2020-01-18   15:28:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1/6 kl 17.00

Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            26.38   
My Phuong Bui  2003  H2Odense            27.57   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            27.67   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.79   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            27.98   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.16   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            28.17   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.35   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            28.37   
10  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.43   
11  Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            28.46   
12  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.52   
13  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            28.85   
14  Elma Gabela  2004  Kolding SK            28.88   
15  Kristine Barrett  1998  GTI            28.98  Deltager ikke i finalen 
16  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub            29.04   
17  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            29.07   
18  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            29.11   
19  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            29.20   
20  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub            29.33   
21  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            29.38   
22  Cille Christensen  2004  Kolding SK            29.39   
23  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            29.41   
24  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            29.58   
25  Freja Nicholas  2000  H2Odense            29.59   
25  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.59   
27  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            29.61   
28  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.69   
29  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub            29.73   
30  Nikoline Andersen  2003  H2Odense            29.83   
31  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            29.92   
32  Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            29.95   
33  Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK            29.98   
34  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.01   
35  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            30.09   
36  Cecilie Batz  2003  Kolding SK            30.24   
37  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            30.35   
38  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense            30.37   
38  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            30.37   
40  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            30.39   
41  Gry Floor  2000  H2Odense            30.43   
42  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            30.44   
43  Ida Juul Grønning  2004  H2Odense            30.46   
44  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            30.54   
45  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub            30.58   
46  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            30.88   
47  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            30.92   
47  Malea Benediktson  2001  H2Odense            30.92   
47  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            30.92   
50  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense            30.94   
51  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub            30.99   
51  Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            30.99   
53  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            31.02   
54  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense            31.03   
55  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense            31.08   
56  Mia Hvarre  2004  Vejle Svømmeklub            31.09   
57  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            31.24   
58  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            31.28   
59  Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense            31.31   
60  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            31.35   
61  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            31.36   
62  Laura Arentsen  2003  Kolding SK            31.37   
63  Ea Pakula Jepsen  2003  Vejle Svømmeklub            31.47   
63  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub            31.47   
65  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.52   
66  Julie Wolter  2003  GTI            31.59   
67  Melanie Petersen  2004  Kolding SK            31.80   
68  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            31.91   
69  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            32.07   
70  Julie Nguyen  2004  Frem Odense            32.25   
71  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            32.30   
72  Kaya Yang Eisensee  2004  H2Odense            32.72   
73  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            32.81   
74  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            33.08   
75  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.26   
76  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            33.29   
76  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            33.29   
78  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense            33.35   
79  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            33.48   
80  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            33.61   
81  Veronika Krogh  2004  Frem Odense            33.70   
82  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub            34.20   
83  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense            34.51   
84  Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            34.96   
85  Mia Andersen  2002  H2Odense            35.20   
86  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense            35.33   
87  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            35.81   
Alma Burgaard  2003  H2Odense            DNS   
Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            29.81   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            29.81   
Clara Jensen  2005  Herning Svømmeklub            30.26   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            31.12   
Agnete Habermann  2005  H2Odense            32.13   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense            32.22   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            32.70   
Emilie Moberg  2005  Vejle Svømmeklub            32.96   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            33.33   
10  Emma Nygaard  2005  Frem Odense            33.34   
11  Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            33.42   
12  Sarah Hansen  2005  Kolding SK            33.86   
13  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            34.01   
14  Karla Kristensen  2005  Kolding SK            34.34   
15  Laura Frost Rainer  2005  Vejle Svømmeklub            34.76   
16  Sophie Kronborg  2005  Vejle Svømmeklub            35.06   
17  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub            35.82   
18  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            38.48   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naja Færgemann  2006  H2Odense            30.70   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            31.11   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            32.93   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            32.98   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            33.29   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub            33.53   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            33.77   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub            34.09   
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub            34.62   
10  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            35.00   
11  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            35.27   
12  Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            35.37   
13  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.25   
14  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub            36.51   
15  Vigga Londero  2006  Frem Odense            36.73   
16  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.97   
17  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            37.82   
18  Dagmar Stahl  2007  H2Odense            38.05   
19  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.33   
20  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            38.82   
21  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            39.27   
22  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub            39.32   
23  Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            39.73   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub            39.80   
25  Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            39.91   
26  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            40.02   
27  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            42.32   
28  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            42.59   
29  Mille Buch  2006  H2Odense            43.01   
30  Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            43.08   
Alberte Kirk Langschwager  2007  Kolding SK            DNS   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark