2018-12-17   06:18:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt4 - 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            1:01.70   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            1:02.74   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svømmeklub            1:07.11   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            1:09.39   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            1:12.11   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:12.84   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            1:15.07   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            1:15.18   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:15.90   
10  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            1:17.85   
11  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub            1:18.31   
12  Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            1:19.02   
13  Magnus A. H. Gerstrøm  2004  H2Odense            1:19.81   
13  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:19.81   
15  Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            1:20.09   
16  Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:20.18   
17  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:22.15   
18  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:22.85   
19  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:23.49   
20  Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            1:28.20   
21  Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            1:31.76   
22  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            1:33.66   
23  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            1:35.51   
24  Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            1:37.81   
25  Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            1:37.87   
26  Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense            1:39.66   
27  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            1:40.45   
28  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            1:43.92   
29  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:44.43   
30  Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            1:44.73   
31  Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            1:51.02   
32  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            1:52.93   
33  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub            2:07.29   
34  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            2:33.82   
35  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense            2:37.80   
Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub            DNS   
Elias Skjold  2008  Ringe Svømme Klub            DNS   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            DNS   
Oliver Skjerning  2004  Svømmeklubben Søløven            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark