2020-11-24   03:52:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2 juni

Document
Resultat
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Event 1, 4X100m Frisim Herrar - Final
SR: LASS                      (1900) 3:19.93 2009-07-05
SR Juniorer: Uddevalla Sim             (1900) 3:27.04 2009-07-04
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:21.42 2007-07-26
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 3:30.61 2010-07-16
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Södertälje SS Herrar 1 1990 Södertälje Simsällskap 659 3:36.27
Ludwig Hareskog 1998 AH5398 -.-- 54.91
Henry Kerman 1997 AI6597
Erik Brandt 1999 AD5999
Daniel Kertes 1999 AD8399 3:36.27 3:36.27
2 Spårvägen Sim Herrar 1 1990 Spårvägen Simförening 649 3:37.38 +1.11
Jonas Malmring 2001 AO1701 -.-- 56.90
Isak Eliasson 1996 AJ5596
Gustav Henriksen 2002 AM1702
Adam Karlsson 2000 AK5900 3:37.38 3:37.38
3 Järfälla S Hanar Lag 1 1990 Järfälla Simsällskap 637 3:38.74 +2.47
Robin Hanson 2001 AA2701 -.-- 52.45
Viktor Fridsjö 1998 AO4798
Simon Fröde 2003 AB0303
Elias Fröde 2001 AE9901 3:38.74 3:38.74
4 Täby Sim Herrar 1 0096 Täby Sim 628 3:39.78 +3.51
Martin Magnusson 1995 AG6795 -.-- 54.93
Samuel Törnqvist 1997 AI6197
Josef Al-Khalili 2000 AE5700
Julius Gustavsson 2002 AD0102 3:39.78 3:39.78
5 Polisen 1 1990 Stockholmspolisens IF SF 625 3:40.09 +3.82
Jacob Danielsson 1998 AB9798 -.-- 54.86
Martin Nilsson 1993 AL6793
Martin Falk 1999 AC1199
Alfred Åström 1997 AP0197 3:40.09 3:40.09
6 Väsby SS Herrar 1 1990 Väsby Simsällskap 623 3:40.37 +4.10
Robert Palosaari 1992 AC1392 -.-- 55.15
Max Sundberg 1999 AS5399
Gustav Frödeberg 1997 AA5197
Niklas Nyblom 1999 AK2999 3:40.37 3:40.37
7 Väsby SS Herrar 2 1990 Väsby Simsällskap 567 3:47.41 +11.14
Simon Brandt 2000 AJ4700 -.-- 55.57
Karl Frylmark 1999 AK6599 -.--
Victor Halldén 2000 AP7300 -.--
Anton Widholm 1999 AE6199 -.-- 3:47.41 3:47.41
8 Tyresö SS Herrar 1990 Tyresö Simsällskap 566 3:47.52 +11.25
Olle Sköld 1999 AK4599 -.-- 52.53
Philip Parsons 1999 AJ8199
Christoffer Andersson 1994 AM3594
Algot Lindwall 2002 AJ4102 3:47.52 3:47.52
9 Södertälje SS Herrar 2 2001 Södertälje Simsällskap 560 3:48.31 +12.04
Guillermo Illanes 2000 AE8100 -.-- 58.30
Robert Hellberg 2001 AE7701 -.--
Sebastian Soume 2001 AE2901 -.--
Erik Lööw 2003 AH1303 -.-- 3:48.31 3:48.31
10 SS04 Herrar Lag 1 2001 Solna Sundbyberg SS 04 546 3:50.31 +14.04
Leonardo Montes 2002 AN2902 -.-- 58.37
Kalle Voigt 2001 AK8901 -.--
Philip Bentzer 2001 AH6701 -.--
Johan Hennert 2001 AL6901 -.-- 3:50.31 3:50.31
11 SK Neptun Herrar 1990 Simklubben Neptun 544 3:50.58 +14.31
Dexter Dalsgaard 2001 AS0501 -.-- 59.09
Johannes Skagius 1995 AH8595
Morgan Martinsson 2001 AN1701
Simon Blom 1999 AQ9199 3:50.58 3:50.58
12 Väsby SS Herrar 3 1990 Väsby Simsällskap 535 3:51.76 +15.49
Martin Melinder 2001 AG1301 -.-- 56.68
Eric Hansson 2002 AD0302 -.--
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 -.--
William Lernå 2002 AF4102 -.-- 3:51.76 3:51.76
13 Skk Herrar 1990 Stockholms Kappsimningsklubb 534 3:51.90 +15.63
Carl Wennerholm 2002 AH3902 -.-- 57.03
Tor Selander 2002 AH4902 -.--
Isak Gustafsson 2001 AA5901 -.--
Fredrik Jacobsson 2001 AK8701 -.-- 3:51.90 3:51.90
14 Spårvägen Sim Herrar 2 1990 Spårvägen Simförening 492 3:58.33 +22.06
Andreas Wallén 2002 AP9302 -.-- 59.16
Herman Nilsson 2002 AH7702 -.--
David Neuhardt 2003 AU6103 -.--
Oliver Erneholm 2003 AO4503 -.-- 3:58.33 3:58.33
15 Skuru IK 1990 Skuru Idrottsklubb 484 3:59.70 +23.43
Arvid Hallenborg 2002 AM1902 -.-- 59.39
Axel Flykt-Rosén 2002 AQ5102 -.--
Lukas Malmström 2003 AF5303 -.--
Lukas Åkerblom 2002 AO2302 -.-- 3:59.70 3:59.70
- Täby Sim Herrar 2 1997 Täby Sim DSQ Felakti
Erik Ahlqvist 2001 AT7501 -.--
Isak Alin 1999 AP0799 -.--
Gustav Ahlqvist 2003 AK6503 -.--
Axel von Goës 2002 AP1502 -.--
2018-06-02 11:54:50 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner