Espoo    34.68        1:11.90   
20  Anton Petrov  2004  Helsingfors Simsällskap    34.62        1:12.21   
21  Eemil Perämäki  2004  Tuusulan Uimaseura    36.17        1:13.95   
22  Leo Oksman  2004  Helsingin Uimarit    35.49        1:14.54   
23  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    36.23        1:17.40   
24  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda    36.32        1:19.69   
25  Yash Nagal  2004  Cetus Espoo    39.01        1:20.80   
26  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    38.16        1:21.26   
27  Aapo Ahlroos  2004  Vanders    38.01        1:21.84   
28  Ville Nieminen  2004  Uinti Hyvinkää    38.81        1:22.07   
29  Urho Ahtola  2004  Helsingin Uimarit    37.63        1:23.13   
30  Denis Zhuchkov  2004  Lappeenrannan Uimarit    37.50        1:23.40   
31  Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    40.74        1:23.87   
32  Anttoni Sikiö  2004  Lappeenrannan Uimarit    48.28        1:41.06   
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner