2020-04-02   11:42:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  11 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    723  26.37        55.98   
  Greve Svømmeklub  54.92                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    705  27.23        56.45   
  Gentofte Svømme Klub  54.83                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    675  27.79        57.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.71                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    663  27.98        57.60   
  Køge Svømmeklub  57.54                 
                     
My Phuong Bui  2003    658  28.03        57.77   
  H2Odense  57.64                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    652  28.20        57.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.23                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    644  27.69        58.17   
  Helsingør Svømmeklub  58.88                 
                     
Frida Bang Stanelt  2004    633  27.93        58.52   
  Kalundborg SK  58.48                 
                     
Freja Stenbækgård  2003    631  27.90        58.57   
  Helsingør Svømmeklub  59.04                 
                     
10  Caroline Laursen  2002    630  28.34        58.60  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  57.58                 
                     
11  Caroline Broholm  2003    629  27.89        58.62   
  Ringe Svømme Klub  59.32                 
                     
12  Mathilde Maria Thorsen  2004    623  28.11        58.81   
  Helsingør Svømmeklub  58.51                 
                     
13  Julie K Rose  2003    620  28.32        58.93  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  58.92                 
                     
13  Liva Stjernholm  2004    620  28.25        58.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.00                 
                     
15  Alberte V. Bisgaard  2003    617  28.72        59.00   
  Gentofte Svømme Klub  58.65                 
                     
16  Anna Wrist-Elkjær  2003    615  28.24        59.06   
  Herlev Svømning  59.37                 
                     
17  Tine Petersen  2003    614  28.45        59.09  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.80                 
                     
18  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    608  28.88        59.29   
  Vejle Svømmeklub  59.62                 
                     
19  Rebecca E. Jacobsen  2003    603  28.49        59.47  Deltager ikke i finalen 
  Viborg Svømme Klub  58.21                 
                     
20  Camilla Brøgger-Andersen  2002    600  28.15        59.56  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  58.90                 
                     
21  Lærke Rask Sander  2002    599  28.60        59.61  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  59.45                 
                     
22  Stine Saaby Schmidt  2002    598  29.13        59.62   
  Farum Svømmeklub  59.33                 
                     
23  Jasmin Philip  2004    595  29.18        59.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.87                 
                     
23  Martha Vitus Tversted  2002    595  28.75        59.73  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  59.54                 
                     
25  Anna Pave Ottesen  2003    587  28.93        59.99   
  DeltaSwim  1:00.12                 
                     
26  Julie Stampe  2002    586  28.75        1:00.04  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  59.95                 
                     
27  Sofie Maagøe  2003    579  28.92        1:00.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.48                 
                     
28  Anna Toft Petersen  2004    576  29.14        1:00.37   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.51                 
                     
29  Katrine Kruse Rasmussen  2004    576  29.33        1:00.38   
  Swim Team Neptun  1:00.76                 
                     
30  Sofie Bruun Høvring  2004    574  29.09        1:00.46  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  59.95                 
                     
31  Emilia C. R. Olsen  2004    573  29.30        1:00.47   
  VAT Copenhagen-MK31  59.48                 
                     
32  Nele Schulze  2004    572  28.83        1:00.52   
  Haderslev Svømme Klub  59.41                 
                     
33  Caroline Gøttrup Bagge  2003    570  29.08        1:00.59  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  1:00.09                 
                     
33  Regitze Gotthard  2002    570  28.87        1:00.59   
  Slagelse Svømmeklub  59.78                 
                     
35  Sara Damkjær Bartels  2004    569  29.42        1:00.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.95                 
                     
36  Emilie Egerup  2003    566  29.10        1:00.74  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  59.05                 
                     
37  Emma Fjordside Jensen  2003    559  29.21        1:00.97   
  Holstebro Svømme Club  1:00.52                 
                     
38  Maria Szokody  2002    557  29.45        1:01.05   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.73                 
                     
39  Lærke Schelde-Mollerup  2003    556  29.63        1:01.10   
  Svømmeklubben Laksen  59.40                 
                     
40  Freja Romanski  2003    555  28.64        1:01.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:01.94                 
                     
41  Elisabeth Them Jensen  2004    554  29.13        1:01.15   
  Køge Svømmeklub  1:02.68                 
                     
42  Anne Dybro Nielsen  2003    553  30.10        1:01.20   
  Herning Svømmeklub  1:00.93                 
                     
43  Cecilie Christensen  2002    553  29.48        1:01.21   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.34                 
                     
44  Chastine Melhede  2002    551  29.55        1:01.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.63                 
                     
45  Pernille Thastrup Hansen  2003    551  29.23        1:01.27   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.45                 
                     
46  Sarah Bundgaard  2003    545  29.76        1:01.51   
  Viborg Svømme Klub  1:01.36                 
                     
47  Therese Sand Frederiksen  2003    544  29.58        1:01.52   
  Sigma Swim Allerød  1:01.04                 
                     
48  Johanne Baes Aaholst  2004    543  29.73        1:01.56   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.39                 
                     
49  Thippe de Neergaard  2003    540  29.31        1:01.70   
  VAT Copenhagen-MK31  1:00.64                 
                     
50  Louise Jensen  2003    539  29.30        1:01.71   
  DeltaSwim  1:00.51                 
                     
51  Søs Freund  2004    539  29.73        1:01.73   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.88                 
                     
52  Martha Hjuler Britze  2004    539  29.46        1:01.74   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.67                 
                     
53  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    538  29.76        1:01.76   
  Greve Svømmeklub  1:02.05                 
                     
54  Martha Bjerg  2004    536  30.14        1:01.85   
  Lyseng IF  1:00.37                 
                     
55  Mie Bidsted Hansen  2003    534  29.97        1:01.91   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.24                 
                     
56  Louise D. Liboriussen  2002    533  29.43        1:01.95   
  Viborg Svømme Klub  58.75                 
                     
57  Laura Borre Jacobsen  2004    532  29.67        1:01.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.90                 
                     
58  Anna Larsen  2004    531  29.55        1:02.05   
  Kalundborg SK  1:01.97                 
                     
58  Clara Matilde Carstensen  2004    531  29.79        1:02.05   
  Horsens Svømmeklub  1:02.58                 
                     
60  Maria Mehlsen  2003    530  29.98        1:02.09   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.63                 
                     
61  Thea Kaiser  2004    528  29.87        1:02.15   
  Kalundborg SK  1:02.27                 
                     
62  Mille Kjær Jensen  2004    527  30.42        1:02.18   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:01.78                 
                     
63  Caroline Brink  2003    524  29.98        1:02.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.69                 
                     
64  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    523  30.04        1:02.36   
  Swim Team Neptun  1:01.25                 
                     
65  Mathilde Nielsen  2003    514  30.29        1:02.70   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.51                 
                     
66  Astrid M. Østergaard  2004    514  29.96        1:02.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.88                 
                     
67  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    510  30.52        1:02.86   
  H2Odense  1:01.61                 
                     
68  Christina M. Glargaard  2004    509  29.81        1:02.92   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.37                 
                     
69  Rebekka Giessing  2003    508  29.65        1:02.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.68                 
                     
70  Elma Gabela  2004    507  30.26        1:03.01   
  Kolding SK  1:01.90                 
                     
71  Liva Søby  2004    505  30.02        1:03.07   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.66                 
                     
72  Freja Friborg  2004    502  30.41        1:03.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:03.52                 
                     
73  Maya Ehlers Hansen  2004    502  29.73        1:03.22   
  Farum Svømmeklub  1:02.01                 
                     
74  Anne Terp  2004    501  30.15        1:03.25   
  Struer Svømmeklub  1:03.73                 
                     
75  Feline Flytkjær Broersma  2004    499  30.87        1:03.32   
  Horsens Svømmeklub  1:03.05                 
                     
76  Karoline Kristensen  2004    499  30.21        1:03.34   
  DeltaSwim  1:03.01                 
                     
77  Pernille Nedergaard  2004    499  30.37        1:03.35   
  Silkeborg Svømmeklub  1:08.39                 
                     
78  Stine Bendixen Nissen  2004    498  30.41        1:03.39   
  Skanderborg Svømmeklub  1:03.86                 
                     
79  Signe Krag Andersen  2004    490  29.98        1:03.70   
  Sigma Swim Allerød  1:02.33                 
                     
80  Katrine Bech Poulsen  2004    486  31.09        1:03.90   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.05                 
                     
81  Frederikke Falk-List  2004    485  30.91        1:03.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.82                 
                     
82  Elisabeth Roskær  2004    476  30.87        1:04.32   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.50                 
                     
83  Isabella Rosenberg  2003    475  31.31        1:04.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:04.58                 
                     
84  Sarah Carugati  2004    472  30.45        1:04.52   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.48                 
                     
84  Victoria Underbjerg  2004    472  31.23        1:04.52   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.81                 
                     
86  Wilma Anker  2004    471  31.35        1:04.57   
  Ringsted Svømme Klub  1:02.87                 
                     
87  Ida Rishøj  2002    468  31.26        1:04.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.06                 
                     
88  Anna Skovmand  2003    467  30.81        1:04.73   
  H2Odense  1:04.62                 
                     
89  Luna Fyller Jacobsen  2003    466  31.02        1:04.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.46                 
                     
90  Ida Juul Grønning  2004    465  30.43        1:04.83   
  H2Odense  1:05.23                 
                     
91  Emma Stoltz  2004    465  30.81        1:04.85   
  Sigma Swim Allerød  1:02.72                 
                     
92  Anna Bjerrum Møller  2004    434  32.04        1:06.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.63                 
                     
93  Maja Volke  2002    412  33.04        1:07.48   
  Swim Team Neptun  1:05.31                 
                     
Caroline Liboriussen  2002                akut syg 
  Horsens Svømmeklub  1:01.33                 
                     
Sarah Sirek Hansen  2003                akut syg 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.91                 
                     
Olivia Lildballe Møller  2004              DSQ  Tyvstart, sw 4,4 
  Køge Svømmeklub  1:03.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark