Resultat för Neptuniaden 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Neptuniaden 2018 |
|
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:20 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.13 |
1:12.97 |
1:52.17 |
|
2:31.52 |
|
2 |
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.47 |
1:16.56 |
1:59.13 |
|
2:39.07 |
|
3 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.86 |
1:18.05 |
1:59.44 |
|
2:40.28 |
|
4 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
37.15 |
1:19.24 |
2:02.83 |
|
2:44.50 |
|
5 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.74 |
1:19.60 |
2:03.15 |
|
2:47.38 |
|
6 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.89 |
1:17.68 |
2:02.32 |
|
2:47.50 |
|
7 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.37 |
1:21.81 |
2:05.68 |
|
2:49.36 |
|
8 |
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.20 |
1:21.43 |
2:05.23 |
|
2:50.57 |
|
9 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
38.64 |
1:23.20 |
2:08.64 |
|
2:50.76 |
|
10 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.83 |
1:21.53 |
2:05.95 |
|
2:51.74 |
|
11 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.58 |
1:22.56 |
2:07.04 |
|
2:51.76 |
|
12 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
37.96 |
1:22.00 |
2:07.31 |
|
2:52.70 |
|
13 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.81 |
1:23.45 |
2:09.16 |
|
2:55.63 |
|
14 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.07 |
1:23.62 |
2:10.04 |
|
2:55.76 |
|
15 |
Max Claesson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.35 |
1:24.39 |
2:10.76 |
|
2:58.35 |
|
16 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.99 |
1:26.58 |
2:13.33 |
|
2:59.16 |
|
17 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
40.97 |
1:26.84 |
2:13.55 |
|
3:00.39 |
|
18 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.71 |
1:26.89 |
2:14.72 |
|
3:01.81 |
|
19 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
43.52 |
1:33.02 |
2:23.12 |
|
3:12.66 |
|
20 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
44.48 |
1:35.83 |
2:27.36 |
|
3:17.51 |
|
21 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
45.45 |
1:39.17 |
2:31.48 |
|
3:23.81 |
|
22 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.96 |
1:35.89 |
2:29.38 |
|
3:23.99 |
|
23 |
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
47.28 |
1:40.15 |
2:38.67 |
|
3:38.17 |
|
24 |
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
48.88 |
1:47.04 |
2:46.64 |
|
3:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:20 |
|