2018-12-10   09:55:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Power Girls  2001  Bov IF            2:15.02   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      34.42        34.42   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      34.10        1:08.52   
  Thyra Thomsen  2002      32.80        1:41.32   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      33.70        2:15.02   
                     
Koral Piger  2001  Svømmeklubben Koral            2:19.95   
  Sarah Hygum Jensen  1998      32.39        32.39   
  Martine Rasmussen  2000      34.86        1:07.25   
  Johanne Rasmussen  2003      38.17        1:45.42   
  Kirstine Buch  2005      34.53        2:19.95   
                     
Rødekro Sprintpiger  1998  Rødekro Svømmeklub            2:28.34   
  Louise Damm  1998      38.98        38.98   
  Mathilde S. Iversen  2007      1:17.02        1:17.02   
  Line Boger  2002      1:54.00        1:54.00   
  Caroline Petersen  2003      2:28.34        2:28.34   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Piger 1  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            1:58.06   
  Clara Lynggaard  2002      30.11        30.11   
  Sofie Sjøgren  2002      59.03        59.03   
  Julie Dumstrei  2004      1:29.59        1:29.59   
  Louise Jensen  2003      1:58.06        1:58.06   
                     
1 Haderslev Piger  2002  Haderslev Svømme Klub            2:01.00   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      30.75        30.75   
  Katrine Kristensen  2004      32.22        1:02.97   
  Mira Emilie Schmidt  2003      30.27        1:33.24   
  Nele Schulze  2004      27.76        2:01.00   
                     
Bhs Piger 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:11.40   
  Signe Holst Jacobsen  2007      32.66        32.66   
  Signe Rosenmeyer  2005      31.40        1:04.06   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      34.07        1:38.13   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      33.27        2:11.40   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:11.71   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      30.53        30.53   
  Luna Holm Møller  2004      1:04.02        1:04.02   
  Emma Karlsson  2003      1:37.47        1:37.47   
  Emily Nygaard Jensen  2003      2:11.71        2:11.71   
                     
Opnørs Piger  2005  Svømmeklubben Opnør            2:19.18   
  Iben Mønsted  2003      34.00        34.00   
  Thea Jürgensen  2003      39.40        1:13.40   
  Mette Warncke  2003      33.52        1:46.92   
  Maria Crisan  2005      32.26        2:19.18   
                     
Erritsø Piger 3  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:27.34   
  Rose Pernille Simon  2004      35.03        35.03   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      36.56        1:11.59   
  Emilie Bech Kjælgaard  2007      1:49.74        1:49.74   
  Caroline van Vliet  2006      2:27.34        2:27.34   
                     
Erritsø Piger 4  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:40.20   
  Maja Rolighed  2005      35.46        35.46   
  Lærke Iversen  2003      1:14.71        1:14.71   
  Emilie Dam Hansen  2005      1:57.74        1:57.74   
  Nanna W Povlsen  2005      2:40.20        2:40.20   
                     
Erritsø Piger 4  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:40.20   
  Maja Rolighed  2005      35.46        35.46   
  Marie Lynggaard  2007      1:14.71        1:14.71   
  Emilie Dam Hansen  2005      1:57.74        1:57.74   
  Nanna W Povlsen  2005      2:40.20        2:40.20   
                     
Nord-Als Piger 1 Ld  2004  Nord-Als Svømmeklub            2:43.12   
  Katrine Hesselager Rothe  2005      44.87        44.87   
  Sille Bramann  2003      35.74        1:20.61   
  Rebecca Bartholdi  2005      41.35        2:01.96   
  Karen Liv Hyttel  2004      41.16        2:43.12   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 4  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:42.56   
  Nora Gombos  2006      37.51        37.51   
  Anna Mai Andersen  2006      39.08        1:16.59   
  Emilie Petz Nielsen  2007      44.33        2:00.92   
  Anna Emilie Damgaard  2006      41.64        2:42.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark