2020-01-19   12:36:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2 juni

Document
Resultat
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Event 9, 50m Fjärilsim Herrar - Final
SR: Lars Frölander            (1974) 23.56 2008-07-18
SR Juniorer: Henrik Lindau             (1990) 24.35 2009-07-06
Distriktrekord Seniorer: Tero Välimaa 23.93 2001-07-28
Distriktrekord Juniorer: Sebastian Holmberg 24.52 2011-07-03
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun +0.62 718 25.04
2 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.61 713 25.10 +0.06
3 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF +0.69 680 25.50 +0.46
4 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.71 649 25.90 +0.86
5 Viktor Fridsjö 1998 Järfälla Simsällskap +0.61 609 26.46 +1.42
6 Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb +0.67 603 26.54 +1.50
7 Henry Kerman 1997 Södertälje Simsällskap +0.69 600 26.59 +1.55
8 Daniel Kertes 1999 Södertälje Simsällskap +0.66 598 26.61 +1.57
9 Martin Nilsson 1993 Stockholmspolisens IF SF +0.66 593 26.69 +1.65
10 Erik Brandt 1999 Södertälje Simsällskap +0.71 588 26.76 +1.72
11 Gustav Frödeberg 1997 Väsby Simsällskap +0.72 587 26.78 +1.74
12 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 586 26.79 +1.75
13 Niklas Nyblom 1999 Väsby Simsällskap +0.63 584 26.82 +1.78
14 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.69 583 26.84 +1.80
15 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap +0.64 580 26.89 +1.85
16 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap +0.69 577 26.93 +1.89
17 Josef Al-Khalili 2000 Täby Sim +1.06 562 27.17 +2.13
18 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 554 27.30 +2.26
19 Ludwig Hareskog 1998 Södertälje Simsällskap +0.70 551 27.35 +2.31
20 Carl-Åke Willberg 1998 Danderyds Sim +0.69 549 27.38 +2.34
21 Tobias Fernandez 1999 Täby Sim +0.67 540 27.54 +2.50
21 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.66 540 27.54 +2.50
23 Isak Alin 1999 Täby Sim +0.67 521 27.86 +2.82
24 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.67 521 27.87 +2.83
25 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 519 27.90 +2.86
26 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.76 505 28.16 +3.12
27 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 504 28.17 +3.13
28 Noah Stenström 2000 Lidingö Simklubb +0.71 502 28.22 +3.18
29 Guillermo Illanes 2000 Södertälje Simsällskap +0.71 495 28.34 +3.30
30 Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap +0.68 481 28.61 +3.57
31 Victor Simic 2000 Täby Sim +0.70 480 28.64 +3.60
32 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap +0.67 466 28.93 +3.89
- Ali Jafaar 1998 Simklubben Neptun -.-- DNS
2018-06-02 11:31:29 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner