2019-07-22   21:17:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bergen Swim Festival

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday Heats

Document
Results
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
Event 8, 100m Breaststroke Men Seniors - Heats
BSF: 1:00.42 Daniel Gyurta
WR: 57.13 Adam Peaty
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Giedrius Titenis 1989 Lithuania +0.75 819 1:01.05 Q
50m: 30.09
100m: 1:01.05
(30.96)
2 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS +0.71 800 1:01.54 +0.49 Q
50m: 29.29
100m: 1:01.54
(32.25)
3 Nikola Obrovac 1998 Medvescak Zagreb +0.67 745 1:03.00 +1.95 Q
50m: 29.68
100m: 1:03.00
(33.32)
4 Christoffer Tofte Haarsaker 1993 Bergensvømmerne +0.68 720 1:03.72 +2.67 Q
50m: 29.78
100m: 1:03.72
(33.94)
5 Likith Selvaraj Prema 1998 India +0.68 708 1:04.09 +3.04 Q
50m: 30.60
100m: 1:04.09
(33.49)
6 Alexander Kopland Borsheim 1999 Glitre SK/MSK +0.64 702 1:04.26 +3.21 Q
50m: 29.99
100m: 1:04.26
(34.27)
7 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla SS +0.67 700 1:04.32 +3.27 Q
50m: 30.63
100m: 1:04.32
(33.69)
8 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun +0.69 697 1:04.41 +3.36 Q
50m: 30.46
100m: 1:04.41
(33.95)
9 Thomas A Fardal 1997 Egersund SK +0.67 688 1:04.70 +3.65
50m: 29.91
100m: 1:04.70
(34.79)
10 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap +0.69 665 1:05.43 +4.38
50m: 30.81
100m: 1:05.43
(34.62)
11 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap +0.65 657 1:05.69 +4.64
50m: 30.50
100m: 1:05.69
(35.19)
12 Daniel Kertes 1999 Södertälje Simsällskap +0.72 647 1:06.03 +4.98
50m: 31.29
100m: 1:06.03
(34.74)
13 Gergely Gyurta 1991 Hungary +0.72 608 1:07.42 +6.37
50m: 31.72
100m: 1:07.42
(35.70)
14 Eivind Aalstad Laakso 1999 Hamar IL +0.66 604 1:07.55 +6.50
50m: 31.94
100m: 1:07.55
(35.61)
15 Ådne Viken Refseth 1997 BS/Delfana +0.64 599 1:07.76 +6.71
50m: 30.99
100m: 1:07.76
(36.77)
15 Róland Toftum 1998 Færøyene +0.63 599 1:07.76 +6.71
50m: 31.16
100m: 1:07.76
(36.60)
17 Iver Ørbog 1999 Vestbyen Trondheim +0.75 591 1:08.06 +7.01
50m: 31.79
100m: 1:08.06
(36.27)
18 Bengt Vang 1999 OI Svømming +0.65 590 1:08.10 +7.05
50m: 31.35
100m: 1:08.10
(36.75)
19 Johan Markus Mowinckel 1995 Bergens SC +0.67 583 1:08.35 +7.30
50m: 31.05
100m: 1:08.35
(37.30)
20 Bernt M. Seyffarth 1989 SK Team Sør/MSK +0.72 566 1:09.05 +8.00
50m: 31.09
100m: 1:09.05
(37.96)
21 Erik Nicklasson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.73 533 1:10.45 +9.40
50m: 33.31
100m: 1:10.45
(37.14)
22 Andreas Heimnes 1999 BS/Åstveit +0.67 527 1:10.71 +9.66
50m: 33.01
100m: 1:10.71
(37.70)
23 Per Tinius Mowinckel 1998 Bergens SC +0.67 516 1:11.22 +10.17
50m: 33.26
100m: 1:11.22
(37.96)
24 Jonatan Olafsson 1994 OI Svømming +0.68 486 1:12.63 +11.58
50m: 34.13
100m: 1:12.63
(38.50)
25 Sivert Helland Veseth 1998 Bergens SC +0.74 478 1:13.02 +11.97
50m: 32.27
100m: 1:13.02
(40.75)
26 Andreas Nordang 1999 Asker SK +0.73 444 1:14.84 +13.79
50m: 35.00
100m: 1:14.84
(39.84)
27 Christoffer Solberg Jørgensen 1996 Madla SK +0.68 424 1:16.00 +14.95
50m: 35.49
100m: 1:16.00
(40.51)
28 Ole Jørmeland 1998 Tromsø SK +0.72 419 1:16.33 +15.28
50m: 34.37
100m: 1:16.33
(41.96)
29 Petter Basmo Bjerkli 1999 SK Speed +0.73 390 1:18.13 +17.08
50m: 36.45
100m: 1:18.13
(41.68)
30 Robert Nilsen 1984 Eidsvoll SK +0.78 364 1:20.01 +18.96
50m: 37.34
100m: 1:20.01
(42.67)
31 Ruben Berteloot 1992 Roeselaarse ZV +0.76 322 1:23.35 +22.30
50m: 37.67
100m: 1:23.35
(45.68)
- Jørgen Scheie Bråthen 1995 Lambertseter SK +0.69 DSQ
Event 8, 100m Breaststroke Men Juniors - Heats
BSF: 1:00.42 Daniel Gyurta
WR: 57.13 Adam Peaty
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Andre Klippenberg Grindheim 2000 Hamar IL +0.72 725 1:03.58 Q
50m: 29.78
100m: 1:03.58
(33.80)
2 Yann Van Den Bossche 2001 Luxembourg +0.67 650 1:05.93 +2.35 Q
50m: 30.58
100m: 1:05.93
(35.35)
3 Nikolai Sørebø 2001 BS/Åstveit +0.73 650 1:05.94 +2.36 Q
50m: 30.84
100m: 1:05.94
(35.10)
4 Nickolai Fredheim 2000 Hamar IL +0.66 650 1:05.95 +2.37 Q
50m: 31.00
100m: 1:05.95
(34.95)
5 Rókur Trygvason 2000 Færøyene +0.71 622 1:06.92 +3.34 Q
50m: 31.22
100m: 1:06.92
(35.70)
6 Ole Marius Rist Jensen 2001 SK Team Sør/KSA +0.65 618 1:07.06 +3.48 Q
50m: 31.62
100m: 1:07.06
(35.44)
7 Theodor Myklebusthaug 2001 Glitre SK/RSK +0.69 594 1:07.95 +4.37 Q
50m: 32.25
100m: 1:07.95
(35.70)
8 Christian Groth Dyrkorn 2001 Asker SK +0.70 562 1:09.22 +5.64 Q
50m: 33.09
100m: 1:09.22
(36.13)
9 Sebastian Thorsen 2001 Stavanger SC +0.79 548 1:09.81 +6.23
50m: 32.11
100m: 1:09.81
(37.70)
10 Vemund Hoset 2002 Ullensakersv +0.60 530 1:10.56 +6.98
50m: 33.63
100m: 1:10.56
(36.93)
11 Loke Øvrevoll 2003 Fauske SK +0.78 525 1:10.78 +7.20
50m: 33.90
100m: 1:10.78
(36.88)
12 Erling Flåm Krogsrud 2000 BS/Arna +0.69 522 1:10.91 +7.33
50m: 34.02
100m: 1:10.91
(36.89)
13 Rani Jacobsen 2001 Færøyene +0.64 522 1:10.92 +7.34
50m: 32.12
100m: 1:10.92
(38.80)
14 Tobias Bang Mikkelsen 2002 Asker SK +0.66 506 1:11.67 +8.09
50m: 34.24
100m: 1:11.67
(37.43)
15 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.72 501 1:11.92 +8.34
50m: 32.68
100m: 1:11.92
(39.24)
16 Peter Walløe 2002 BS/Delfana +0.76 492 1:12.33 +8.75
50m: 34.34
100m: 1:12.33
(37.99)
17 Mats Kamnes 2000 SK Speed +0.72 490 1:12.43 +8.85
50m: 32.41
100m: 1:12.43
(40.02)
18 Magnus Kobbevik Mikalsen 2004 Volda TIL +0.77 487 1:12.57 +8.99
50m: 34.85
100m: 1:12.57
(37.72)
19 Sindre Kampen Nesheim 2001 Bergens SLK +0.69 487 1:12.61 +9.03
50m: 33.87
100m: 1:12.61
(38.74)
20 Håvard Heggland 2001 Sortland SLK +0.86 486 1:12.65 +9.07
50m: 34.11
100m: 1:12.65
(38.54)
21 Vetle Sørdal 2001 Egersund SK +0.65 484 1:12.74 +9.16
50m: 33.73
100m: 1:12.74
(39.01)
22 Adam Kasper Hvass 2002 Asker SK +0.75 482 1:12.84 +9.26
50m: 34.87
100m: 1:12.84
(37.97)
23 Torkil Eldegard Heie 2000 Ås IL +0.74 480 1:12.93 +9.35
50m: 34.16
100m: 1:12.93
(38.77)
24 Theodor Skold 2001 Väsby Simsällskap +0.69 477 1:13.10 +9.52
50m: 33.97
100m: 1:13.10
(39.13)
25 Sigurd Årøen 2000 SK Speed +0.74 476 1:13.15 +9.57
50m: 32.79
100m: 1:13.15
(40.36)
26 Martin Skar Talberg 2000 Sandnes SLK +0.82 471 1:13.41 +9.83
50m: 33.14
100m: 1:13.41
(40.27)
27 Agmund Riiser 2001 Bærumsvømmerne +0.74 468 1:13.54 +9.96
50m: 34.04
100m: 1:13.54
(39.50)
28 Herman Christensen 2002 Tønsberg SK +0.66 467 1:13.61 +10.03
50m: 34.40
100m: 1:13.61
(39.21)
29 Trym Vejlgaard Sørensen 2001 Glitre SK/BK +0.69 463 1:13.84 +10.26
50m: 33.76
100m: 1:13.84
(40.08)
30 Mathias Somogyi Hoseth 2003 Ullensakersv +0.67 460 1:13.99 +10.41
50m: 34.91
100m: 1:13.99
(39.08)
31 Snorre Skjæveland 2000 BS/Åstveit +0.67 456 1:14.18 +10.60
50m: 33.93
100m: 1:14.18
(40.25)
32 Kevin Nguyen 2001 Skjetten Svømming +0.69 455 1:14.25 +10.67
50m: 35.21
100m: 1:14.25
(39.04)
33 Mons Eirik Bjerkan 2001 SK Team Sør/MSK +0.68 451 1:14.49 +10.91
50m: 34.09
100m: 1:14.49
(40.40)
34 Aleksander Sørebø 2003 BS/Åstveit +0.69 450 1:14.54 +10.96
50m: 35.14
100m: 1:14.54
(39.40)
35 Eirik Pagani Vavik 2001 BS/Delfana +0.67 449 1:14.56 +10.98
50m: 34.49
100m: 1:14.56
(40.07)
36 Naveen Asas 2004 SK Speed +0.74 448 1:14.62 +11.04
50m: 35.36
100m: 1:14.62
(39.26)
37 Thomas Lande 2000 Bergkameratene +0.64 432 1:15.55 +11.97
50m: 34.48
100m: 1:15.55
(41.07)
38 Andreas Getz Bjartland 2003 Vestkantsvømmerne +0.74 431 1:15.61 +12.03
50m: 35.96
100m: 1:15.61
(39.65)
39 Stian Munkejord 2001 Karmøy SK +0.73 428 1:15.80 +12.22
50m: 35.38
100m: 1:15.80
(40.42)
40 Theodoros Xenakis 2003 Bergens SC +0.66 423 1:16.05 +12.47
50m: 34.65
100m: 1:16.05
(41.40)
41 Isak Årnes 2003 Kolbotn IL +0.74 423 1:16.07 +12.49
50m: 35.97
100m: 1:16.07
(40.10)
42 Lucas Rennesund 2002 Poseidon +0.73 417 1:16.44 +12.86
50m: 36.66
100m: 1:16.44
(39.78)
43 Simen Løvås 2003 Orkanger IF +0.69 416 1:16.53 +12.95
50m: 37.41
100m: 1:16.53
(39.12)
44 Svenn Torje Helleren Haugstad 2000 Mandal SK +0.73 410 1:16.90 +13.32
50m: 36.08
100m: 1:16.90
(40.82)
45 Oliver Dragland 2002 Kolbotn IL +0.69 409 1:16.91 +13.33
50m: 35.33
100m: 1:16.91
(41.58)
46 Laszlo Tolnai 2001 Kristiansund SK +0.80 403 1:17.32 +13.74
50m: 36.11
100m: 1:17.32
(41.21)
47 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF +0.77 401 1:17.45 +13.87
50m: 36.89
100m: 1:17.45
(40.56)
48 Kristian Olaisen 2004 Haugesund SK +0.73 398 1:17.63 +14.05
50m: 36.56
100m: 1:17.63
(41.07)
49 Reinert Solheim Erland 2004 Førde IL +0.72 395 1:17.81 +14.23
50m: 36.49
100m: 1:17.81
(41.32)
50 Feliks Falk 2001 Kolbotn IL +0.70 395 1:17.84 +14.26
50m: 36.78
100m: 1:17.84
(41.06)
51 Henrik Stubhaug 2003 Førde IL +0.69 394 1:17.89 +14.31
50m: 37.14
100m: 1:17.89
(40.75)
52 Tord Pagani Vavik 2002 BS/Delfana +0.72 393 1:17.97 +14.39
50m: 36.66
100m: 1:17.97
(41.31)
53 Kristoffer Syvertsen 2003 Mandal SK +0.70 391 1:18.09 +14.51
50m: 35.87
100m: 1:18.09
(42.22)
54 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF +0.77 390 1:18.13 +14.55
50m: 36.75
100m: 1:18.13
(41.38)
55 Johan Hjelseth Storstad 2003 Trondhjems SLK +0.71 379 1:18.91 +15.33
50m: 37.49
100m: 1:18.91
(41.42)
56 Amund Helleren Haugstad 2004 Mandal SK +0.76 375 1:19.19 +15.61
50m: 37.79
100m: 1:19.19
(41.40)
57 Nikolai Svelland 2004 Egersund SK +0.83 374 1:19.23 +15.65
50m: 37.15
100m: 1:19.23
(42.08)
58 Knut Fredrik Sogn 2004 Kristiansund SK +0.89 374 1:19.24 +15.66
50m: 37.15
100m: 1:19.24
(42.09)
59 Jonas She Cheung 2005 SK Speed +0.63 369 1:19.64 +16.06
50m: 37.21
100m: 1:19.64
(42.43)
60 Jonas Johansen 2002 Vestbyen Trondheim +0.71 367 1:19.75 +16.17
50m: 37.85
100m: 1:19.75
(41.90)
61 Sofian El Mousaoui 2003 SK Speed +0.74 365 1:19.92 +16.34
50m: 38.11
100m: 1:19.92
(41.81)
62 Mathias Saltnes Urdal 2003 Delfana +0.72 362 1:20.13 +16.55
50m: 37.14
100m: 1:20.13
(42.99)
63 Iver Toresen Malme 2001 Stord IL +0.76 361 1:20.23 +16.65
50m: 37.99
100m: 1:20.23
(42.24)
64 Brede Sørdal 2004 Egersund SK +0.80 360 1:20.27 +16.69
50m: 37.65
100m: 1:20.27
(42.62)
65 Ivar Greger Angel 2001 Sortland SLK +0.72 359 1:20.32 +16.74
50m: 37.93
100m: 1:20.32
(42.39)
66 Fredrik Solberg 2001 Tønsberg SK +0.67 355 1:20.66 +17.08 SB9- 125.99
50m: 36.46
100m: 1:20.66
(44.20)
67 Celian Cadet 2003 Bergkameratene +0.80 351 1:20.97 +17.39
50m: 38.53
100m: 1:20.97
(42.44)
68 Sebastian Amundsen 2004 Frisinn SK +0.80 349 1:21.09 +17.51
50m: 36.38
100m: 1:21.09
(44.71)
69 Gabriel Steen 2004 Vestbyen Trondheim +0.62 346 1:21.35 +17.77 SB13
50m: 37.64
100m: 1:21.35
(43.71)
70 Henning Soelberg 2003 Skjetten Svømming +0.87 345 1:21.45 +17.87
50m: 38.99
100m: 1:21.45
(42.46)
71 Richard Faude 2003 Egersund SK +0.75 338 1:21.98 +18.40
50m: 36.42
100m: 1:21.98
(45.56)
72 Markus Øyangen 2003 Malvik IL +0.74 335 1:22.20 +18.62
50m: 38.19
100m: 1:22.20
(44.01)
73 Håvard Strand Brustad 2000 Fauske SK +0.75 332 1:22.44 +18.86 SB9
50m: 37.21
100m: 1:22.44
(45.23)
74 Christian Svan Østgård 2001 Kolbotn IL +0.89 332 1:22.47 +18.89
50m: 37.90
100m: 1:22.47
(44.57)
75 Patrik Blomquist 2000 Fauske SK +0.74 322 1:23.34 +19.76
50m: 37.51
100m: 1:23.34
(45.83)
76 Oscar Megård 2004 Asker SK +0.77 321 1:23.36 +19.78
50m: 38.77
100m: 1:23.36
(44.59)
77 Leo Strand 2003 Asker SK +0.82 319 1:23.55 +19.97
50m: 40.26
100m: 1:23.55
(43.29)
78 Neheathan Nagaseelan 2002 SK Speed +0.79 318 1:23.67 +20.09
50m: 39.35
100m: 1:23.67
(44.32)
79 Eirik Vinje Olsen 2003 Poseidon +0.77 317 1:23.71 +20.13
50m: 39.37
100m: 1:23.71
(44.34)
80 Mathias Løvold Husevåg 2003 Eid SK +0.81 308 1:24.53 +20.95
50m: 39.53
100m: 1:24.53
(45.00)
81 Anders Rye Brekkhus 2003 Delfana +0.83 305 1:24.79 +21.21
50m: 39.53
100m: 1:24.79
(45.26)
82 Daniel Vindfjell 2004 Eid SK +0.90 305 1:24.86 +21.28
50m: 39.49
100m: 1:24.86
(45.37)
83 Sebastian Warncke-Wang 2002 Åstveit SK +0.81 304 1:24.89 +21.31
50m: 39.62
100m: 1:24.89
(45.27)
84 Thomas Efskind 2004 Asker SK +0.81 302 1:25.09 +21.51
50m: 40.78
100m: 1:25.09
(44.31)
85 Iver Heltne 2002 Volda TIL +0.87 299 1:25.38 +21.80
50m: 40.35
100m: 1:25.38
(45.03)
86 Adam Skare 2003 Kolbotn IL +0.72 296 1:25.68 +22.10
50m: 39.08
100m: 1:25.68
(46.60)
87 Odin Hildebrandt Paulin 2003 Stord IL +0.66 295 1:25.80 +22.22
50m: 39.52
100m: 1:25.80
(46.28)
88 Kasper Krohn-Dale 2002 Øyane SK +0.79 294 1:25.87 +22.29
50m: 40.12
100m: 1:25.87
(45.75)
89 Martin Christoffersen 2003 Kolbotn IL +0.72 293 1:26.01 +22.43
50m: 40.40
100m: 1:26.01
(45.61)
90 Helje Stadaas 2004 Moss SK +0.64 290 1:26.23 +22.65
50m: 39.53
100m: 1:26.23
(46.70)
91 Joakim Tronstad 2003 Asker SK +0.65 279 1:27.35 +23.77
50m: 41.82
100m: 1:27.35
(45.53)
92 Julius Aarnes 2004 Asker SK +0.70 277 1:27.59 +24.01
50m: 41.31
100m: 1:27.59
(46.28)
93 August Wallenius Kjevik 2003 Asker SK +0.69 277 1:27.64 +24.06
50m: 42.21
100m: 1:27.64
(45.43)
94 Marcus Fjeld 2004 Kongstensvømmerne +0.87 274 1:27.95 +24.37
50m: 42.69
100m: 1:27.95
(45.26)
95 Arn S. Andreassen 2004 Bergens SLK +0.76 269 1:28.43 +24.85
50m: 41.92
100m: 1:28.43
(46.51)
96 William Bru  Waardal 2002 Vestkantsvømmerne +0.99 262 1:29.25 +25.67
50m: 43.17
100m: 1:29.25
(46.08)
97 Szymon Dziedzic 2003 Asker SK 258 1:29.74 +26.16
50m: 42.94
100m: 1:29.74
(46.80)
98 Ask Moum 2003 Arna SLK +0.72 253 1:30.23 +26.65
50m: 41.91
100m: 1:30.23
(48.32)
99 Harald Hals 2002 Vestkantsvømmerne +0.88 249 1:30.75 +27.17
50m: 43.90
100m: 1:30.75
(46.85)
100 Simen Furesund Grimeland 2004 Førde IL +0.72 247 1:31.02 +27.44
50m: 42.76
100m: 1:31.02
(48.26)
101 Mats Samdal Hanssen 2004 Haugesund SK +0.85 245 1:31.24 +27.66
50m: 41.40
100m: 1:31.24
(49.84)
102 Lukas Krohn-Dale 2005 Øyane SK +0.86 245 1:31.30 +27.72
50m: 43.08
100m: 1:31.30
(48.22)
103 Nikolai Johan  Dale 2005 Vestkantsvømmerne +0.74 243 1:31.46 +27.88
50m: 42.67
100m: 1:31.46
(48.79)
104 Joseph-Haakon Kititi 2003 Vestkantsvømmerne +0.99 238 1:32.07 +28.49
50m: 43.92
100m: 1:32.07
(48.15)
105 Nikodem Wiktorowicz 2003 Arna SLK +0.75 237 1:32.29 +28.71
50m: 42.74
100m: 1:32.29
(49.55)
106 Simon Tangenes 2004 Bergens SLK +0.81 230 1:33.17 +29.59
50m: 44.09
100m: 1:33.17
(49.08)
107 Oskar Råen 2004 Stord IL +0.88 223 1:34.08 +30.50
50m: 43.76
100m: 1:34.08
(50.32)
108 Theo Munz-Kløve 2003 Bergkameratene +0.82 223 1:34.09 +30.51
50m: 44.17
100m: 1:34.09
(49.92)
109 Linus Høviskeland Backen 2004 Asker SK +0.76 223 1:34.13 +30.55
50m: 44.08
100m: 1:34.13
(50.05)
110 Filip Louka 2003 Kristiansund SK +0.87 218 1:34.89 +31.31
50m: 45.63
100m: 1:34.89
(49.26)
111 Hasith Ransiri Attanapola 2003 Trondhjems SLK +0.72 211 1:35.91 +32.33
50m: 45.19
100m: 1:35.91
(50.72)
112 Tristan Smeding 2001 Radøy SK +0.86 202 1:37.25 +33.67
50m: 45.92
100m: 1:37.25
(51.33)
113 Tobias Samuelsen 2004 Stord IL +0.78 179 1:41.22 +37.64
50m: 47.36
100m: 1:41.22
(53.86)
114 Tønnes Tønnesen 2005 Stord IL +0.76 174 1:42.15 +38.57
50m: 48.82
100m: 1:42.15
(53.33)
115 Anders Helland 2005 Åstveit SK +0.78 156 1:46.04 +42.46
50m: 47.98
100m: 1:46.04
(58.06)
116 Eirik Nornes Nesse 2004 Vestkantsvømmerne +0.65 152 1:46.87 +43.29
50m: 49.31
100m: 1:46.87
(57.56)
117 Stian Nornes Nesse 2004 Vestkantsvømmerne +0.83 132 1:51.98 +48.40
50m: 53.01
100m: 1:51.98
(58.97)
118 Artur Grzebieluch 2004 Førde IL +0.82 132 1:52.04 +48.46
50m: 51.94
100m: 1:52.04
(1:00.10)
119 Andres Kobbevik 2005 Volda TIL +0.90 131 1:52.38 +48.80
50m: 52.90
100m: 1:52.38
(59.48)
120 Sondre Storrø Edvinsen 2005 Øyane SK +0.89 124 1:54.29 +50.71
50m: 54.93
100m: 1:54.29
(59.36)
121 Lukas Bergsvik Lohne 2005 Øyane SK +0.95 109 1:59.38 +55.80
50m: 56.83
100m: 1:59.38
(1:02.55)
- Tobias Gilbu 2002 Trondhjems SLK DNS
- Håkon Aae 2004 Åstveit SK DNS
- Kristian Myntevik 2001 Vestkantsvømmerne DNS
- Olav Irgens Henanger 2002 Delfana DNS
2018-04-14 13.35.55 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner