2020-02-25   10:14:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF    38.26        1:24.40   
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral    38.09        1:26.30   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub    46.98        1:41.35   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    30.83        1:09.49   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.90        1:11.67   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    34.95        1:11.96   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    32.57        1:12.92   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    34.52        1:15.77   
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub    38.10        1:20.72   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF    39.65        1:21.47   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg    37.85        1:22.92   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub    37.35        1:23.96   
10  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    40.57        1:23.97   
11  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF    40.89        1:24.81   
12  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    39.72        1:25.46   
13  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF    40.43        1:26.62   
14  Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub    40.93        1:26.87   
15  Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør    41.25        1:26.89   
16  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.96        1:28.57   
17  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør    43.04        1:30.07   
18  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub    45.00        1:35.54   
19  Johanne Rasmussen  2003  Svømmeklubben Koral    47.30        1:36.94   
20  Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub    46.77        1:37.44   
20  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral    45.15        1:37.44   
22  Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    46.65        1:37.46   
23  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub    45.65        1:39.38   
24  Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør    48.61        1:45.65   
Cecilie Meier  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dichte Kristensen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Lærke Dueholm Jensen  2003  Nord-Als Svømmeklub            DNS   
Manja Laursen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Nanna Føns Lundsgaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    31.96        1:08.74   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg    34.59        1:14.19   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    37.38        1:16.96   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub    35.28        1:18.10   
Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    36.68        1:20.40   
Jette Muusmann  2005  Bov IF    38.57        1:21.12   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.78        1:22.44   
Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    39.84        1:22.98   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør    37.94        1:23.74   
10  Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    41.10        1:24.10   
11  Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub    42.27        1:24.78   
12  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.16        1:25.33   
13  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral    40.00        1:26.63   
14  Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.19        1:28.49   
15  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    39.88        1:29.41   
16  Line Hempel  2005  Bov IF    42.80        1:31.75   
17  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub    44.32        1:34.07   
18  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    44.70        1:35.61   
19  Sofie Keller  2005  Bov IF    47.28        1:36.82   
20  Alberte Sloth Benkjær  2005  Rødding Svømmeklub    1:39.77        1:39.77   
21  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    47.49        1:39.82   
22  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    46.97        1:40.42   
23  Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub    48.64        1:41.47   
24  Sara Kaas Vestbo  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    51.05        1:44.77   
25  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør    49.70        1:45.18   
26  Laura Holmgaard Jordt  2004  Nord-Als Svømmeklub    51.99        1:50.44   
27  Katrine Hesselager Rothe  2005  Nord-Als Svømmeklub    53.12        1:52.25   
28  Isabell Chelina Diab Fros  2005  Nord-Als Svømmeklub    57.49        1:54.54   
Emilia Maria Fugl Have  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg    36.95        1:19.36   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    38.77        1:22.20   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.07        1:23.58   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub    41.79        1:26.66   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg    41.18        1:27.85   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg    41.39        1:28.18   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    41.24        1:30.69   
Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF    43.66        1:34.45   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    45.87        1:36.30   
10  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    45.04        1:36.70   
11  Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub    47.65        1:37.34   
12  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    46.47        1:38.38   
13  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg    47.62        1:41.30   
14  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg    45.47        1:42.40   
15  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub    46.13        1:42.55   
16  Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør    49.47        1:42.71   
17  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    46.34        1:43.50   
18  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    50.86        1:46.40   
Clare Fyhn  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Iben Zenk  2007  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Emma Sisgaard  2006  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  afslut ryg på mave 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg    40.59        1:27.55   
Freja Beck Christensen  2008  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Lucie Hempel  2008  Bov IF            DSQ  1 hånd v vending 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark