2018-08-18   12:39:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:15   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    40.27        1:22.35   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    40.82        1:23.72   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    44.34        1:28.94   
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    43.27        1:29.28   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    44.45        1:29.65   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    45.76        1:30.39   
Iida Tawast  2007  Simmis Grani    44.68        1:30.47   
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    44.65        1:30.68   
Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit    46.18        1:32.60   
10  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    47.07        1:35.04   
11  Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    47.49        1:35.71   
12  Isla Vuohtoniemi  2007  Helsingfors Simsällskap    47.49        1:35.73   
13  Ida Savolainen  2007  Cetus Espoo    48.26        1:36.12   
14  Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    45.07        1:36.22   
15  Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura    47.06        1:36.34   
16  Nella Honkanen  2007  Hyvinkään Uimaseura    47.50        1:37.72   
17  Milja Weckström  2007  Helsingin Uimarit    48.43        1:37.80   
18  Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    46.74        1:38.26   
19  Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo    48.38        1:39.44   
20  Anna Lindholm  2007  Cetus Espoo    48.18        1:40.31   
21  Veera Oila  2007  Vanders    49.18        1:40.56   
22  Petra Nieminen  2007  Cetus Espoo    49.68        1:44.10   
23  Alexandra Munsterhjelm  2007  Helsingfors Simsällskap    49.76        1:44.42   
24  Iina Pasanen  2007  Helsingfors Simsällskap    52.62        1:45.03   
25  Lybov Shumeylo  2007  Cetus Espoo    51.38        1:45.71   
26  Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    53.06        1:48.05   
27  Emma Nissinen  2007  Cetus Espoo    53.09        1:51.18   
28  Sandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    55.81        1:52.63   
29  Venla Karialho  2007  Hyvinkään Uimaseura    51.60        1:52.64   
30  Hertta Katajisto  2007  Nurmijärven Uinti    56.45        1:55.76   
31  Ella Puuronen  2007  Cetus Espoo    56.08        1:56.53   
32  Vilma Hyllinen  2007  Cetus Espoo    54.39        2:01.59   
33  Hanna-mari Kuisma  2009  Hyvinkään Uimaseura    1:00.65        2:03.19   
34  Iida Pakarinen  2007  Cetus Espoo    1:02.45        2:12.06   
Saga Ronkainen  2007  Cetus Espoo            DNS   
Anna Gürel  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Eine Idman  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Esther Reunala  2007  Octopus Lohja            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    36.67        1:15.19   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    39.73        1:19.36   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    38.66        1:19.54   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    39.18        1:19.67   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    41.44        1:22.63   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    40.58        1:24.44   
Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    41.89        1:25.03   
Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    41.93        1:26.57   
Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda    41.56        1:26.97   
10  Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    44.33        1:27.15   
11  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    42.77        1:27.25   
12  Milla Kiviranta  2006  Vanders    42.31        1:27.42   
13  Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    42.60        1:27.52   
14  Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura    43.00        1:29.03   
15  Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    44.01        1:29.60   
16  Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    44.87        1:30.08   
17  Ella Kostiainen  2006  Helsingfors Simsällskap    44.20        1:30.28   
18  Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo    43.86        1:30.58   
19  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    44.45        1:31.58   
20  Fanni Hynninen  2006  Helsingin Uimarit    45.27        1:32.16   
21  Lumi Öller  2006  Helsingin Uimarit    45.40        1:32.53   
22  Hilda Kupila  2006  Vanders    44.50        1:33.29   
23  Rilla Backman  2006  Lahden Uimaseura    46.65        1:34.91   
24  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    47.47        1:35.93   
25  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    46.29        1:36.39   
26  Oona Sarlin  2006  Vanders    47.76        1:36.48   
27  Elsa Määttä  2006  Hyvinkään Uimaseura    46.73        1:36.62   
28  Anniina Jokiniemi  2006  Hyvinkään Uimaseura    49.54        1:38.69   
29  Kaisla-kerttu Parkkonen  2006  Hyvinkään Uimaseura    48.28        1:38.91   
30  Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    48.56        1:39.06   
31  Nina Sundberg  2006  Octopus Lohja    48.56        1:40.75   
32  Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    49.48        1:41.33   
33  Nea Salmela  2006  Loimaan Uimaseura    50.56        1:41.75   
34  Lotta Lönnqvist  2006  Cetus Espoo    48.73        1:41.93   
35  Laura Kangas  2006  Helsingfors Simsällskap    48.47        1:42.18   
36  Vieno Virtanen  2006  Helsingfors Simsällskap    51.86        1:44.65   
37  Heidi Still  2006  Cetus Espoo    52.01        1:45.81   
38  Minni Kinnunen  2006  Vanders    52.32        1:46.61   
39  Olesia Leshchuk  2006  Cetus Espoo    53.04        1:46.73   
40  Vivian Vesa  2006  Cetus Espoo    55.34        1:47.41   
41  Iisa Lavikainen  2006  Hyvinkään Uimaseura    53.50        1:48.71   
42  Tanisha Rajani  2006  Cetus Espoo    52.23        1:50.76   
43  Matilda Hirvonen  2006  Hyvinkään Uimaseura    57.94        1:56.15   
Inka Aunimo  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Kousa  2005  Cetus Espoo    34.30        1:12.68   
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    36.78        1:14.96   
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda    36.25        1:16.11   
Essi Ahvenainen  2005  Vanders    37.77        1:16.51   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    37.40        1:16.68   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    36.21        1:16.90   
Iina Rissanen  2005  Vanders    37.06        1:17.14   
Veera Korsoff  2005  Helsingfors Simsällskap    37.84        1:17.65   
Inka Vahtola  2005  Cetus Espoo    38.95        1:18.16   
10  Säde Ryynänen  2005  Cetus Espoo    38.78        1:18.51   
11  Hanna Martola  2005  Cetus Espoo    39.20        1:18.63   
12  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura    38.32        1:18.76   
13  Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    36.90        1:19.07   
14  Anna Hakkarainen  2005  Cetus Espoo    38.54        1:20.20   
15  Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura    40.20        1:20.46   
16  Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    39.28        1:20.95   
17  Maj Kajander  2005  Helsingfors Simsällskap    38.80        1:21.39   
18  Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    40.65        1:21.57   
19  Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    40.41        1:22.12   
20  Tilla Saarentaus  2005  Helsingin Uimarit    40.07        1:23.10   
21  Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    39.52        1:24.16   
22  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    43.40        1:24.92   
23  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    42.05        1:25.76   
24  Ellen Kettunen  2005  Cetus Espoo    42.30        1:25.78   
25  Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    42.60        1:26.81   
26  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    43.00        1:28.16   
27  Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    43.45        1:29.02   
28  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda    42.86        1:29.10   
29  Ada Oila  2005  Vanders    44.19        1:30.59   
30  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    44.51        1:31.13   
31  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    44.75        1:31.96   
32  Wilma Wallenius  2005  Uinti Hyvinkää    45.18        1:32.24   
33  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    44.40        1:32.58   
34  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää    44.55        1:33.45   
35  Milla Tahvanainen  2005  Cetus Espoo    47.46        1:34.24   
36  Leenu Karolina Kinnunen  2005  Cetus Espoo    47.34        1:37.11   
37  Ella Palovaara  2005  Octopus Lohja    51.57        1:41.02   
38  Ada Salaspuro  2005  Cetus Espoo    49.67        1:42.60   
39  Emma Autio  2005  Cetus Espoo    50.25        1:43.07   
40  Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo    50.27        1:43.39   
41  Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura    52.46        1:48.58   
42  Henna Arenius  2005  Hyvinkään Uimaseura    59.12        1:59.90   
Sofia Rinne  2005  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner