2020-03-30   03:22:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 20, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hs Årgang1  2004    410          4:38.95   
  Hørsholm Svømmeforening  4:38.00                 
  Sebastian Hviid Larsen  2004      35.59  1:13.34      1:13.34   
  Janus Schnabl  2003      38.43  1:22.50      2:35.84   
  Malte Egholm Brøns  2003      29.33  1:04.30      3:40.14   
  Fillip Bruhn  2003      27.42  58.81      4:38.95   
                     
Søllerød Herrer K2A  2004    386          4:44.64   
  Søllerød Svømmeklub  5:20.00                 
  Mathias Ehlers  2003      37.82  1:15.56      1:15.56   
  Julian Birch  2004      36.61  1:19.77      2:35.33   
  William Kristensen  2003      30.77  1:07.69      3:43.02   
  Valdemar Kristensen  2003      29.70  1:01.62      4:44.64   
                     
Gsc Drenge 1  2003    377          4:46.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:29.61                 
  Zilas Aarestrup  2003      33.74  1:09.90      1:09.90   
  Silas Fessel  2004      38.94  1:24.09      2:33.99   
  Niels Krogh-Olsen  2004      31.96  1:09.27      3:43.26   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      29.48  1:03.50      4:46.76   
                     
Dragsholm Drenge 1  2004    372          4:48.01   
  Dragsholm Svømmeklub  4:40.11                 
  Elias Noe  2004      36.58  1:16.13      1:16.13   
  Jesse Refsgaard  2003      37.99  1:23.18      2:39.31   
  Emil Osberg Poulsen  2003      30.86  1:08.00      3:47.31   
  Victor Holm Larsen  2003      28.62  1:00.70      4:48.01   
                     
Gsc Drenge 2  2003    307          5:07.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:43.78                 
  Mathias Bartholin Bruhn  2004      38.36  1:20.74      1:20.74   
  Nicholas H. Hansen  2005      40.10  1:26.58      2:47.32   
  William Bendix Schmidt  2005      33.45  1:13.50      4:00.82   
  William Leth  2004      31.56  1:06.34      5:07.16   
                     
Yss 1 Årg. Boys  2004    294          5:11.56   
  Ystads Simsällskap  5:11.53                 
  Hugo Stoltz  2004      38.67  1:19.47      1:19.47   
  Aron Persson  2004      37.88  1:23.43      2:42.90   
  Ugnius Melieska  2004      34.87  1:19.96      4:02.86   
  Isak Klamming  2003      32.78  1:08.70      5:11.56   
                     
Gsc Drenge 3  2003    198          5:55.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:50.91                 
  Mattias Sand Nielsen  2005      42.19  1:24.73      1:24.73   
  Victor Henrik Ritnagel  2005      48.96  1:43.49      3:08.22   
  Andreas Kelstrup Schou  2005      41.74  1:32.60      4:40.82   
  Anders Junker  2005      34.83  1:14.31      5:55.13   
                     
Hs Årgang2  2004              DSQ  svøm ryg v/350 m 
  Hørsholm Svømmeforening  5:00.00                 
  Frederik Rink Larsen  2004      39.80  1:22.57      1:22.57   
  Illia Bulba  2005      38.80  1:23.83      2:46.40   
  Lucas Kaavé  2004      34.08  1:16.51      4:02.91   
                     
Søllerød Herrer K2B  2004              DSQ  tyvstart 
  Søllerød Svømmeklub  6:00.00                 
  Marius Lundsteen Brøndum  2005      37.90  1:17.63      1:17.63   
  Alexander Halken  2005      40.98  1:29.21      2:46.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  17:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark