Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Hrsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stvne by | Hrsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangr | Hrsholm Svmmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 26 maj 2018 |
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 412 | 32.39 | 1:10.58 | 1:58.57 | 2:33.19 | |||
Dragsholm Svmmeklub | 2:30.74 | |||||||||
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 604 | 28.81 | 1:03.53 | 1:43.61 | 2:14.80 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:11.50 | |||||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | 577 | 28.54 | 1:05.39 | 1:43.72 | 2:16.86 | |||
Ystads Simsllskap | 2:15.53 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 526 | 29.30 | 1:08.06 | 1:50.24 | 2:21.17 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:19.78 | |||||||||
4 | Matthus Vmosi | 2000 | 422 | 32.08 | 1:13.72 | 1:56.35 | 2:31.92 | |||
Helsingr Svmmeklub | 2:29.41 | |||||||||
5 | Adrian Roed Schning | 2000 | 363 | 31.53 | 1:12.95 | 2:01.83 | 2:39.79 | |||
Helsingr Svmmeklub | 2:38.23 | |||||||||
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 567 | 29.76 | 1:06.89 | 1:45.98 | 2:17.69 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:14.15 | |||||||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 511 | 31.45 | 1:08.42 | 1:50.57 | 2:22.57 | |||
Dragsholm Svmmeklub | 2:25.88 | |||||||||
3 | Janus Rosholm | 2002 | 501 | 29.88 | 1:06.37 | 1:50.57 | 2:23.53 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:23.32 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 461 | 30.19 | 1:07.30 | 1:55.10 | 2:27.54 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:26.97 | |||||||||
5 | Mattias Houen | 2002 | 445 | 29.58 | 1:08.94 | 1:54.37 | 2:29.31 | |||
Helsingr Svmmeklub | 2:25.91 | |||||||||
6 | Noah Bred | 2003 | 435 | 30.64 | 1:11.25 | 1:56.64 | 2:30.37 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:28.06 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brns | 2003 | 431 | 30.47 | 1:09.87 | 1:56.28 | 2:30.90 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:22.05 | |||||||||
8 | Valdemar Kristensen | 2003 | 412 | 32.25 | 1:13.75 | 1:59.84 | 2:33.20 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:34.41 | |||||||||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | 395 | 32.63 | 1:10.78 | 2:01.06 | 2:35.30 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:34.46 | |||||||||
10 | William Kristensen | 2003 | 385 | 30.65 | 1:12.03 | 2:00.08 | 2:36.64 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:34.51 | |||||||||
11 | Anders Hvidt | 2002 | 381 | 32.44 | 1:15.34 | 2:01.64 | 2:37.20 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:41.70 | |||||||||
12 | Carl-Johan Bdtker | 2003 | 371 | 34.71 | 1:16.51 | 2:02.86 | 2:38.52 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:39.59 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhj | 2003 | 371 | 33.77 | 1:15.31 | 2:03.30 | 2:38.62 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:41.62 | |||||||||
14 | Mathias Ehlers | 2003 | 336 | 32.88 | 1:13.26 | 2:07.25 | 2:43.89 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:43.46 | |||||||||
15 | Victor Holm Larsen | 2003 | 328 | 34.53 | 1:15.83 | 2:07.19 | 2:45.24 | |||
Dragsholm Svmmeklub | 2:41.90 | |||||||||
16 | Kasper Milton Smith | 2003 | 296 | 35.63 | 1:18.20 | 2:10.66 | 2:50.94 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:53.00 | |||||||||
17 | Ludvig Montag | 2003 | 284 | 35.14 | 1:23.99 | 2:14.54 | 2:53.40 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:49.02 | |||||||||
18 | Thomas Trebbien | 2002 | 231 | 37.94 | 1:28.26 | 2:22.72 | 3:05.73 | |||
Dragsholm Svmmeklub | 3:05.11 | |||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:27.45 | |||||||||
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 449 | 30.20 | 1:08.46 | 1:57.05 | 2:28.79 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:26.20 | |||||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 405 | 31.02 | 1:12.37 | 1:59.75 | 2:34.02 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:35.45 | |||||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 383 | 35.30 | 1:16.88 | 2:02.14 | 2:36.87 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:37.39 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 381 | 32.35 | 1:14.33 | 2:02.61 | 2:37.22 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:33.65 | |||||||||
5 | Alfred Balslev Jrgensen | 2004 | 368 | 31.57 | 2:03.93 | 2:39.05 | ||||
Sllerd Svmmeklub | 2:40.16 | |||||||||
6 | Illia Bulba | 2005 | 359 | 35.81 | 1:17.53 | 2:03.58 | 2:40.32 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:40.73 | |||||||||
7 | Alexander Griffin | 2004 | 346 | 36.19 | 1:20.95 | 2:04.60 | 2:42.25 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:52.49 | |||||||||
8 | Marius Lundsteen Brndum | 2005 | 328 | 33.67 | 1:16.53 | 2:06.96 | 2:45.29 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:40.97 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 323 | 35.05 | 1:18.84 | 2:09.72 | 2:46.01 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:48.80 | |||||||||
10 | Laurits Boserup | 2005 | 321 | 37.03 | 1:22.10 | 2:07.74 | 2:46.34 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:47.93 | |||||||||
11 | Asbjrn Olesen | 2004 | 305 | 36.08 | 1:20.09 | 2:09.72 | 2:49.22 | |||
Dragsholm Svmmeklub | 2:54.16 | |||||||||
12 | Sebastian Alexander West | 2004 | 296 | 35.21 | 1:19.38 | 2:10.89 | 2:51.03 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:52.09 | |||||||||
13 | Lucas Kaav | 2004 | 295 | 32.74 | 1:19.37 | 2:14.76 | 2:51.13 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:50.92 | |||||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | 281 | 36.54 | 1:21.90 | 2:13.28 | 2:53.88 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.35 | |||||||||
15 | Louie Hansen | 2005 | 280 | 37.41 | 1:20.36 | 2:12.67 | 2:54.18 | |||
Gentofte Svmme Klub | 2:53.75 | |||||||||
16 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 276 | 36.06 | 1:19.49 | 2:15.16 | 2:55.07 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:54.74 | |||||||||
17 | August Slvsteen | 2005 | 251 | 3:00.49 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 3:08.13 | |||||||||
18 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 229 | 45.66 | 1:31.71 | 2:25.21 | 3:06.20 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:19.44 | |||||||||
19 | Frederik Rasmussen | 2005 | 210 | 41.71 | 1:33.73 | 2:29.23 | 3:11.50 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:04.37 | |||||||||
20 | Alexander Silow | 2005 | 204 | 44.19 | 1:32.81 | 2:30.39 | 3:13.51 | |||
Ystads Simsllskap | 3:20.74 | |||||||||
21 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 203 | 37.92 | 1:27.24 | 2:26.44 | 3:13.75 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:18.40 | |||||||||
22 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 203 | 42.67 | 1:31.78 | 2:29.78 | 3:13.83 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 3:07.15 | |||||||||
23 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 194 | 3:16.89 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:10.18 | |||||||||
24 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 189 | 42.04 | 1:32.02 | 2:35.67 | 3:18.41 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:19.50 | |||||||||
- | William Rtzou | 2005 | DNS | |||||||
Hrsholm Svmmeforening | 3:18.68 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DSQ | afsl.ryg p mave v | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 2:59.71 | |||||||||
Lb 2, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Nrby | 2006 | 288 | 37.77 | 1:22.98 | 2:13.85 | 2:52.46 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 2:56.45 | |||||||||
2 | Mikkel Retbll-Bauer | 2006 | 256 | 36.35 | 1:26.32 | 2:18.54 | 2:59.32 | |||
Hrsholm Svmmeforening | 3:30.15 | |||||||||
3 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 255 | 38.69 | 1:26.69 | 2:22.09 | 2:59.56 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:05.43 | |||||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | 243 | 40.81 | 1:32.06 | 2:21.36 | 3:02.54 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:17.03 | |||||||||
5 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 231 | 3:05.67 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:07.41 | |||||||||
6 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 220 | 3:08.64 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:14.01 | |||||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 213 | 41.07 | 1:27.87 | 2:28.89 | 3:10.68 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:14.88 | |||||||||
8 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 200 | 41.84 | 1:32.45 | 2:34.17 | 3:14.77 | |||
Sllerd Svmmeklub | 3:25.71 | |||||||||
9 | William Brix Shoel | 2006 | 186 | 41.22 | 1:31.07 | 2:34.97 | 3:19.56 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:36.37 | |||||||||
10 | Tore Krogh | 2006 | 177 | 3:22.89 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:11.55 | |||||||||
11 | Thor Andersen | 2007 | 173 | 41.63 | 1:30.99 | 2:40.89 | 3:24.33 | |||
Sllerd Svmmeklub | 3:45.18 | |||||||||
12 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 172 | 48.08 | 1:42.98 | 2:42.13 | 3:24.74 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:50.95 | |||||||||
13 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 170 | 44.13 | 1:35.94 | 2:39.45 | 3:25.41 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:27.79 | |||||||||
14 | Magnus Gimsing hman | 2007 | 160 | 48.04 | 1:41.42 | 2:44.23 | 3:29.92 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:26.09 | |||||||||
15 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 149 | 49.70 | 1:41.98 | 2:46.40 | 3:34.68 | |||
Sllerd Svmmeklub | 2:45.00 | |||||||||
16 | Rasmus Edske | 2007 | 143 | 54.45 | 1:50.31 | 2:51.08 | 3:37.83 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 4:00.71 | |||||||||
17 | Oscar Heinemann | 2007 | 140 | 53.08 | 1:45.86 | 2:49.79 | 3:39.16 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:43.26 | |||||||||
18 | William Bendixen | 2007 | 88 | 1:00.62 | 2:17.99 | 3:25.92 | 4:15.86 | |||
Gladsaxe Svmmeklub | 4:01.00 | |||||||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | DNS | |||||||
Sllerd Svmmeklub | 3:37.79 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:13.67 | |||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 3:54.01 | |||||||||
- | Christian Moefelt | 2006 | DSQ | ej samt.berr afs br | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:57.90 | |||||||||
- | Christian Nimb | 2006 | DSQ | vend p mave v 100m | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 3:19.43 | |||||||||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | DSQ | sv p mave v 100m | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 4:01.00 | |||||||||
- | Lukas Peacock | 2007 | DSQ | ej synk.arme v 125m | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 4:01.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hrsholm Svmmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |