2020-08-14   21:13:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Højberg  1998    624  28.90        1:00.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.22                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    594  29.53        1:01.51   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.54                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    557  30.14        1:02.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.85                 
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    484  31.93        1:05.83   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.75                 
                     
Andrea M. Lang Bolvig  2000    469  31.97        1:06.54   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.74                 
                     
Emilia Frederiksen  2000    383  34.06        1:11.20   
  Ystads Simsällskap  1:10.28                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    610  29.31        1:00.97   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.75                 
                     
Maja Åkesson  2002    498  31.12        1:05.22   
  Ystads Simsällskap  1:05.89                 
                     
Felina Noe  2002    474  32.12        1:06.31   
  Dragsholm Svømmeklub  1:05.14                 
                     
Laura Sørensen  2001    410  33.41        1:09.56   
  Dragsholm Svømmeklub  1:07.93                 
                     
Julia Frederiksen  2001    404  32.77        1:09.90   
  Ystads Simsällskap  1:08.23                 
                     
Emilia Høffer  2001    280  37.03        1:19.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.98                 
                     
Jasmin Danielsen  2001    134  46.25        1:40.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.17                 
                     
Caroline Møller  2002              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    601  30.18        1:01.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.73                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    522  31.18        1:04.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.88                 
                     
Clara Carlquist  2003    518  30.77        1:04.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.84                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    506  31.19        1:04.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.98                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    497  30.59        1:05.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.45                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    490  31.25        1:05.59   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.07                 
                     
Anna Nørskov  2004    487  32.22        1:05.72   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.20                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004    480  31.61        1:06.00   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.03                 
                     
Mikkeline Mailund Clan  2004    478  32.16        1:06.11   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.44                 
                     
10  Elin Kjellberg  2003    477  31.84        1:06.17   
  Ystads Simsällskap  1:07.37                 
                     
11  Amalie Schou  2003    455  32.17        1:07.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.74                 
                     
12  Irma Nilsson  2004    454  32.87        1:07.26   
  Ystads Simsällskap  1:07.59                 
                     
13  Kamille Lundberg  2003    444  31.91        1:07.76   
  Dragsholm Svømmeklub  1:12.31                 
                     
14  Caroline Vang-Jensen  2003    439  32.89        1:07.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.88                 
                     
15  Kaya Vennick Haugbølle  2004    435  32.84        1:08.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.30                 
                     
16  Clara Toft  2004    426  33.05        1:08.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.19                 
                     
17  Astrid Thimmer  2003    420  32.78        1:09.02   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.46                 
                     
18  Camille Neess  2003    410  32.63        1:09.56   
  Dragsholm Svømmeklub  1:08.60                 
                     
19  Alberte Holst Schilling  2003    401  33.43        1:10.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:10.59                 
                     
20  Laura Bang  2004    401  33.74        1:10.11   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.95                 
                     
21  Liv Martinsson  2004    369  34.60        1:12.07   
  Ystads Simsällskap  1:09.26                 
                     
22  Pauline Drucker  2004    368  34.89        1:12.13   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.70                 
                     
23  Ella Rasmussen  2004    367  34.02        1:12.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:13.01                 
                     
24  Frederikke Smidt  2004    366  34.81        1:12.24   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.24                 
                     
25  Maria Hardis  2004    356  34.52        1:12.90   
  Dragsholm Svømmeklub  1:12.00                 
                     
26  Linn Martinsson  2004    353  34.76        1:13.10   
  Ystads Simsällskap  1:10.49                 
                     
27  Marina Jönsson  2004    312  36.55        1:16.18   
  Ystads Simsällskap  1:11.53                 
                     
28  Mille Dige From  2004    280  38.52        1:19.04   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.13                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Salskov Jensen  2005    467  32.73        1:06.63   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.72                 
                     
Mille Vester-Christensen  2005    439  32.57        1:08.01   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.25                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005    432  32.62        1:08.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.05                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    417  33.15        1:09.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.07                 
                     
Emma S. Kristensen  2005    415  33.77        1:09.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.99                 
                     
Anna R. Strøbek  2005    392  34.79        1:10.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.97                 
                     
Sasha Nezdiikovskaia  2005    388  34.59        1:10.84   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.43                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    374  34.60        1:11.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.41                 
                     
Molly Szczepanski  2006    369  34.72        1:12.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.71                 
                     
10  Anna Røjel  2006    362  34.20        1:12.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.91                 
                     
11  Dikte Johanne Schrøder  2006    347  34.82        1:13.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.80                 
                     
12  Josefine Staudt  2005    345  36.19        1:13.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.85                 
                     
13  Emma Philip  2005    342  36.34        1:13.92   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.65                 
                     
14  Jasmine Løkkegaard  2006    340  35.47        1:14.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.29                 
                     
15  Karoline Holm Hilkjær  2005    331  36.29        1:14.71   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.97                 
                     
16  Maria Claudia S. Hansen  2006    330  35.28        1:14.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.68                 
                     
17  Johanna Jönsson  2005    327  35.69        1:15.02   
  Ystads Simsällskap  1:14.26                 
                     
18  Kamma Rasmussen  2006    327  35.41        1:15.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.40                 
                     
19  Freja Threms  2005    326  35.58        1:15.11   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.01                 
                     
20  Alma Gotfredsen  2005    322  35.35        1:15.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.17                 
                     
21  Emilia Clara Lindberg  2005    319  34.55        1:15.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.90                 
                     
22  Frederikke Poulsen  2006    314  36.51        1:16.00   
  Dragsholm Svømmeklub  1:16.88                 
                     
23  Frederikke Larsen  2005    314  37.11        1:16.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.43                 
                     
24  Katrine Hansen  2006    306  35.67        1:16.70   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.31                 
                     
25  Felicia Leo  2006    304  36.68        1:16.87   
  Ystads Simsällskap  1:16.66                 
                     
26  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    299  36.56        1:17.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.72                 
                     
27  Sofia Mohammadi  2005    289  37.74        1:18.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.03                 
                     
28  Sofie Larsen  2005    283  37.37        1:18.74   
  Dragsholm Svømmeklub  1:25.09                 
                     
29  Dina Shapley  2006    278  37.57        1:19.15   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.16                 
                     
30  Maja Damkjær Bartels  2006    273  37.93        1:19.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.68                 
                     
31  Amalie Busch Erhardi  2006    271  38.43        1:19.85   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.01                 
                     
31  Evelyn Nyborg  2005    271  36.93        1:19.85   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.43                 
                     
33  Rebecca Ella Madsen  2006    268  37.68        1:20.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.98                 
                     
34  Hannah Nilsson  2006    265  39.13        1:20.47   
  Ystads Simsällskap  1:23.49                 
                     
35  Clara Katharina Sederholm  2006    265  38.43        1:20.48   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.87                 
                     
36  Amalie Rose Søndergaard  2006    260  39.89        1:20.93   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.94                 
                     
37  Signe Munk Hvid  2006    250  40.45        1:21.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.22                 
                     
38  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    242  38.42        1:22.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.00                 
                     
39  Signe Schnabelrauch  2006    222  40.31        1:25.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.14                 
                     
40  Asta-Marie Mailund Clan  2006    220  39.64        1:25.63   
  Søllerød Svømmeklub  1:35.57                 
                     
41  Emma Haagen  2006    218  40.27        1:25.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.91                 
                     
42  Maja Hansen  2006    168  45.41        1:33.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:33.84                 
                     
43  Tindra Karlsson  2006    146  45.38        1:38.05   
  Ystads Simsällskap  1:39.50                 
                     
Freja Mathilde Kaas  2006              DSQ  tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.02                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    321          1:15.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.09                 
                     
Molly Borchorst  2007    270  38.29        1:19.93   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.57                 
                     
Alice Strömberg  2007    265  39.37        1:20.41   
  Ystads Simsällskap  1:27.13                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    256  39.41        1:21.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.88                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    239  39.24        1:23.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.47                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    233  39.94        1:24.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.54                 
                     
Isabella M. Madsen  2007    194  40.82        1:29.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.57                 
                     
Oline Ludvigsen  2007    193  42.48        1:29.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.53                 
                     
Molly Emilsson  2008    189  42.59        1:30.00   
  Ystads Simsällskap  1:30.24                 
                     
10  Elsa Lundstedt  2007    188  43.45        1:30.11   
  Ystads Simsällskap                   
                     
11  Katrine Bruhn Aaby  2007    186  43.28        1:30.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:46.12                 
                     
12  Isabelle Leo  2009    185  43.50        1:30.68   
  Ystads Simsällskap                   
                     
13  Mathilde Kristensen  2007    182  44.46        1:31.13   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.86                 
                     
14  Laura Kaysfeld  2007    174  42.91        1:32.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.23                 
                     
15  Caroline Terney  2007    173  42.68        1:32.73   
  Søllerød Svømmeklub  1:32.84                 
                     
16  Helene Heegaard  2007    163  46.94        1:34.52   
  Søllerød Svømmeklub  1:37.60                 
                     
17  Rosa Rank Solhart  2007    162  45.10        1:34.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.47                 
                     
18  Anna Dicte Bøgeskov  2007    158  42.89        1:35.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.45                 
                     
19  Amalie Møller  2007    157  44.14        1:35.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:38.02                 
                     
20  Emma Nilsson  2008    155  43.94        1:36.06   
  Ystads Simsällskap                   
                     
21  Therese Dommer  2009    133  48.18        1:41.26   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.70                 
                     
22  Elice Casimir  2007    131  47.63        1:41.81   
  Ystads Simsällskap                   
                     
23  Katrine Schou Jagd  2008    125  48.70        1:43.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.52                 
                     
24  Sigrid Mygind  2008    124  48.21        1:43.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.59                 
                     
25  Liva Ladefoged Jepsen  2008    120  48.89        1:44.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.74                 
                     
26  Ella Boisen Tvermoes  2008    118  49.17        1:45.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.81                 
                     
27  Kamilla Figurski  2008    111  48.26        1:47.28   
  Hørsholm Svømmeforening  1:56.60                 
                     
28  Emilia Malmborg  2008    110  49.28        1:47.76   
  Ystads Simsällskap                   
                     
29  Victoria Brammer Kærgaard  2008    110  50.38        1:47.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.97                 
                     
30  Tora Stark Friis  2008    106  50.42        1:49.12   
  Ystads Simsällskap                   
                     
31  Victoria Pedersen  2008    102  52.22        1:50.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
32  Sarah Zargarov Hansen  2008    101  52.41        1:50.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.76                 
                     
33  Filippa Siim  2008    98  54.60        1:52.12   
  Hørsholm Svømmeforening  2:07.29                 
                     
34  Rosamarie Grevelund  2007    79  58.72        2:00.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
35  Elisabeth Rix Melchiorsen  2008    78          2:00.55   
  Hørsholm Svømmeforening  2:04.28                 
                     
36  Ida Fiala Kohl  2008    77  56.74        2:01.04   
  Hørsholm Svømmeforening  2:06.42                 
                     
37  Camilla Schnabl  2008    58  1:03.16        2:13.00   
  Hørsholm Svømmeforening  2:03.40                 
                     
Annabella Nathansen  2007              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:34.19                 
                     
Augusta Blom  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.09                 
                     
Freya Valentin  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.30                 
                     
Petrea Asferg Larsson  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark