Resultat för Neptuniaden 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:37 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.27 | 1:09.55 | |||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.32 | 1:11.21 | |||||
3 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.05 | 1:11.62 | |||||
4 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.11 | 1:12.12 | |||||
5 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.59 | 1:13.56 | |||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.87 | 1:13.56 | |||||
7 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.60 | 1:13.71 | |||||
8 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.54 | 1:14.05 | |||||
9 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.97 | 1:14.32 | |||||
10 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.40 | 1:14.71 | |||||
11 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.75 | 1:14.78 | |||||
12 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.50 | 1:15.20 | |||||
13 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 34.66 | 1:16.17 | |||||
14 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.22 | 1:16.91 | |||||
15 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.52 | 1:18.04 | |||||
16 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.41 | 1:18.38 | |||||
17 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.30 | 1:18.47 | |||||
18 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 37.39 | 1:19.18 | |||||
19 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.57 | 1:19.68 | |||||
20 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.12 | 1:20.52 | |||||
21 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 37.40 | 1:20.95 | |||||
22 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 37.71 | 1:21.16 | |||||
23 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | 1:22.99 | |||||
24 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.29 | 1:23.02 | |||||
25 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.01 | 1:24.08 | |||||
26 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.58 | 1:25.01 | |||||
27 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | 1:26.46 | |||||
28 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.58 | 1:32.88 | |||||
29 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | 1:42.08 | |||||
30 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 47.58 | 1:50.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:37 |