Resultater for Holbæk Youth Festival 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2018 | Udskriftsdato | 10 maj 2018 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marco Stub Olssen | 2004 | A6 | 32.72 | 1:09.60 | 1:47.89 | 2:23.70 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 32.10 | 1:07.24 | 1:43.29 | 2:18.60 | |||
2 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 32.48 | 1:10.33 | 1:49.56 | 2:24.72 | |||
3 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 35.97 | 1:15.61 | 1:55.98 | 2:34.26 | |||
4 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 35.52 | 1:15.21 | 1:56.28 | 2:36.50 | |||
5 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.40 | 1:18.79 | 2:00.85 | 2:40.84 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 33.94 | 1:12.59 | 1:51.24 | 2:27.84 | |||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.99 | 1:14.66 | 1:55.14 | 2:33.49 | |||
3 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 36.06 | 1:18.40 | 2:02.57 | 2:44.35 | |||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.20 | 1:19.55 | 2:02.96 | 2:45.68 | |||
5 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.66 | 1:20.70 | 2:06.05 | 2:49.25 | |||
6 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.35 | 1:26.34 | 2:14.61 | 2:57.61 | |||
7 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.42 | 1:32.41 | 2:25.36 | 3:18.42 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | A6 | 34.50 | 1:13.40 | 1:52.55 | 2:30.34 | |||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.43 | 1:22.54 | 2:09.42 | 2:53.10 | |||
3 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.44 | 1:38.27 | 2:28.30 | 2:55.07 | |||
4 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.99 | 1:25.02 | 2:11.59 | 2:56.90 | |||
5 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 43.31 | 1:33.45 | 2:25.26 | 3:14.08 | |||
6 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.00 | 1:42.02 | 3:23.38 | 3:23.38 | |||
7 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 43.32 | 1:39.03 | 2:36.35 | 3:30.43 | |||
8 | David Knudsen | 2007 | A6 | 45.24 | 1:42.71 | 2:40.09 | 3:32.41 | |||
9 | Storm Geiker | 2007 | SVØM Korsør | 46.05 | 1:41.08 | 2:39.03 | 3:33.94 | |||
10 | Luka Kepser | 2007 | Albertslund IF | 48.16 | 1:43.65 | 2:40.30 | 3:36.09 | |||
- | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.86 | 1:25.18 | 2:12.59 | 3:00.06 | |||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 45.17 | 1:37.81 | 2:31.39 | 3:22.12 | |||
3 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 49.97 | 1:51.25 | 2:48.20 | 3:44.16 | |||
4 | Vitus Schrøder Esmann | 2008 | Albertslund IF | 54.82 | 1:58.65 | 4:03.26 | 4:03.26 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2018 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |