2020-05-28   21:25:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 2/6 kl 9.00

Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Hesehus 
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    27.68        59.02   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    28.65        59.78   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.22        1:00.08   
My Phuong Bui  2003  H2Odense    29.06        1:00.73   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.43        1:00.82   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.00        1:00.85   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.48        1:01.17  Deltager ikke i finalen 
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    29.09        1:01.64  Deltager ikke i finalen 
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    29.46        1:01.77   
10  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.43        1:01.88  Deltager ikke i finalen 
11  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.73        1:02.02   
12  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    29.60        1:02.04   
13  Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    29.89        1:02.20   
14  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.14        1:02.66  Deltager ikke i finalen 
15  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    30.39        1:02.83   
16  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.12        1:02.85   
17  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub    29.52        1:02.99   
18  Elma Gabela  2004  Kolding SK    30.69        1:03.40   
19  Cille Christensen  2004  Kolding SK    30.77        1:03.56   
20  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    30.43        1:03.65   
21  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    30.62        1:03.71   
22  Gry Floor  2000  H2Odense    31.12        1:03.88   
23  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub    30.26        1:03.91   
24  Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    30.63        1:03.94   
25  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense    30.92        1:03.98   
26  Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub    31.01        1:04.11   
27  Freja Nicholas  2000  H2Odense    31.00        1:04.64   
28  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.27        1:04.72   
29  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.68        1:04.76   
30  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    30.77        1:04.82   
31  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.47        1:04.83   
32  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    31.17        1:04.86   
33  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    31.28        1:05.01   
34  Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK    30.80        1:05.35   
35  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    31.21        1:05.56   
36  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    31.75        1:05.70   
37  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub    30.78        1:05.79   
38  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    30.97        1:06.13   
39  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    31.55        1:06.29   
40  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    32.76        1:06.36   
41  Nikoline Andersen  2003  H2Odense    31.88        1:06.63   
42  Malea Benediktson  2001  H2Odense    31.87        1:06.65   
43  Cecilie Batz  2003  Kolding SK    32.56        1:06.85   
44  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.00        1:07.05   
45  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    31.97        1:07.07   
46  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    32.02        1:07.13   
47  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub    32.65        1:07.24   
48  Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    31.70        1:07.28   
49  Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub    32.27        1:07.61   
50  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub    31.68        1:07.66   
51  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    32.56        1:07.69   
52  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI    32.21        1:07.72   
53  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    32.34        1:07.75   
54  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    32.81        1:07.77   
55  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    32.78        1:07.79   
55  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    32.71        1:07.79   
57  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    32.60        1:08.01   
58  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub    33.23        1:08.18   
59  Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub    32.38        1:08.24   
60  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    32.41        1:08.29   
61  Mia Hvarre  2004  Vejle Svømmeklub    32.91        1:08.37   
62  Marie Jæger  2003  Vejle Svømmeklub    32.91        1:08.61   
63  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    32.86        1:08.64   
64  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    32.63        1:08.67   
65  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    32.94        1:08.86   
66  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    33.85        1:08.90   
67  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    32.90        1:08.96   
68  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    33.47        1:09.08   
69  Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense    33.08        1:09.38   
70  Ea Pakula Jepsen  2003  Vejle Svømmeklub    33.61        1:09.42   
71  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense    33.40        1:09.48   
72  Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    33.28        1:09.99   
73  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    33.57        1:10.00   
74  Melanie Petersen  2004  Kolding SK    33.49        1:10.31   
75  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svømmeklub    33.88        1:10.36   
76  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub    33.54        1:10.47   
77  Alma Burgaard  2003  H2Odense    34.12        1:11.14   
78  Julie Nguyen  2004  Frem Odense    34.35        1:11.15   
79  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    34.56        1:11.90   
80  Amalie Ringkvist  2002  H2Odense    35.03        1:12.50   
81  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub    34.41        1:13.23   
82  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub    34.80        1:13.53   
83  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    35.84        1:13.64   
84  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub    34.95        1:14.62   
85  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    36.21        1:14.85   
86  Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    35.45        1:15.35   
87  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub    36.61        1:15.76   
88  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    36.67        1:16.33   
89  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense    36.79        1:17.00   
90  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    36.42        1:17.13   
91  Mia Andersen  2002  H2Odense    37.38        1:19.34   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            DSQ  svøm und vand mer15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark