Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 265 | 40.57 | 1:26.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.73 | |||||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | 249 | 39.88 | 1:28.38 | |||||
Kolding SK | 1:24.83 | |||||||||
3 | Kristiane Frøslev | 2007 | 229 | 40.07 | 1:30.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.97 | |||||||||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 182 | 43.87 | 1:38.03 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Paula Lindberg | 2007 | 163 | 43.55 | 1:41.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:52.30 | |||||||||
6 | Jessie Ann Nilsen | 2006 | 160 | 47.34 | 1:42.46 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:42.84 | |||||||||
7 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 154 | 45.45 | 1:43.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.24 | |||||||||
8 | Nikoline Sejr | 2006 | 139 | 47.12 | 1:47.27 | |||||
Aarhus Swim | 1:51.41 | |||||||||
9 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 122 | 50.36 | 1:52.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:52.90 | |||||||||
10 | Helene Siegenthaler | 2006 | 119 | 46.92 | 1:52.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 82 | 56.86 | 2:07.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.92 | |||||||||
- | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.07 | |||||||||
- | Maja Brøndum | 2006 | DSQ | Brystben v/55m | ||||||
Swim Team Neptun | 2:23.46 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Le Fevre | 2004 | 447 | 33.06 | 1:12.76 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 429 | 33.96 | 1:13.73 | |||||
Kolding SK | 1:18.32 | |||||||||
3 | Clara Skrydstrup | 2004 | 407 | 34.58 | 1:15.02 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.86 | |||||||||
4 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 396 | 35.21 | 1:15.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.34 | |||||||||
5 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 378 | 35.30 | 1:16.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.79 | |||||||||
6 | Agnes Bryne Narvestad | 2004 | 364 | 36.28 | 1:17.88 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:15.67 | |||||||||
7 | Nicoline Dyrman | 2004 | 363 | 35.32 | 1:17.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.19 | |||||||||
8 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 359 | 35.44 | 1:18.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
9 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 342 | 36.31 | 1:19.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.26 | |||||||||
10 | Ida Hovmark | 2005 | 339 | 36.24 | 1:19.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.96 | |||||||||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 319 | 37.13 | 1:21.43 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
12 | Karla Kristensen | 2005 | 294 | 38.26 | 1:23.67 | |||||
Kolding SK | 1:22.53 | |||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 279 | 39.09 | 1:25.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
14 | Caroline Madsen | 2004 | 272 | 39.02 | 1:25.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
15 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 268 | 38.86 | 1:26.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.33 | |||||||||
16 | Nina Seirup | 2005 | 246 | 39.02 | 1:28.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.70 | |||||||||
17 | Nanna Langvad | 2005 | 246 | 41.11 | 1:28.79 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Tuva Bjørnestad | 2004 | 245 | 41.48 | 1:28.80 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:20.77 | |||||||||
19 | Karoline Iversen | 2005 | 233 | 41.55 | 1:30.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:34.95 | |||||||||
20 | Alma van der Hagen | 2005 | 202 | 42.30 | 1:34.76 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:33.78 | |||||||||
21 | Freya Mikkelsen | 2005 | 197 | 41.42 | 1:35.61 | |||||
Swim Team Neptun | 1:44.36 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 533 | 31.87 | 1:08.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
2 | Line Lyskjær | 2003 | 511 | 33.12 | 1:09.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 474 | 34.09 | 1:11.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 471 | 33.81 | 1:11.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
5 | Camilla Kjær | 2003 | 453 | 34.12 | 1:12.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
6 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 449 | 32.96 | 1:12.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.75 | |||||||||
7 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 446 | 33.16 | 1:12.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.23 | |||||||||
8 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 436 | 34.59 | 1:13.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
9 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 434 | 34.05 | 1:13.47 | |||||
DeltaSwim | 1:12.10 | |||||||||
10 | Caroline Liboriussen | 2002 | 417 | 34.90 | 1:14.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.03 | |||||||||
11 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 412 | 34.96 | 1:14.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.91 | |||||||||
12 | Kari Ystrøm Lærdal | 2003 | 410 | 34.15 | 1:14.85 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:09.30 | |||||||||
13 | Sarah Bundgaard | 2003 | 403 | 33.92 | 1:15.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.91 | |||||||||
14 | Randi Jørgensen | 2002 | 387 | 34.79 | 1:16.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
15 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 343 | 35.08 | 1:19.42 | |||||
DeltaSwim | 1:30.37 | |||||||||
16 | Pernille Christensen | 2003 | 321 | 37.40 | 1:21.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.47 | |||||||||
17 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 296 | 36.69 | 1:23.47 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.00 | |||||||||
18 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 267 | 37.20 | 1:26.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
19 | Lykke Kanstrup | 2002 | 266 | 38.11 | 1:26.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.02 | |||||||||
20 | Sofie Jakobsen | 2003 | 264 | 40.23 | 1:26.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Andrea Wågbø | 2003 | 229 | 40.26 | 1:30.89 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:19.33 | |||||||||
22 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 221 | 39.74 | 1:31.94 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:26.51 | |||||||||
- | Annie Mushom | 2002 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | 1:23.02 | |||||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.21 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 562 | 32.50 | 1:07.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 485 | 33.61 | 1:10.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
3 | Helena V. Elling | 2000 | 465 | 32.92 | 1:11.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
4 | Hedvig Wathne | 2001 | 395 | 33.76 | 1:15.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Stavanger Svømme Club | 1:13.19 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 255 | 39.47 | 1:27.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:03 |