Resultat för Vårsimiaden 2018, Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden distrikt |
|
Utskriftsdatum |
05 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm / Skuru |
|
Utskriftstid |
09:48 |
|
|
Arrangör |
Skuru IK Sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.07 |
1:10.81 |
1:47.56 |
|
2:23.29 |
|
2 |
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.89 |
1:11.60 |
1:51.39 |
|
2:30.86 |
|
3 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
34.82 |
1:12.97 |
1:52.69 |
|
2:31.13 |
|
4 |
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
33.67 |
1:13.29 |
1:54.26 |
|
2:34.40 |
|
5 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.94 |
1:14.91 |
1:57.91 |
|
2:40.40 |
|
6 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.21 |
1:16.75 |
1:59.13 |
|
2:41.06 |
|
7 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.10 |
1:19.10 |
2:02.28 |
|
2:45.59 |
|
8 |
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.09 |
1:18.10 |
2:02.95 |
|
2:47.41 |
|
9 |
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
35.66 |
1:18.17 |
2:04.49 |
|
2:49.85 |
|
10 |
Astrid Öhlén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
38.58 |
1:20.77 |
2:05.44 |
|
2:50.35 |
|
11 |
Alva Hellenius |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
37.73 |
1:23.67 |
2:10.21 |
|
2:50.63 |
|
12 |
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
38.39 |
1:22.77 |
2:08.74 |
|
2:52.22 |
|
13 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.09 |
1:23.71 |
2:09.92 |
|
2:53.14 |
|
14 |
Nellie Häger |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.27 |
1:25.47 |
2:12.13 |
|
2:57.77 |
|
15 |
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
40.13 |
1:26.96 |
2:15.88 |
|
3:01.78 |
|
15 |
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
39.91 |
1:27.07 |
2:15.02 |
|
3:01.78 |
|
17 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.87 |
1:30.46 |
2:18.63 |
|
3:02.34 |
|
18 |
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
39.34 |
1:27.91 |
2:17.90 |
|
3:04.32 |
|
19 |
Emma Goulet |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
44.34 |
1:37.23 |
2:30.03 |
|
3:20.86 |
|
20 |
Moa Slättegård |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
40.04 |
1:33.20 |
2:32.20 |
|
3:27.20 |
|
- |
Tilda Stigson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 maj 2018 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb |
Utskriftstid |
09:48 |
|