2018-10-15   12:42:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVII Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 18, 50 m PU P12,P16,P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    249          35.64   
  Cetus Espoo  35.98                 
Felix Kandolin  2007    236          36.28   
  Aurajoen Uinti  36.31                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    220          37.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.88                 
Leevi Pixa  2007    202          38.19   
  Helsingfors Simsällskap  38.76                 
Joonatan Davie  2006    198          38.44   
  Aurajoen Uinti  41.78                 
Roope Koskela  2007    193          38.80   
  Raision Urheilijat  38.63                 
Casper Kvist  2006    182          39.54   
  Nokian Pyry  42.00                 
Nicolas Nyström  2008    179          39.75   
  Helsingfors Simsällskap  40.51                 
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    173          40.18   
  Uinti Tampere  40.43                 
10  Benjamin Winqvist  2006    172          40.30   
  Cetus Espoo  39.96                 
10  Joona Jakoaho  2006    172          40.30   
  Hyvinkään Uimaseura  40.01                 
12  Aarne Laurila  2006    172          40.31   
  Cetus Espoo  39.13                 
13  Matias Kotilainen  2006    169          40.56   
  Salon Uimarit  39.67                 
14  Iiro Räty  2006    163          41.02   
  Nokian Pyry  39.36                 
15  Áron Zautasvili  2006    161          41.15   
  Uinti Tampere  43.90                 
16  Joonatan Hietarinne  2006    150          42.19   
  Salon Uimarit  42.56                 
17  Santeri Holmberg  2006    148          42.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.36                 
18  Ilari Hatunen  2006    146          42.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.59                 
19  Ahti Halttunen  2006    139          43.29   
  Hyvinkään Uimaseura  44.18                 
20  Tomas Laine  2006    135          43.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.78                 
21  Joona Korpikoski  2007    135          43.72   
  Nokian Pyry  50.04                 
22  Iikka Liitola  2008    134          43.79   
  Riihimäen Uimaseura  43.46                 
23  Viljo Varsanpää  2006    132          44.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.16                 
24  Topias Muhonen  2006    131          44.13   
  Octopus Lohja  46.79                 
25  Niklas Töyrylä  2006    128          44.48   
  Uinti Tampere  42.32                 
26  Mikael Rasinmäki  2006    124          44.96   
  Cetus Espoo  42.28                 
27  Kaapo Virtanen  2008    121          45.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
28  Eetu Niemi  2007    120          45.44   
  Octopus Lohja  46.85                 
29  Leevi Saarinen  2006    117          45.84   
  Uinti-Vakka  42.21                 
30  Alex Karlsson  2006    116          45.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  47.38                 
31  Aaron Tikkanen  2006    108          47.01   
  Hyvinkään Uimaseura  46.85                 
32  Max Yli-Salomäki  2006    105          47.47   
  Aurajoen Uinti  45.95                 
33  Milo Bergman  2006    104          47.69   
  Ålands Simförening  48.11                 
34  Luka Hirvonen  2006    102          47.88   
  Nokian Pyry  49.86                 
35  Georg Aspholm  2008    101          48.15   
  Uinti Tampere  50.40                 
36  Romeo Maranzani  2006    95          49.15   
  Aurajoen Uinti  47.64                 
37  Tobias Syrjä  2006    94          49.16   
  Uinti Tampere  47.37                 
38  Eelis Lummaa  2007    94          49.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.80                 
39  Kaapo Tuomainen  2008    92          49.60   
  Salon Uimarit  52.53                 
40  Aleksi Sinisalo  2006    89          50.18   
  Cetus Espoo  43.89                 
41  Roope Käär  2007    83          51.25   
  Raision Urheilijat  57.86                 
42  Frans Sandblom  2006    80          52.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.35                 
43  Elias Salo  2007    78          52.42   
  Vesihelmen Uimaseura  53.93                 
44  Veeti Inkilä  2006    76          52.89   
  Cetus Espoo  53.22                 
45  Oiva Koppelmäki  2007    75          52.97   
  Hyvinkään Uimaseura  53.84                 
46  Alvar Kankare  2007    74          53.25   
  Aurajoen Uinti                   
47  Kasperi Miettinen  2006    74          53.38   
  Hyvinkään Uimaseura  47.38                 
48  Christian Edelman  2007    71          54.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
49  Joel Sulonen  2007    67          55.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Veeti Heittokangas  2006    66          55.27   
  Uinti Tampere  48.33                 
51  Romeo Manner  2008    60          57.11   
  Aurajoen Uinti                   
52  Kasper Vira  2006    56          58.34   
  Aurajoen Uinti                   
53  Oiva Saarinen  2008    55          58.73   
  Aurajoen Uinti  1:03.67                 
54  Thomas Failer  2007    55          58.79   
  Uinti Tampere  52.38                 
55  Topi Äikäs  2007    52          59.77   
  Uinti Tampere                   
56  Ilari Linderborg  2006    51          1:00.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.04                 
57  Emil Tirkkonen  2006    51          1:00.30   
  Cetus Espoo  57.06                 
58  Aapo Harjula  2007    44          1:03.25   
  Uinti Tampere  55.93                 
59  Eemeli Varonen  2009    44          1:03.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
60  Hugo Rossi  2008    42          1:04.11   
  Uinti Tampere  59.44                 
61  Peter Kanninen  2006    41          1:04.95   
  Aurajoen Uinti                   
62  Kevin Mamandi  2007    41          1:05.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
63  Otto Vauhkonen  2007    32          1:10.07   
  Cetus Espoo  1:21.71                 
Ilari Palva  2006              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  40.72                 
Aleksi Nurmi  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Anton Ahonen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  51.84                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ian Gonzalez Caton  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Lauri Aho  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  36.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Linus Korin  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Olli Järvenpää  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Sami Schrader  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  41.31                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 18, 50 m PU P12,P16,P18, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Shchegolev  2002    716          25.07   
  St. Petersburg  24.36                 
Ibrahim Ezzat  2002    638          26.05   
  Aurajoen Uinti  26.14                 
Marcus Forsel  2003    546          27.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.34                 
Santeri Herpola  2003    529          27.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.02                 
Arttu Mäenpää  2003    506          28.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.20                 
Verneri Lehtovaara  2004    496          28.32   
  Salon Uimarit  29.24                 
Juuso Leppänen  2004    440          29.49   
  Aurajoen Uinti  29.00                 
Samu Petteri Kallio  2002    415          30.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.93                 
Seweryn Pastucha  2004    408          30.23   
  Raision Urheilijat  30.39                 
10  Elis Fokin  2003    367          31.31   
  Helsingfors Simsällskap  30.55                 
11  Mikael Hirsiniemi  2004    340          32.11   
  Aurajoen Uinti  33.38                 
12  Rasmus Rekola  2004    323          32.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.80                 
13  Jesper Isomaa  2004    318          32.84   
  Loimaan Uimaseura  33.72                 
14  Sharo Mamandi  2002    286          34.03   
  Aurajoen Uinti  32.27                 
15  Markus Nuoranne  2003    279          34.32   
  Nokian Pyry  33.96                 
16  Joona Pohjola  2004    257          35.25   
  Salon Uimarit  35.83                 
17  Konsta Vainio  2005    241          36.03   
  Aurajoen Uinti  37.65                 
18  Maksim Amosov  2005    237          36.20   
  Aurajoen Uinti  37.44                 
19  Valtteri Niemimuukko  2005    232          36.49   
  Riihimäen Uimaseura  35.77                 
20  Raman Veisi  2004    220          37.11   
  Raision Urheilijat  36.45                 
21  Juho Herva  2005    211          37.64   
  Hyvinkään Uimaseura  39.55                 
22  Rasmus Rauhala  2004    192          38.83   
  Uimaseura Kaarina  38.27                 
23  Topi Salminen  2004    174          40.16   
  Nokian Pyry  40.10                 
24  Kasper Kytö  2005    156          41.60   
  Nokian Pyry  43.02                 
25  Axel Leppähaara  2004    149          42.22   
  Aurajoen Uinti  42.15                 
26  Samuel Söderholm  2004    129          44.36   
  Raision Urheilijat  40.81                 
27  Pauli Rantatupa  2005    123          45.01   
  Cetus Espoo  44.38                 
28  Lauri Virtanen  2005    117          45.74   
  Hyvinkään Uimaseura  47.96                 
29  Oliver Jokinen  2005    87          50.51   
  Aurajoen Uinti  50.69                 
30  Evan Mustonen  2005    63          56.23   
  Cetus Espoo  51.81                 
31  Nicolo Manzone  2005    52          59.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
32  Thomas Korvela  2005    45          1:03.01   
  Aurajoen Uinti                   
33  Casper Manzone  2005    42          1:04.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.59                 
Casper Leo  2004              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.58                 
Oskari Arvo  2002              DNS   
  Aurajoen Uinti  27.24                 
Samuel Salminen  2003              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.44                 
Frans Roine  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lennart Ahlholm  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.67                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:31 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner