2020-05-28   21:33:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 2/6 kl 9.00

Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: Sanovo Technology Group 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.29        58.47   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.40        58.66   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    27.54        58.93   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.84        59.50   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    27.90        1:00.14   
Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.90        1:00.50   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.03        1:00.51  Deltager ikke i finalen 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.09        1:00.59   
Mads Sørensen  2000  H2Odense    29.04        1:00.96   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    28.33        1:01.03   
11  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    28.04        1:01.52   
12  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.96        1:01.83   
13  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    28.24        1:01.86   
14  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK    29.01        1:01.92   
15  Andreas Bui  2000  H2Odense    28.74        1:02.31   
16  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    28.95        1:02.38   
17  Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub    28.56        1:02.48   
18  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.38        1:02.78   
19  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg    29.21        1:02.88   
20  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.76        1:03.19   
21  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    29.38        1:03.33   
22  Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.34        1:03.39   
23  Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    29.55        1:03.92   
24  Mads Enghave  2002  GTI    29.61        1:04.01   
25  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub    29.17        1:04.33   
26  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    29.48        1:04.41   
27  Malthe Burgaard  2000  H2Odense    29.90        1:04.43   
28  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    29.48        1:04.60   
29  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    30.62        1:04.70   
30  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    30.26        1:04.92   
31  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    30.02        1:05.81   
31  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.74        1:05.81   
33  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub    30.30        1:06.04   
34  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.28        1:06.58   
35  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub    30.14        1:06.63   
36  Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    31.55        1:06.83   
37  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub    30.96        1:07.39   
38  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub    32.13        1:07.46   
39  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense    31.16        1:07.54   
40  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.65        1:07.77   
41  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub    31.39        1:07.90   
42  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.43        1:08.00   
43  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    31.40        1:08.55   
44  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    31.36        1:08.73   
45  Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    31.56        1:09.82   
46  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Vejle Svømmeklub    33.25        1:11.01   
47  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    33.48        1:12.08   
48  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    35.53        1:13.64   
49  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    35.35        1:14.30   
50  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    36.04        1:18.15   
51  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.76        1:18.71   
52  Simon Sandal  2003  Vejle Svømmeklub    34.95        1:21.46   
53  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    36.35        1:21.55   
54  Jonas Pihl  2003  Kolding SK    38.40        1:24.18   
55  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense    37.61        1:26.86   
56  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    36.52        1:30.33   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark