2020-02-25   11:34:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:22   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral    37.18        1:20.00   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF    29.63        1:03.25   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    30.63        1:07.24   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    32.79        1:09.36   
Benjamin Perruchon  2001  Haderslev Svømme Klub    31.99        1:12.02   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF    34.63        1:12.93   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    36.21        1:14.32   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub    39.91        1:24.02   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub    42.72        1:34.12   
Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    30.59        1:03.41   
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    31.82        1:09.08   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    32.82        1:09.32   
Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub    34.10        1:09.52   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    33.31        1:10.06   
Anders Christensen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    33.72        1:13.04   
William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør    33.88        1:13.23   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    34.89        1:13.97   
Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral    35.54        1:14.67   
10  Dennis Hansen  2002  Bov IF    35.77        1:14.83   
11  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    33.69        1:15.93   
12  Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg    35.84        1:16.65   
13  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    1:20.57        1:20.57   
14  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    38.74        1:21.52   
15  Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    36.58        1:21.54   
16  Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør    39.49        1:25.42   
17  Oliver Nielsen  2003  Nord-Als Svømmeklub    40.57        1:25.88   
18  Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør    41.12        1:30.70   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            DNS   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  udsvøm på ryg 50m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub    36.53        1:17.60   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF    38.10        1:18.09   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    38.14        1:20.82   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg    37.89        1:21.24   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    36.32        1:21.93   
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg    39.36        1:22.25   
Philip Emborg Andreasen  2005  Rødding Svømmeklub    39.33        1:24.75   
Rasmus S. Johannsen  2005  Svømmeklubben Sønderborg    40.59        1:26.41   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    39.68        1:26.50   
10  Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør    40.26        1:27.74   
11  Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    42.74        1:29.21   
12  Filip Hausted  2005  Svømmeklubben Opnør    43.41        1:32.25   
13  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral    44.92        1:33.14   
14  Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral    43.75        1:34.17   
15  Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    46.69        1:36.20   
16  Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    49.56        1:39.39   
17  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    47.40        1:40.86   
18  Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    45.70        1:41.51   
19  Henrik Hansen  2005  Bov IF    48.89        1:44.18   
20  Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svømmeklub    51.30        1:47.64   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  crawl ved 10m 
Oliver Quist Friedrichsen  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  ej samtidig rørt 75m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg    41.36        1:26.17   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    38.05        1:26.27   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg    40.51        1:27.21   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub    43.37        1:28.81   
Lukas Nissen  2006  Bov IF    42.74        1:31.83   
Lasse Hansen  2006  Bov IF    49.86        1:42.22   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF    53.77        1:46.40   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  asynkrone arme bryst 
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  asynkron arme fly 
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  ej samtidig rørt 25m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    41.71        1:31.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark