2020-02-22   07:49:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            39.15   
Martine Rasmussen  2000  Svømmeklubben Koral            41.27   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub            44.11   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            33.22   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            33.87   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            34.54   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            35.67   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            37.82   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF            38.27   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF            39.38   
Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            40.17   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            40.90   
10  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør            41.34   
11  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.74   
12  Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub            42.43   
13  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub            42.73   
14  Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub            44.89   
15  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            46.21   
16  Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            46.52   
17  Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør            46.83   
Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            33.91   
Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            34.82   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            34.95   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            36.78   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            37.56   
Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            38.25   
Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.48   
Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.09   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            39.50   
10  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            40.01   
11  Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            40.23   
12  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            40.86   
13  Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.09   
14  Line Hempel  2005  Bov IF            41.80   
14  Liv Foldager Skov-Pederse  2005  Rødding Svømmeklub            41.80   
16  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            42.12   
17  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.52   
18  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            43.74   
19  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør            45.00   
20  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.88   
21  Emilie Dam Hansen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            51.34   
Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub            DNF   
Sofie Keller  2005  Bov IF            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            35.27   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.45   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.59   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            38.60   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            40.19   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            40.67   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            42.15   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            42.62   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            43.58   
10  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            44.63   
11  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            44.80   
12  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            45.21   
13  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            45.31   
14  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            45.99   
15  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            47.35   
16  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            47.40   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucie Hempel  2008  Bov IF            52.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark