2020-05-28   14:48:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 2/6 kl 9.00

Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Jeros A/S 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.2010) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Hallenborg  2002  H2Odense    34.57  1:13.87  1:53.63    2:31.75   
Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub    35.15  1:14.57  1:54.64    2:35.73   
Victor Nygaard  2003  H2Odense    35.07  1:14.68  1:55.21    2:35.87   
Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub    36.08  1:16.91  1:57.55    2:36.91  Deltager ikke i finalen 
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    36.65  1:17.62  1:57.87    2:37.56  Deltager ikke i finalen 
Oliver Fenger  2003  Vejle Svømmeklub    37.05  1:18.83  2:00.39    2:41.91   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.06  1:17.66  1:59.79    2:42.19   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    34.72  1:15.72  1:59.12    2:42.50   
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub    37.00  1:19.13  2:02.74    2:45.97   
10  Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub    36.73  1:19.62  2:03.56    2:46.79   
11  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle Svømmeklub    38.38  1:21.61  2:05.25    2:47.52   
12  Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    38.31  1:21.37  2:04.88    2:47.93   
13  Pol Cardeñas Bonjorn  2003  H2Odense    37.54  1:19.90  2:03.94    2:49.63   
14  Sune Schaarup  2003  Vejle Svømmeklub    39.78  1:23.97  2:08.46    2:52.00   
15  Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub    39.08  1:23.67  2:08.75    2:52.17   
16  Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub    38.77  1:22.40  2:07.60    2:52.95   
17  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    38.85  1:23.39  2:08.51    2:53.01   
18  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    39.52  1:25.78  2:13.57    3:01.14   
19  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.97  1:31.73  2:21.60    3:10.92   
20  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    44.49  1:35.80  2:28.83    3:22.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark