2020-05-31   08:32:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  11 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    734  57.20  1:57.40  2:57.41    3:55.19  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  3:59.67                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    730  56.31  1:55.93  2:56.66    3:55.68   
  Søllerød Svømmeklub  3:55.29                 
                     
Oskar Lindholm  2001    710  56.99  1:58.13  2:58.60    3:57.81   
  Lyseng IF  3:55.52                 
                     
Frederik Bojesen  2002    700  56.85  1:57.86  2:58.93    3:59.02   
  JGI Svømning  4:01.93                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    687  56.73  1:58.11  2:58.81    4:00.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:01.27                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    680  57.40  1:58.70  3:00.44    4:01.36   
  Gentofte Svømme Klub  4:04.15                 
                     
Christopher H. Brown  2002    668  56.90  1:58.66  3:00.85    4:02.73   
  Holbæk Svømme Klub  4:03.73                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    668  58.34  1:58.74  3:00.43    4:02.74   
  Vejle Svømmeklub  4:01.85                 
                     
William Houen  2001    664  57.75  1:59.50  3:01.76    4:03.25   
  Helsingør Svømmeklub  4:07.03                 
                     
10  Christian L H Frederiksen  2001    658  58.28  1:59.68  3:02.03    4:03.93   
  Agfs Svømmeafdeling  4:07.76                 
                     
11  Frederik Bornemann  2001    647  59.79  2:02.53  3:04.62    4:05.40   
  Sigma Swim Allerød  4:07.76                 
                     
12  Mathias Rasmussen  2001    646  57.37  1:59.04  3:02.07    4:05.45   
  Holstebro Svømme Club  4:05.58                 
                     
13  Anders Nielsen  2001    642  58.38  1:59.17  3:01.74    4:05.97   
  Ringsted Svømme Klub  4:03.31                 
                     
14  Mads Sørensen  2001    640  59.29  2:02.67  3:04.78    4:06.18   
  Vejle Svømmeklub  4:07.05                 
                     
15  Jonas M. Jørgensen  2001    639  59.24  2:00.56  3:03.04    4:06.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:11.93                 
                     
16  William Textor Broch  2001    630  57.61  2:00.44  3:04.27    4:07.54   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.18                 
                     
17  Alexander L. Bjørn  2003    625  59.44  2:02.41  3:05.90    4:08.17   
  Vejle Svømmeklub  4:11.77                 
                     
18  Jens Bomgaard  2002    622  59.94  2:03.18  3:06.68    4:08.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:10.90                 
                     
19  Ulrik Blach Petersen  2001    620  59.36  2:02.76  3:06.56    4:08.89  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  4:16.73                 
                     
20  Marius Nørgaard  2001    617  59.54  2:02.39  3:05.85    4:09.23   
  Aalborg Svømmeklub  4:11.37                 
                     
21  Christian Boutrup  2003    610  59.65  2:03.18  3:06.64    4:10.16  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  4:06.55                 
                     
22  Silas Storm Nielsen  2002    608  59.35  2:02.32  3:06.70    4:10.42   
  Dragsholm Svømmeklub  4:11.20                 
                     
23  Alexander Rendlev  2001    603  1:00.21  2:03.65  3:07.80    4:11.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:12.60                 
                     
24  Philip Andersen Ravn  2002    602  58.77  2:02.55  3:07.09    4:11.37   
  Vejle Svømmeklub  4:06.00                 
                     
25  Lasse Darlem Brandt  2003    594  59.90  2:04.23  3:08.81    4:12.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:16.57                 
                     
26  Chris Lund Rasmussen  2001    594  59.77  2:03.73  3:07.59    4:12.43  Deltager ikke i finalen 
  Skive Svømmeklub Poseidon  4:09.40                 
                     
27  Christian Bonde  2001    591  1:00.30  2:03.57  3:08.37    4:12.92   
  Aalborg Svømmeklub  4:17.57                 
                     
28  Lauge Bastian Maar  2001    584  1:01.60  2:05.38  3:09.16    4:13.79  Deltager ikke i finalen 
  Næstved IF  4:12.62                 
                     
29  Mads Toft  2001    576  58.93  2:03.64  3:09.19    4:15.09   
  Holbæk Svømme Klub  4:10.12                 
                     
30  Valdemar Brøns  2003    575  1:00.04  2:03.63  3:08.83    4:15.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:12.82                 
                     
31  Marcus Skøtt Haslev  2002    572  1:01.52  2:06.33  3:11.40    4:15.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:14.78                 
                     
32  Valdemar Kristensen  2003    569  1:01.94  2:06.05  3:11.28    4:16.11   
  Søllerød Svømmeklub  4:19.21                 
                     
33  Mads Lind  2002    565  1:00.55  2:05.93  3:11.72    4:16.69   
  Hvidovre Svømme Klub  4:18.77                 
                     
34  Christoffer Weiss  2001    564  59.47  2:04.05  3:10.73    4:16.79  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:10.05                 
                     
35  Ole Hovmand  2003    563  1:01.47  2:07.08  3:13.05    4:16.99   
  Svømmeklubben Syd  4:22.00                 
                     
36  Emil Kildahl Døssing  2002    561  1:00.35  2:04.30  3:10.30    4:17.26   
  Sigma Swim Birkerød  4:14.05                 
                     
37  Daniel Damsbo  2003    560  1:01.46  2:07.95  3:13.15    4:17.48   
  Vejle Svømmeklub  4:25.24                 
                     
38  Mathias Aner  2001    553  1:00.18  2:06.04  3:12.64    4:18.46   
  Svømmeklubben Syd  4:16.97                 
                     
39  Andreas Hoffmann  2003    552  1:01.34  2:06.69  3:13.22    4:18.60   
  Sigma Swim Birkerød  4:25.04                 
                     
40  Lukas Stæhr Bentsen  2003    550  1:00.52  2:06.15  3:13.08    4:18.94   
  H2Odense  4:25.55                 
                     
41  Leo Badaker  2002    542  1:00.12  2:05.67  3:12.40    4:20.22  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:07.53                 
                     
42  Carl Heyn Stage  2003    540  1:00.62  2:07.11  3:14.89    4:20.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:26.92                 
                     
43  Simon Degn  2003    539  1:01.45  2:07.40  3:14.01    4:20.66   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  4:26.71                 
                     
44  Mads Stamholt  2003    532  1:01.48  2:08.50  3:17.04    4:21.80   
  Haderslev Svømme Klub  4:20.56                 
                     
45  Roar Andersen  2001    532  58.41  2:04.22  3:13.21    4:21.88  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:14.78                 
                     
46  Nicolai Therkelsen  2003    528  1:01.91  2:07.79  3:15.10    4:22.51   
  Svømmeklubben Laksen  4:21.87                 
                     
47  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    520  1:01.36  2:08.71  3:16.43    4:23.86   
  Agfs Svømmeafdeling  4:26.21                 
                     
48  Frederik Jørgensen  2003    508  1:01.18  2:08.82  3:17.53    4:25.94   
  Farum Svømmeklub  4:27.97                 
                     
49  Valdemar Ditlev Kragh  2003    492  1:02.75  2:10.74  3:19.69    4:28.84   
  Lyngby Svømmeklub  4:26.86                 
                     
Jacob Sanchez Witthøfft  2001              DSQ  Tyvstart, sw 4,4 
  Nakskov Svømme Klub  4:16.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark