2019-06-17   14:58:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:25   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m VU/FR N/W, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    692  30.11  1:02.65  1:35.31    2:07.73   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.66                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    676  29.71  1:02.71  1:35.62    2:08.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.27                 
                     
Vilma Oura  2001    667  29.93  1:03.00  1:35.64    2:09.28   
  Helsingfors Simsällskap  2:02.93                 
                     
Sini Koivu  1999    664  29.87  1:03.33  1:36.84    2:09.49   
  Cetus Espoo  2:12.35                 
                     
Veera Venäläinen  1995    660  29.70  1:02.27  1:35.95    2:09.70   
  Joensuun Uimaseura  2:10.15                 
                     
Helene Hirvonen  2001    635  31.36  1:04.58  1:38.10    2:11.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.26                 
                     
Emma Koiranen  2001    620  31.14  1:04.02  1:37.95    2:12.44   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.91                 
                     
Nina Haltia  1999    608  31.14  1:04.71  1:39.65    2:13.31   
  Vanders  2:13.81                 
                     
Sara Kazi  1999    600  31.80  1:06.71  1:40.86    2:13.95   
  Raision Urheilijat  2:12.39                 
                     
10  Ida Slöör  2001    586  30.60  1:04.93  1:40.65    2:14.94   
  Cetus Espoo  2:11.94                 
                     
11  Iida-Maria Rantanen  1998    586  30.85  1:05.34  1:41.09    2:15.00   
  Uinti Tampere  2:14.71                 
                     
12  Saana Liikonen  2001    580  31.66  1:06.34  1:41.20    2:15.45   
  Lahden Uimaseura  2:13.89                 
                     
13  Julia Bruneau  1999    579  31.89  1:06.86  1:41.66    2:15.50   
  Lahden Uimaseura  2:10.13                 
                     
14  Maija Nurmi  2003    577  31.24  1:06.14  1:41.16    2:15.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.21                 
                     
15  Jenni Kukkonen  1999    569  31.98  1:06.99  1:42.38    2:16.27   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.15                 
                     
16  Heini Hammar  1999    568  31.85  1:06.91  1:42.18    2:16.42   
  Uinti Tampere  2:16.20                 
                     
17  Ronja Riihinen  2000    567  31.28  1:05.32  1:40.10    2:16.48   
  Cetus Espoo  2:09.19                 
                     
18  Kerttu Nurmi  2003    563  31.38  1:06.00  1:41.56    2:16.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.48                 
                     
19  Jenni Kylkisalo  1999    559  31.04  1:05.72  1:42.30    2:17.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.09                 
                     
20  Juliana Niinisalo  2002    557  31.78  1:06.33  1:41.96    2:17.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.05                 
                     
21  Minka Halava  2001    556  31.22  1:06.58  1:42.59    2:17.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.00                 
                     
22  Marilla Parhiala  2000    555  31.96  1:07.21  1:43.07    2:17.46   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.74                 
                     
23  Anniina Perkiö  1999    554  33.20  1:07.79  1:43.10    2:17.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.54                 
                     
23  Hanna Kareinen  2000    554  32.55  1:06.88  1:42.35    2:17.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.60                 
                     
25  Sohvi Kallinen  2004    547  32.11  1:07.46  1:43.69    2:18.10   
  Lahden Uimaseura  2:14.97                 
                     
26  Senni Mattila  2003    545  31.70  1:06.61  1:42.67    2:18.31   
  Porin Uimaseura  2:18.42                 
                     
27  Iris Hanski  2003    541  31.90  1:07.57  1:43.68    2:18.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.42                 
                     
28  Oona Laakso  2002    535  31.88  1:07.02  1:43.51    2:19.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.24                 
                     
29  Siiri Arjanmaa  2004    531  32.05  1:07.68  1:44.34    2:19.47   
  Uinti Tampere  2:17.26                 
                     
30  Peppi Pinomäki  2002    531  31.67  1:06.86  1:43.39    2:19.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.02                 
                     
31  Karla Tiainen  2005    529  31.96  1:08.02  1:44.42    2:19.62   
  Simmis Wanda  2:16.59                 
                     
32  Anni Halonen  1999    529  31.57  1:06.96  1:43.51    2:19.65   
  Riihimäen Uimaseura  2:17.28                 
                     
33  Santra Nieminen  2004    526  32.85  1:08.76  1:45.37    2:19.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:20.05                 
                     
34  Ronja Nätynki  2002    517  32.35  1:07.80  1:44.82    2:20.76   
  Swimming Club Rovaniemi  2:18.14                 
                     
35  Enni Lahtinen  2002    509  31.92  1:07.58  1:44.39    2:21.46   
  Uinti Tampere  2:16.64                 
                     
36  Cia Wacklin  2001    508  31.96  1:07.24  1:44.48    2:21.52   
  Cetus Espoo  2:17.20                 
                     
37  Vera Vartiainen  2002    507  32.13  1:07.74  1:45.20    2:21.64   
  Järvenpään Uintiklubi  2:20.32                 
                     
38  Milla Hyttinen  2003    504  33.04  1:08.77  1:45.69    2:21.91   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.16                 
                     
39  Milla-Lotta Tapanainen  2003    499  32.35  1:07.60  1:45.46    2:22.40   
  Cetus Espoo  2:18.18                 
                     
40  Aino Rantala  2004    496  32.01  1:08.39  1:46.22    2:22.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.06                 
                     
41  Julia Sairanen  2003    490  31.43  1:07.34  1:44.37    2:23.25   
  Lahden Uimaseura  2:16.91                 
                     
42  Anni Hirvo  2001    490  31.12  1:07.13  1:45.79    2:23.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.11                 
                     
43  Jekaterina Pogodina  2004    456  34.38  1:11.31  1:49.26    2:26.74   
  Argo Ujumisklubi  2:20.99                 
                     
44  Pinja Penttilä  2001    434  33.06  1:10.77  1:50.00    2:29.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:19.53                 
                     
45  Alina Kuzmina  2004    424  34.58  1:12.54  1:52.18    2:30.29   
  Argo Ujumisklubi  2:21.08                 
                     
Alisa Gvozdeva  2006              DSQ   
  Argo Ujumisklubi  2:21.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner