2019-09-20   07:43:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Resultat Gren 5 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  DM - JDM (50m) 2018 MSSF    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:18.46 2013-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1992) 2:25.68 2011-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    35.80  1:13.51  1:52.91    2:31.72   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    35.09  1:14.71  1:54.15    2:33.57   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    35.13  1:15.36  1:55.91    2:34.39   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    35.81  1:16.71  1:58.06    2:40.25   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    34.91  1:16.21  1:59.16    2:41.06   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    35.96  1:17.17  2:00.89    2:44.42   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    36.10  1:17.25  2:00.69    2:45.43   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    36.49  1:18.35  2:02.43    2:46.09   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    37.99  1:20.28  2:03.99    2:47.53   
10  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    36.81  1:21.04  2:05.97    2:48.05   
11  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    36.35  1:18.27  2:02.90    2:49.76   
12  Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    38.20  1:21.37  2:06.28    2:49.84   
13  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    37.40  1:20.74  2:05.58    2:51.28   
14  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    39.32  1:23.86  2:09.11    2:52.64   
15  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    38.48  1:23.27  2:09.09    2:54.15   
16  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    38.16  1:23.40  2:10.32    2:56.83   
17  Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    38.84  1:23.12  2:09.54    2:57.35   
18  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    40.94  1:26.69  2:13.81    2:59.00   
19  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.22  1:24.16  2:12.64    2:59.68   
20  Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    40.45  1:26.62  2:13.78    3:00.35   
21  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    40.86  1:28.55  2:18.02    3:03.96   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner