Resultater for Holbæk Youth Festival 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2018 | Udskriftsdato | 10 maj 2018 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2018 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.95 | 1:18.77 | |||||
2 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 37.67 | 1:24.76 | |||||
3 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 40.25 | 1:29.41 | |||||
4 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 40.35 | 1:33.91 | |||||
5 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 44.29 | 1:36.51 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.76 | 1:18.91 | |||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 37.42 | 1:20.18 | |||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 37.13 | 1:21.56 | |||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 40.09 | 1:25.93 | |||||
5 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 40.60 | 1:29.86 | |||||
6 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.41 | 1:30.34 | |||||
7 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 48.35 | 1:45.30 | |||||
8 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 57.79 | 2:10.20 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line L. Antvorskov | 2007 | A6 | 42.79 | 1:35.18 | |||||
2 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.59 | 1:43.25 | |||||
3 | Camille Miolane | 2007 | A6 | 53.89 | 1:51.61 | |||||
4 | Viktoria Larsen | 2007 | A6 | 51.90 | 1:58.32 | |||||
5 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 53.37 | 1:59.30 | |||||
- | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | A6 | 43.44 | 1:33.08 | |||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 44.94 | 1:39.24 | |||||
3 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 46.67 | 1:52.26 | |||||
4 | Kornelia Eg | 2008 | A6 | 57.90 | 2:06.69 | |||||
5 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 55.48 | 2:07.15 | |||||
6 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 59.67 | 2:15.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2018 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |