2019-08-20   14:25:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:29   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m RU/BR M,P/B-16,14, Alkuerät 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    434  34.32        1:15.45   
  Hyvinkään Uimaseura  1:13.94                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    414  36.48        1:16.61   
  TaTu Tampere  1:17.80                 
                     
Cedric Decena  2004    403  35.75        1:17.29   
  Oulun Lohet  1:19.16                 
                     
Pavel Pankratov  2004    398  36.88        1:17.64   
  TaTu Tampere  1:16.46                 
                     
Akseli Maaranen  2004    397  37.17        1:17.71   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.94                 
                     
Weeti Virtanen  2004    378  36.63        1:19.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.90                 
                     
Vili Rantasuo  2004    353  38.02        1:20.81   
  Oulun Lohet  1:22.88                 
                     
Joona Saloniemi  2004    346  37.01        1:21.36   
  TaTu Tampere  1:22.59                 
                     
Riccardo Castagno  2004    337  38.00        1:22.07   
  Uinti Tampere  1:21.03                 
                     
10  Lassi Niemi  2004    322  39.52        1:23.30   
  TaTu Tampere  1:24.03                 
                     
11  Samuel Sainio  2005    315  39.81        1:23.95   
  Uinti Tampere  1:25.12                 
                     
12  Miro Birkstedt  2004    314  39.83        1:23.98   
  TaTu Tampere  1:28.19                 
                     
13  Onni Äijälä  2004    314  39.11        1:24.00   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.50                 
                     
14  Konsta Kallio  2004    308  39.87        1:24.55   
  Uinti Tampere  1:23.91                 
                     
15  Lenni Lehtonen  2004    308  39.90        1:24.57   
  Uinti Tampere  1:26.58                 
                     
16  Ukko-Pekka Luomala  2004    307  39.34        1:24.61   
  Järvenpään Uintiklubi  1:27.51                 
                     
17  Konsta Rantasuo  2006    289  40.98        1:26.36   
  Oulun Lohet  1:27.38                 
                     
18  Miklas Pikkuhuhta  2005    286  40.86        1:26.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:25.96                 
                     
19  Nico Peltonen  2005    274  41.47        1:27.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.78                 
                     
20  Antte Säilä  2004    266  42.96        1:28.75   
  Uinti Tampere  1:32.15                 
                     
21  Rasmus Rekola  2004    260  42.27        1:29.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.80                 
                     
22  Lev Vlasov  2007    260  42.00        1:29.49   
  TaTu Tampere  1:33.13                 
                     
23  Akseli Liukkonen  2005    255  42.73        1:30.03   
  Uinti Tampere  1:30.71                 
                     
24  Onni Pajumäki  2004    249  43.38        1:30.71   
  Uinti Tampere  1:35.13                 
                     
25  Sebastian Rasimus  2004    246  42.96        1:31.09   
  Uinti Tampere  1:32.79                 
                     
26  Lucas Lydman  2005    246  42.57        1:31.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.43                 
                     
27  Vilho Tikkanen  2005    244  43.36        1:31.36   
  Swimming Jyväskylä  1:35.68                 
                     
28  Akseli Kotti  2004    239  43.61        1:31.99   
  TaTu Tampere  1:36.55                 
                     
29  Atte Nieminen  2004    234  43.04        1:32.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.59                 
                     
30  Lauri Mäkinen  2004    230  43.74        1:33.20   
  Uinti Tampere  1:34.80                 
                     
31  Ilja Syrjä  2004    229  44.72        1:33.32   
  Uinti Tampere  1:29.34                 
                     
32  Genadijs Pilukovs  2006    221  47.25        1:34.39   
  Bjss Ridzene Dsn  1:35.59                 
                     
33  Alexander Nyman  2004    221  44.92        1:34.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.18                 
                     
34  Daniel Kontula  2005    218  45.37        1:34.89   
  Uinti Tampere  1:34.39                 
                     
35  Oskar Tuominen  2004    207  45.27        1:36.50   
  Uinti Tampere  1:32.59                 
                     
36  Iliad Sioofy Khojine  2004    201  45.10        1:37.50   
  Uinti Tampere  1:36.43                 
                     
Joona Saarnio  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:30.88                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Joonas Arponen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:36.06                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Oliver Aspholm  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:36.50                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Santeri Pulkkinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:13.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sohneel Mandpe  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.35                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m RU/BR M,P/B-16,14, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    607  31.28        1:07.45   
  Kemin Työväen Uimarit  1:06.76                 
                     
Jami Ihalainen  2003    557  32.72        1:09.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.80                 
                     
Robin Söderholm  2002    500  33.89        1:11.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.12                 
                     
Petr Pankratov  2002    490  34.01        1:12.45   
  TaTu Tampere  1:10.90                 
                     
Oskari Aalto  2002    490  33.42        1:12.46   
  Cetus Espoo  1:08.51                 
                     
Marcus Forsel  2003    459  34.16        1:14.05  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.42                 
                     
Julius Nyberg  2002    445  35.76        1:14.80   
  Kampuksen Plaani  1:15.54                 
                     
Kirill Helsing  2002    444  34.88        1:14.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.51                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    441  34.88        1:15.02   
  Uinti Tampere  1:12.50                 
                     
10  Wäinö Koskinen  2002    436  36.02        1:15.34   
  Uinti Tampere  1:15.89                 
                     
11  Jere Broman  2002    434  34.57        1:15.40   
  Nokian Pyry  1:19.66                 
                     
12  Jerry Roine  2002    428  36.15        1:15.78   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.09                 
                     
13  Joona Kortteinen  2003    428  36.14        1:15.79   
  Uinti Tampere  1:14.71                 
                     
14  Akseli Hakala  2003    409  35.37        1:16.93   
  Uinti Tampere  1:15.82                 
                     
15  Risto Martikainen  2003    408  35.68        1:16.99   
  Kouvolan Uimarit  1:17.61                 
                     
16  Ville Savulahti  2003    406  36.47        1:17.15   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.48                 
                     
17  Nooa Lehtoniemi  2003    401  36.77        1:17.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.15                 
                     
18  Aapo Pyyhtinen  2002    391  36.76        1:18.10   
  Swimming Jyväskylä  1:18.45                 
                     
19  Elias Kalliokoski  2003    389  36.40        1:18.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.25                 
                     
20  Aleksejs Gorlovics  2003    375  37.47        1:19.22   
  Bjss Ridzene Dsn  1:18.00                 
                     
21  Veikko Pyyhtinen  2002    374  36.69        1:19.28   
  Swimming Jyväskylä  1:20.31                 
                     
22  Olli Paukola  2003    373  37.18        1:19.35   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.72                 
                     
23  Teemu Oksakari  2003    370  37.25        1:19.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.44                 
                     
24  Urho Lyytinen  2003    367  37.72        1:19.76   
  Uinti Tampere  1:19.40                 
                     
25  Joonas Järvi  2002    366  37.98        1:19.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.19                 
                     
26  Henri Naarajärvi  2002    333  37.63        1:22.35   
  Uinti Tampere  1:19.76                 
                     
27  Visa Kotiniitty  2003    327  39.19        1:22.84   
  Uinti Tampere  1:22.08                 
                     
28  Simon Ravals  2003    300  39.72        1:25.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.93                 
                     
29  Otto Hoffren  2002    291  39.96        1:26.19   
  Lahden Uimaseura  1:23.84                 
                     
 
Laji 9, 100m RU/BR M,P/B-16,14, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    759  29.45        1:02.61   
  Swimming Jyväskylä  1:02.27                 
                     
Werneri Koskinen  1998    726  29.89        1:03.54   
  Uinti Tampere  1:04.43                 
                     
Fjodors Mjasojedovs  1994    666  30.62        1:05.39   
  Bjss Ridzene Dsn  1:04.62                 
                     
Ossi Oksa  1988    646  30.53        1:06.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.33                 
                     
Miika Tolvanen  1996    626  31.02        1:06.77  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Joensuun Uimaseura  1:05.00                 
                     
Erik Nurmi  2001    613  30.97        1:07.22   
  Vanders  1:06.32                 
                     
Lassi Ohtonen  1992    592  30.90        1:08.02   
  Cetus Espoo  1:04.40                 
                     
Lauri Elomaa  2000    580  32.28        1:08.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.59                 
                     
Deniss Boka  200    570  32.60        1:08.88   
  Bjss Ridzene Dsn  1:09.97                 
                     
Miika Pentti  1997    570  32.08        1:08.88  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  1:06.69                 
                     
11  Sami Aaltomaa  1992    570  32.10        1:08.89   
  Oulun Uinti 1906  1:04.96                 
                     
12  Eerikki Laitala  2001    570  31.96        1:08.90   
  Cetus Espoo  1:06.76                 
                     
13  Walentin Koskinen  2000    567  32.16        1:09.00   
  Uinti Tampere  1:08.15                 
                     
14  Roope Ruohtula  2000    564  32.12        1:09.11   
  Joensuun Uimaseura  1:07.40                 
                     
15  Kasper Jämsä  1997    557  32.37        1:09.41   
  Lahden Uimaseura  1:06.72                 
                     
16  Jonni Aho  1999    545  33.13        1:09.91   
  Cetus Espoo  1:13.06                 
                     
17  Atte Lindholm  2001    545  31.93        1:09.94   
  Swimming Jyväskylä  1:09.24                 
                     
18  Tuomas Jokinen  2001    519  33.44        1:11.06   
  Cetus Espoo  1:08.13                 
                     
19  Bruce Clayhills  1997    517  33.11        1:11.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.18                 
                     
20  Zenons Belskis  2001    515  34.21        1:11.26   
  Bjss Ridzene Dsn  1:09.89                 
                     
21  Atte Pennanen  2001    515  33.88        1:11.27   
  Lahden Uimaseura  1:09.96                 
                     
22  Ossi Kleimola  2001    513  33.23        1:11.35   
  Kouvolan Uimarit  1:10.60                 
                     
23  Eetu Malvela  2000    510  32.81        1:11.48   
  Kampuksen Plaani  1:10.80                 
                     
24  Juha Hyvärinen  1998    496  32.41        1:12.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.30                 
                     
25  Hugo Enroth  2001    487  34.47        1:12.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.37                 
                     
26  Eetu Nyrhinen  2000    479  33.71        1:13.00   
  Uinti Tampere  1:10.81                 
                     
27  Joona Korhonen  2000    476  34.32        1:13.16   
  Uinti Tampere  1:10.65                 
                     
28  Eetu Einto  2001    462  34.65        1:13.85   
  Vanders  1:14.15                 
                     
29  Miikka Willman  1998    439  35.51        1:15.12   
  Oulun Lohet  1:12.56                 
                     
30  Tapio Roiko-Jokela  1996    426  35.96        1:15.88   
  Swimming Jyväskylä  1:12.01                 
                     
31  Timi Torkkel  2001    426  33.77        1:15.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.05                 
                     
32  Lassi Grönroos  2000    425  35.30        1:15.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.51                 
                     
33  Joona Oksakari  2000    423  35.02        1:16.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.54                 
                     
34  Veeti Veijonen  2001    415  34.79        1:16.54   
  Swimming Jyväskylä  1:15.35                 
                     
35  Juuso Syrjälä  2001    412  35.56        1:16.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.43                 
                     
36  Aapo Löyttyniemi  2001    400  36.28        1:17.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.56                 
                     
37  Teemu Viitanen  2000    378  35.09        1:18.95   
  TaTu Tampere  1:18.80                 
                     
38  Artturi Kaarlenkaski  1997    369  36.00        1:19.65   
  Uinti Tampere  1:14.01                 
                     
39  Harald Åström  2001    358  37.04        1:20.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.49                 
                     
40  Leevi Korpinen  2001    347  37.72        1:21.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.33                 
                     
Niklas Linnanen  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.11                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner