2020-02-22   08:22:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            40.75   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            32.08   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            33.33   
Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            34.55   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            36.49   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            41.13   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            49.03   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            33.24   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            33.69   
Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            34.34   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            34.40   
Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            37.35   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            37.35   
William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør            38.00   
Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            38.30   
Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg            38.80   
10  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            38.88   
11  Dennis Hansen  2002  Bov IF            38.89   
12  Oliver Nielsen  2003  Nord-Als Svømmeklub            41.37   
13  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            42.87   
14  Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            43.48   
15  Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør            48.32   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            40.26   
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            40.69   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.98   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            41.16   
Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            45.21   
Jonas Børsmose Simony  2005  Rødding Svømmeklub            45.76   
Henrik Hansen  2005  Bov IF            45.88   
Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            46.90   
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            47.70   
10  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            49.15   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  1 hånd ved vending 
Filip Hausted  2005  Svømmeklubben Opnør            DSQ  1 hånd ved vending 
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  EFB 25m 
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DSQ  crawlben ved start 
Oliver Quist Friedrichsen  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  1 hånd ved slut 
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  1 hånd ved vending 
Tobias Tariku Sigh  2005  Svømmeklubben Koral            DSQ  flere flyben v start 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            42.16   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            45.32   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            49.11   
Lukas Nissen  2006  Bov IF            52.53   
Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg            53.13   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            53.18   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            53.97   
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            54.58   
Alfred Berg  2007  Svømmeklubben Sønderborg            55.85   
10  Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            56.75   
11  Mads Bang Skyum  2006  Nord-Als Svømmeklub            1:02.19   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark