2020-09-20   13:53:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1/6 kl 17.00

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 4.03.03 (20.05.2017) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Rishøj  1999    658  1:01.50  2:06.70  3:11.60    4:12.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:06.88                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    657  1:00.58  2:05.96  3:09.99    4:13.10   
  H2Odense  4:05.63                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    638  1:01.15  2:06.72  3:12.21    4:15.58   
  Slagelse Svømmeklub  4:10.64                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    620  1:00.64  2:06.54  3:13.07    4:17.99   
  Køge Svømmeklub  4:06.65                 
                     
Christopher H. Brown  2002    606  1:02.11  2:08.44  3:15.56    4:19.97   
  Holbæk Svømme Klub  4:09.83                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    594  1:01.38  2:07.89  3:15.61    4:21.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:13.17                 
                     
Jacob Holst  1991    576  1:03.23  2:11.26  3:19.04    4:24.38   
  H2Odense  4:05.03                 
                     
Marcus Dessau  2002    567  1:03.59  2:09.81  3:17.80    4:25.80   
  Gentofte Svømme Klub  4:24.30                 
                     
Mads Toft  2001    565  1:05.54  2:14.22  3:21.07    4:26.06   
  Holbæk Svømme Klub  4:16.22                 
                     
10  Niels Paulli Sparholt  2000    532  1:05.34  2:13.37  3:21.71    4:31.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:13.38                 
                     
11  André Iversen  2001    531  1:04.42  2:14.10  3:23.97    4:31.75   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:36.55                 
                     
12  Malthe Burgaard  2000    511  1:04.83  2:13.82  3:23.05    4:35.09   
  H2Odense  4:23.06                 
                     
13  Frederik Dumstrei  2002    459  1:06.91  2:20.04  3:34.03    4:45.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  4:55.93                 
                     
14  Johan Siksne Kaalund  2002    457  1:07.84  2:20.81  3:34.08    4:45.60   
  H2Odense  5:03.49                 
                     
15  Sebastian Pors  2002    439  1:06.61  2:19.62  3:34.29    4:49.56   
  Ringe Svømme Klub  5:49.42                 
                     
16  Jonathan Bos  1998    343  1:15.49  2:38.01  3:57.10    5:14.26   
  Haderslev Svømme Klub  5:17.92                 
                     
17  Mathias Jørgensen  2002    326  1:15.87  2:37.01  3:59.54    5:19.73   
  Erritsø Gymnastik Og IF  5:24.23                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:21.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark