2020-10-24   22:56:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 Söndag 3 juni

Document
Resultat
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Event 33, 4X100m Frisim Mixed - Final
SR: Malmö KK                  (1990) 3:39.35 2017-01-29
SR Juniorer: Jönköpings SS             (1997) 3:44.92 2017-01-29
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Södertälje SS Mix 1 2016 Södertälje Simsällskap 3:44.24
Erik Brandt 1999 AD5999 +0.69 24.99 52.03 52.03
Daniel Kertes 1999 AD8399 +0.28 25.24 52.78 1:44.81
Emma Sundstrand 2001 AJ3201 +0.42 28.17 59.36 2:44.17
Carolina Jonsson 2002 AU5402 +0.25 28.93 1:00.07 3:44.24
2 Väsby SS Mixed 1990 Väsby Simsällskap 3:47.48 +3.24
Max Sundberg 1999 AS5399 +0.74 26.77 54.61 54.61
Robert Palosaari 1992 AC1392 +0.09 25.79 54.45 1:49.06
Josefin Lindkvist 1993 AK4493 +0.41 28.13 59.26 2:48.32
Louise Halldén 1998 AW2498 +0.06 28.06 59.16 3:47.48
3 Spårvägen Sim Mix 1 1990 Spårvägen Simförening 3:48.16 +3.92
Adam Karlsson 2000 AK5900 +0.64 26.37 54.28 54.28
Jonas Malmring 2001 AO1701 +0.40 26.93 55.84 1:50.12
Malin Wallén 1997 AZ7897 +0.25 28.61 1:00.06 2:50.18
Emma Sundstedt 1998 BE7498 -0.01 27.68 57.98 3:48.16
4 Södertälje SS Mix 2 2003 Södertälje Simsällskap 3:49.05 +4.81
Ludwig Hareskog 1998 AH5398 +0.72 26.77 54.96 54.96
Robert Hellberg 2001 AE7701 +0.25 26.65 56.23 1:51.19
Alida Ramdén 1997 AP0297 +0.31 28.00 58.83 2:50.02
Hilma Ramdén 2000 AF4600 +0.43 28.26 59.03 3:49.05
5 Täby Sim Mix 1 1990 Täby Sim 3:49.24 +5.00
Martin Magnusson 1995 AG6795 +0.70 26.19 54.45 54.45
Cornelia Jerresand 2000 AG6800 +0.33 28.57 1:00.08 1:54.53
Samuel Törnqvist 1997 AI6197 +0.32 25.50 52.99 2:47.52
Ellen Banestig 2002 BT1802 +0.11 28.26 1:01.72 3:49.24
6 Järfälla Mixed Lag 1 1990 Järfälla Simsällskap 3:52.27 +8.03
Robin Hanson 2001 AA2701 +0.68 25.17 52.47 52.47
Viktor Fridsjö 1998 AO4798 +0.37 26.50 55.20 1:47.67
Emma Rotstam 1998 AF7498 +0.36 29.24 1:00.99 2:48.66
Josefine Iwarson 2003 AT1603 +0.26 30.11 1:03.61 3:52.27
7 Väsby SS Mixed 2 1990 Väsby Simsällskap 3:52.94 +8.70
Gustav Frödeberg 1997 AA5197 +0.76 27.11 56.75 56.75
Simon Brandt 2000 AJ4700 +0.38 26.70 55.40 1:52.15
Tova Andersson 2001 AH8201 +0.28 28.46 1:00.24 2:52.39
Ebba Andersson 2001 AL2601 +0.18 28.61 1:00.55 3:52.94
8 Täby Sim Mix 2 0099 Täby Sim 3:53.00 +8.76
Daniel Räisänen 1999 AE0199 +0.68 26.08 53.87 53.87
Esther Rydbeck Nordén 2001 BN8801 +0.51 29.45 1:01.50 1:55.37
Josef Al-Khalili 2000 AE5700 +0.23 26.77 56.28 2:51.65
Alexandra Jensen 2001 BG6801 +0.17 29.70 1:01.35 3:53.00
9 Skk 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 3:53.26 +9.02
Smilla Lönnberg 2001 AQ0801 +0.72 28.88 1:00.26 1:00.26
Carl Wennerholm 2002 AH3902 +0.29 26.69 56.56 1:56.82
Caroline Wallenborg 2000 AL3800 +0.45 28.80 1:00.75 2:57.57
Tor Selander 2002 AH4902 +0.24 26.91 55.69 3:53.26
10 SK Neptun Mixed 1990 Simklubben Neptun 3:53.38 +9.14
Dexter Dalsgaard 2001 AS0501 +0.69 27.31 58.82 58.82
Johan Dahlgren 1986 AB4986 +0.07 27.18 57.05 1:55.87
Jaqueline Hippi 1996 AJ8496 +0.40 27.76 58.32 2:54.19
Tiffani Segerbrand 1999 AI0699 0.00 28.17 59.19 3:53.38
11 Spif Mix 1 2004 Stockholmspolisens IF SF 3:54.16 +9.92
Martin Falk 1999 AC1199 +0.68 26.79 55.60 55.60
Lea Granert 2001 BQ1401 +0.28 29.49 1:02.60 1:58.20
Jacob Danielsson 1998 AB9798 +0.27 25.28 53.89 2:52.09
Sofia Walsh 2002 AF3402 +0.28 29.36 1:02.07 3:54.16
12 Väsby SS Mixed 3 1990 Väsby Simsällskap 3:57.98 +13.74
Karl Frylmark 1999 AK6599 +0.65 27.00 57.05 57.05
Niklas Nyblom 1999 AK2999 +0.20 27.16 56.19 1:53.24
Elin Peng 2003 AJ7603 +0.43 29.21 1:01.57 2:54.81
Louise Peacock 2001 AL3601 +0.20 30.22 1:03.17 3:57.98
13 Järfälla Mixed Lag 2 1990 Järfälla Simsällskap 4:00.15 +15.91
Elias Fröde 2001 AE9901 +0.73 27.30 57.21 57.21
Simon Fröde 2003 AB0303 +0.38 27.16 56.43 1:53.64
Ella Arrhén Andersson 2002 AX8402 +0.64 30.56 1:03.52 2:57.16
Tone Sandsjö 2003 AF5403 +0.42 30.45 1:02.99 4:00.15
14 SS04 Mix Lag 1 1998 Solna Sundbyberg SS 04 4:00.34 +16.10
Kalle Voigt 2001 AK8901 +0.68 27.52 57.04 57.04
Leonardo Montes 2002 AN2902 +0.37 27.77 57.89 1:54.93
Therese Baltzarsson 2001 AE5201 +0.49 29.83 1:03.15 2:58.08
Tova Magnusson 2002 AC5802 +0.23 29.51 1:02.26 4:00.34
15 Spårvägen Sim Mix 2 1990 Spårvägen Simförening 4:00.85 +16.61
Gustav Henriksen 2002 AM1702 +0.76 27.19 56.22 56.22
Andreas Wallén 2002 AP9302 +0.35 27.34 57.72 1:53.94
Linn Herlin 2002 AU6402 +0.18 29.92 1:02.95 2:56.89
Anna Viinapuu 2000 AH8400 +0.37 30.55 1:03.96 4:00.85
16 SS04 Mix Lag 2 1998 Solna Sundbyberg SS 04 4:03.11 +18.87
Philip Bentzer 2001 AH6701 +0.68 27.34 57.45 57.45
Johan Hennert 2001 AL6901 +0.36 27.17 58.32 1:55.77
Isabel Nordström 2001 BH1801 +0.51 30.92 1:03.38 2:59.15
Filippa Berndtson 1997 BD4297 +0.18 29.87 1:03.96 4:03.11
17 Spårvägen Sim Mix 3 1990 Spårvägen Simförening 4:05.58 +21.34
Herman Nilsson 2002 AH7702 +0.65 27.56 57.85 57.85
Oliver Erneholm 2003 AO4503 +0.31 27.22 57.75 1:55.60
Julia Augustsson 2000 BC9200 +0.32 30.37 1:04.21 2:59.81
Elvira Schei 2003 AZ4603 +0.55 30.93 1:05.77 4:05.58
18 Skuru Ik Mixed 1990 Skuru Idrottsklubb 4:14.41 +30.17
Arvid Hallenborg 2002 AM1902 +0.86 28.89 1:00.57 1:00.57
Lukas Åkerblom 2002 AO2302 +0.43 28.62 1:01.40 2:01.97
Felicia Heintz 2004 AU8204 +0.47 32.00 1:06.95 3:08.92
Felicia Östlund 2002 BD6202 +0.29 31.00 1:05.49 4:14.41
- Järfälla Mixed Lag 3 1990 Järfälla Simsällskap DNS
Rasmus Hanson 2003 AB1303 -.-- 57.80 2:21.17 2:21.17
Gustav Swedenborg 1998 AD7598 -.-- 2:21.17 2:21.17
Sandra Bergerstam 2001 AI1401
Isabelle Hanson 1998 AB4298
2018-06-03 15:50:03 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner